Vaser Hi Def ne kadar etik ?

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve KahveKolik tarafından 23 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 41 üye.
  1. fthhllrdm

fthhllrdm Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    İzmir
    Fotoğrafları görseydik iyiydi. Zira bana pek mantıklı gelmedi gördüğüm fotoğraflarda da pek estetik birşey göremedim. Geniş aile dizisindeki Cevahir'in karnında da karın kaslarına benzer bir şekillenme vardı ama yaglı ve estetikten cok uzak duruyordu. Bilmiyorum belki ameliyat iziydi belki de VHD. O şekilde bir fotografını bulamadım video yada fotograf şeklinde bulabilir ve paylaşırsanız sevinirim.

2. doqukaaN

doqukaaN Üye

Beğenileri:
    101
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Istanbul
    Video resmen bir vahşetti.

Ha kafa kesme videosu izlemişim ha bunu.

Üstüne para da verseler, 150 kilo da olsam hayatta böyle bir işe girişmezdim.

Diyet ve spor ile de ulaşılabilirdi bu emele.

3. KahveKolik

KahveKolik Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba
    Bugün operasyon üzerinden tam 2 ay geçti. Sigaraya bağlı ödemlerin tamamını malesef henüz atamadım önümüzdeki 3 ay içinde ödemlerin tamamen vucüttan atılacağı ifade edildi doktorum tarafından. Şimdi vücudum bu halde ve bunu korumak için ne yapmalıyım önerilerinizi bekliyorum. Bu operasyonda en güzel taraf sigarayı bırakmam oldu.

Not : bel bölgesindeki yükselti tamamen ödemdir. Yağ olarak algılanmasın beslenmeme çok dikkat ediyorum. Ödem olan yerler hariç, derim kaslara yapışık durumda. Bu ödemleri şırınga ile çekiyorlar fakat en azından bunu doğal yolla vereyim. Bu sebeple hem vücudumu korumak adına hem ödeme atmak için ne yapmam gerektiğini benle paylaşırsanız sevinirim.

Diğer bir konu salona gitme gibi bir şansım yok bu sebeple aşağıda adresini verdiğim siteden hangi istasyonu almamı önerirsiniz ?

http://ecom.finspor.com.tr/Category.aspx?CatID=15

Ekli Dosyalar:

• body.jpg
      body.jpg
      Dosya Boyutu:
      13,8 KB
      Görüntüleme:
      720
    Son düzenleme: 17 Temmuz 2011
    budbud bunu beğendi.
  4. Bodysoft

Bodysoft Üye

Beğenileri:
    469
    Ödül Puanları:
    73
    Geçmiş olsun biraz düzeldiniz sanırım :)

İlk sayfaya geçip ameliyat olmadan önceki halinize baktım ve bu son resminiz ile karşılaştırdım. Açıkcası muazzam "işte budur" dedirtecek tarza bir operasyon olduğunu düşünmüyorum.

Hiç belirgin bir şey yok mu? Elbette ki var ancak bu görüntü 6 ay'lık bir çalışma ve doğru beslenme ile de elde edilebilirdi diye düşünüyorum.

Artık bundan sonrası önemli...

Ödemler tamamen atıldıktan sonra bel ve göğüs bölgesinde biraz daha incelme yaşayacaksınız. Koruma amaçlı olarak bir önce ki mesajım da bazı ayrıntılar vermiştim;

Bu arada kol ve omuz olmadan bu yapılan operasyonun estetik anlamda bir geçerliliği kalmıyor! Tedaviniz biter bitmez kol (tüm bölümleri) ve omuz çalışıp bir şekilde orantı sağlamaya çalışmalısınız. Bu da bir spor hocası eşliğinde size uygun bir program yazılarak çözülebilir.

Ama madem spor salonuna gitme şansınız yok araştırma yaparsanız bu siteden de yararlanabilirsiniz.

-----------------------------------------------------------------------------------------

Link'ini verdiğiniz çalışma istasyonlarının aşağı yukarı hepsi temel hareketlerin yapımı için uygundur. Fiyatı yüksek olanlarda daha fazla hareket özelliği bulunmaktadır. Pahalı olanlar şu aşamda zaten stoklarda gözükmüyor.

Tekrar geçmiş olsun...

kenan_23 bunu beğendi.
  5. KahveKolik

KahveKolik Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Aradan 4 ay gecti ve hala spora başlayamadım.... Yağ konusunda hocaya soruyu ilk muayeneye gittiğimde soracağım....

Ekli Dosyalar:

budbud bunu beğendi.
  6. StaticX

StaticX Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Kişinin göğüs uçlarındada o aparat gibi şeyden var.orayada onu sokup yağ çekiyor peki daha sonra o göğüs uçları zarar görmüyor mu? delik yaralı falan kalmıyor mu :confused:

7. pilot95

pilot95 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    parası olan için belki güzel olabilir ama fiyat benim için dudak uçuklatıcı....kendinizi mutlu hissediyorsanız bencce sonuç almışsınız demektir umarım bu vücudu korursunuz ve verdiğiniz paraya çektiğiniz acıya değer

budbud bunu beğendi.
  8. kenan_23

kenan_23 Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    28
    öncelikle geçmiş olsun
    4 aydır hala spora başlayamadıysanız malesef sanırım yakında bir amlyt daha geçirirsiniz
    15 bin dplar verip bu riske girdikten sonra hala spor yapmayıp mevcudu koruyacagınızı ve vücudunuzun olumlu tepki vereceğini düşünmeyin

bereaberinde o parayı verecek maddi durumunuz varsa işini bilen sıkı bir hocada tutup daha sağlıklı ve kaslı olabilirsiniz eğer çalışmazsanız eskisinden daha kötü olacagınız kesin acil hoca ve salon bulup doğal yollardan çalışmaya başlayın

birde ilk fotolar ile son hal arasında 1 yıl düzenli çalışsaydınız olabililecek bir vücut var o kadar masraf ve riske girmenin hiç bir espirisi yok

mJw ve ilbilge_11 bunu beğendi.
  9. KahveKolik

KahveKolik Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    40 yasinda birine istediginiz kadar spon yaptirin boyle bir vucuda ulasmasi inanin oldukca zor. Bu arada su ayrintiyi gozden kacisiyorsunuz ! Karin kaslari olusturulmadi mevcut karin kaslarina sahibim tek yapilan islem karin kaslari arasindaki yaglar alindi. Spora baslayamama sebebim surekli seyahatte olmam, biraz yerlesik hayata gectigimde spora baslayacagim. Bu arada 15.000 15.000 fiyati geciyor fakat yazida hata yapmisim bu islemin ucreti 10.000 $ ben baska bir operasyon icin ek olarak 5.000 $ daha odedim vaser hi def fiyati 10.000 $ bu yanlis bilgiyi de duzeltmek isterim.

Bu arada spora baslayamadim desemde agirlik sporuna baslayamadim hergun duzneli olarak yuzuyorum, sigarayi biraktim ve duzenli olarak tupsuz dalis yapiyorum biraz daha cigerleri acayim gorusuruz....

Lutfen yasimi hesaba katin her seferinde 1 senelik sporla bu olur demeyin ! Sizler gibi 18 yasinda degilim

10. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Hocam yanlışsam düzeltin sadece yağ mı aldırdınız başka bir operasyonmu var? Yağ aldırdıysanız liposuction olmuyormu o yöntem?

11. KahveKolik

KahveKolik Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba
    Yaptirdigim islem vaser hi def denen bir teknik. Liposuction bildigim kadari ile farkli bir islem. Size zahmet vaser hi def bu basligi okuyabilirmisiniz ?

Erkek vaser hi def (VHD) basit bir liposuction gibi karın veya bel bölgesindeki yaglari almak için yapılan bir yöntem değildir. ilk cumle bakin bu konuyu cok guzel anlatmis ben yanlis bilgi vermeyeyim sizlere

12. Rol

Rol Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Slm arkadaslar, bende bu ameliyati yaptirdim Naci Bey'e ve cok memnunum. Cok zayif yapim vardi ve spora sürekli gitmeme ragmen, bir türlü kol ve omuz bölgem genislemiyordu. Bu ameliyat sonrasi istedigim vucut sekline kavustum ve simdi motive bir sekilde spor'a devam ediyorum:)

13. Querten

Querten Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle size de geçmiş olsun.. Ne zaman oldunuz ameliyatı? Siz ne kadar verdiniz? Sizde de yağ tranferi yapıldı mı? Yapıldıysa ömür olarak ne kadar? Ameliyat sınrası ödem için herhangi bir şey yapıyor musunuz? Öncesi ve sonrası forotoğraflarınız var mı acaba?

Teşekkürler

Hakan

14. Efrahim

Efrahim Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Ankara
    Konu Yanlış Bölüme Açılmış, Makale Değil Sağlık Bölümüne Açılsaydı Daha İyi Olurdu

15. CaglarYildiz

CaglarYildiz Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Ankara
    mümkünse foto paylaşabilirmisiniz? ve bu işlemden sonra spora devam ettiğiniz zaman sıkıntı yaşamadınız mı? rutin antreman programınıza devam edebildiniz mi?

16. KahveKolik

KahveKolik Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba Arkadaslar
    Burada yazilan spor spor spor yorumlarindan sonra kendime vakit ayirip spor yapmaya basladim. Ozel bir diyet ile odem attim su anda inanamayacagim bir vucuda sahibim bunu korumak adina su anki yaptigim diyet yasam seklim oldu. Zira soyle bir saptamam var yemek yeme aliskanliklarimiz degismedigi surece dilediginzi kadar diyet yapin sonuc kocaman bir sifir. Evet oncesinde vaser hi def ile kolaya kactim fakat son fotograflarimi gorurseniz inanilmaz bir vucuda sahip oldum.

Unutmayin SPOR ve BESLENME SEKLINIZ yeni yasam standardiniz olmayacak ise lutfen bu operasyona karar vermeyin.

Yaz basinda en taze fotograflari paylasacagim...

bu arada ayni konu

http://www.kadinlarkulubu.com/vucut-estetigi/446703-vaser-hi-def-liposuction.html adresinde de paylasilmis fakat kadina uygulanmis. Kadinda nasil bir calisma yaptilar ben anlayamadim acikcasi.

Bu arada idmanlarda http://itunes.apple.com/us/app/imuscle-iphone-edition/id441743587?mt=8 bu uygulamayi kullaniyorum 3 ayri gune 3 ayri program uyguladik. Sanirkm benimki 40 yas sendromu : )

17. svaroth

svaroth Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    Gayet etik , çünkü ortaya öyle çok da güzel bişey çıkmıyo. Hiçbişi doğal yollarla yapılmış sporun yerini tutamaz ve dengeli bi beslenmeyle, sıkı çalışmayla inşa edilen kas kadar kaliteli olamaz.
    o parayla eve spor aletleri alıp, ömür boyu sağlıklı ve kaliteli bi sonuç elde edilebilir.
    Tabi ki herkesin estetik ve güzellik anlayışı farklıdır, ben mecbur kalmadıkça yaptırmam diye düşünüyorum.

18. viperking

viperking Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Doğal bir yolla ömür boyu süper fit bir vucud çok zor. Herşeyi %100 yapsanız dahi yaş etkisiyle yağlanma, genişleme vb sorunlar karşınıza çıkacaktır.

VHD'de bildiğim kadarıyla yağ alınan bölümler bir daha yağ tutmadıkları için görüntü ve antreman kolaylığuı olarak ufak bir avantajınız olsa da işin sağlık boyutu bence bambaşka

mJw bunu beğendi.
  19. HUMOR

HUMOR Üye

Beğenileri:
    251
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    EDIRNE
    naci çelik internette reklamını yapmayı çok iyi biliyor :) yanlış anlamayın sizin için söylemiyorum.
    Daha önceki takıldığım forumlardada çok fazla namını duydum.(Ne derece doğru bilemem.)

Bu arada vücudunuzda bariz bir fark var fakat 1 yıldan kısa sürede yapılıcak bir vucut Yaşınızı bahane etmenizi yanlış buldum.buyrun birde burdan yakın ; [YOUTUBE]https://www.youtube.com/watch?v=pl3BekaKNCY[/YOUTUBE]

mJw ve Danny Boy bunu beğendi.
  20. Labi07

Labi07 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba. Bir vucut gelistirme forumu icin bence cok radikal bir konu bu.

"... şu anda 1 hafta geçti gençken bile sahip olmadığım sizin ciddi emek vererek yaptığınız six packlar, kanatlar omuz ve meme kasları inanılmaz çıkmış durumda ki şu anda vucütta ödem var. Ödemi attığım zaman vücudumu tahmin bile edemiyorum. ..."*
    Boyle yazdiginizda (ameliyattan sonra ortaya cikan kaslarin vucudunuzdaki mevcut kaslar oldugunu da yazdiginiz halde) sanki sixpack, kanat, omuz, meme kaslari eklettirmissiniz gibi algilaniyor. Bir spor salonunda vucut gelistirmeyle ugrasanlara gidip bu sekilde konussaniz belki uzerinize yuruyenler olurdu (tabi ki saka yapiyorum).*

Konunun etikligine gelirsek; bence insanin kendini mutlu ve daha saglikli hissetmesi, kendini spora ve saglikli beslenmeye sevk edecek 'doping' unsurlar elde etmesi kotu birsey degil. Ama fazla yaglardan kurtulmanin ustune yag enjeksiyonu yaptirmak isi bambaska platforma goturuyor. Cunku o noktada ise' yapaylik' karismis oluyor.*Kollara yag bastirmis olmaniza ragmen kollar govdeye oranla halen zayif. Govde ve kollar iki farkli vucuttan alinmis gibi duruyor. Uyum olusturmak icin kol kaslarinizi oncelikli gelistirmenizi tavsiye ederim.

Bu yaptirdiginiz islem kisinin gonlunden oyle gectigi icin, mecbur olmadan sirf istedigi icin yaptiracagi bir islem. Yani burun/kulak duzelttirme, gogus kucultme/buyutme ile ayni sinifta olan bir estetik ameliyat. *Demek istedigim boyle birseye mecbur kalmak diye birsey yok. Istemek/istememek var. Ameliyat olmayi tercih etmenizi sorgulatmaniza gerek olmadigini dusunuyorum. 8 saatlik ciddi bir operasyon gecirmissiniz, cesaret gerektiren birsey.

Vaser hi-def de bir cesit liposuction islemi. Ismindeki farklilik kullanilan cihazdan ve aparatlarin farkliligindan kaynaklanabilir. Internette bunun gibi degisik baska liposuction isimleri de var(vaser sculpting, laser liposuction, *liposhaping,vs vs.) Pazarlama stratejisi, ticari bir yaklasim geregi bu sekilde isimler turetilir. Neticede hepsinde yapilan temel is fazlalik olan yaglarin emilmesidir.

mJw bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş