Vejeteryan Beslenme ile VG

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve avukatbey tarafından 23 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. avukatbey

avukatbey Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Vejeteryanım süt ve süt ürünleri tüketebiliyorum fakat yumurta ve et ürünlerini tüketmiyorum. Geçen gün antrenör bana et ve yumurta yemeden gelişemeyeceğimi söyledi. Ben de antrenman günleri dymatize iso 100, carnivor(biftek proteini) ve musclepharm re-con kullandığımı söyledim. Bunun yeterli olmadığını ve büyüyebilmem için mutlaka tüketmem gerektiğini söyledi. Steroid falan da kullanmayı düşünmüyorum. Yardım ve önerileriniz benim için gerçekten çok önemli..

2. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    gerekli aminoasiti tabletlerden alırsan tabii ki büyürsün süt ve süt ürünleri günlük yarım litre süt 15 gram protein light kaşar ve beyaz peynirlede güzel bir kahvaltı ve bolca baklagil yemen lazım forumda da böyle kişiler mevcut danny boy a mesaj atabilirsin

denizgnr97 ve avukatbey bunu beğendi.
  3. avukatbey

avukatbey Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    danny boy a mesaj attım bir hafta önce cevap bekliyorum :D biftek proteinini de o yüzden aldım ama antrenör tutturdu tavuk diye..

4. Dexter_Morgan

Dexter_Morgan Üye

Beğenileri:
    665
    Ödül Puanları:
    123
    Vegan olupta nasıl biftek proteini tüketiyorsunuz ilginç valla. :) Daha neler göreceğiz dur bakalım.

carmelo114 ve Danny Boy bunu beğendi.
  5. carmelo114

carmelo114 Üye

Beğenileri:
    269
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bornova/İzmir
    Hocan neyin peşinde anlamadım vücuduna yeteri kadar elzem aminoasit giriyor illa et yemen gerekmez.Birde vejeteryanlık olayını biraz daha kavraman gerek biftek proteinine çok güldüm :lol:

denizgnr97 bunu beğendi.
  6. brhmcr

brhmcr Guest

Hayvansal protein iceren suplementlar kullanabiliyorsan, bence ette yiyebilirsin :)

7. avukatbey

avukatbey Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Etin kendisini tüketemiyorum 6 yaşımdan beri. Küçükken reklamdan etkilenip vejeteryan olmuştum yani temeli hayvan hakları falan değil. O yüzden toz olarak tüketebiliyorum.

8. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    o zaman vejeteryan değilsin sadece hayvanların kesilmesi seni baya bir etkilemiş ve et yiyemiyorsun

9. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    antrenörünüze selam söyleyin ,maalsef konu onun dediği gibi değil...

anlaşılan , siz "lacto vejetrayansınız " ...

bu durumda herhangi bir sorun yok...

ancak ,süt üreünleri derken " keçi ve koyun "mamulleri , peyniri, yoğrdu tüketmek riskleri minimize eder..)

beslenmenize 100 gr kadar "keçi-koyun peyniri" eklemeniz sorunu diğer "baklagil , buğday vb" ile kombine etmeniz halinde yeterlidir ...)

hem , daha sağlıklı olursunuz ...)

avukatbey ve Danny Boy bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş