V.g Ve Kick Boks

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve ReDo28 tarafından 13 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. ReDo28

ReDo28 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaslar Kilom 83 Kick boksa baslıcam ancak vicut geliştirmeye gidicem 2si bir arada gidermi giderse hangi bölgelere çalısayım tavsiyelerinizi bekliyorum

2. excreta

excreta Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    iyi bir beslenme ve dinlenme şartıyla ikisi bir gider tabi.Mesela benim salı perşembe cumartesi kick boks, p.tesi çarşamba cuma günleride evde ağırlık çalışıyorum sadece pazar günüm boş geçiyor ama tabi bu programa en fazla 2 hafta dayanabiliyorum en az 2 gün dinlenmek en ideali yani boks u haftada 2 güne indirebilirsin.Hangi bölgelere diye ayrım yapma vücudunun bütün kas gruplarını hocanın sana verdiği programa göre çalış bacak antremanlarına yüklenebilirsin kick boksta faydasını görürsün

ReDo28 bunu beğendi.
  3. ReDo28

ReDo28 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    evde kosu bandı var kosmanın yararı olurmu günde 45 dk

4. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Koşmanın tabi yararı olur.Kickboks ile uğraşıcağına göre kondisyonunun olması gerek ve her zaman antremanın bir yerinde koşu geçmesi gerekicek hemde kilo vermek istiyorsan süper bir seçim.İki bir arada gider ama antreman saatleri arası 8 er saat olursa çok iyi olur vücudun için.Ve iyi bir beslenme gerek o iki spordada beslenmene dikkat etmezsen vücud halsiz kalmasın.

ReDo28 bunu beğendi.
  5. ReDo28

ReDo28 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    bazı arkadaslar yürü diyor yürümekmi kosmakmı arasında kaldım

6. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    hem yürü , hem koş.20dk yürü 15 dk koşu yap.

ReDo28 bunu beğendi.
  7. arnold95

arnold95 Yeni Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    vücut geliştirme kickboksa ters dir hantal olursun :D ama vücudunu geliştirmek istersen 5 set yap her hareketi en az ağırlıkla

8. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    eğer amacınız salt "kickboks "ve performans sporculğu , yani müsabıklık ise tabi ki ikisi bir arada olmaz!...kickboksun "kondüsyon ve teknik " gereksinimi , metodlolijelri çok farkldır...öyle "vg yapıp , jogging "yapakla olmazz...

ancak, değilse , salt spor olsun diye olacaksa tabi ki birlikte olabilir....

9. starlnk35

starlnk35 Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    onun için tüm boksörler öküz gibi kaslı (!)

10. MScylla

MScylla Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Boksörler, tayland boksörleri vs. buna benzer sporcuların kaslı görünmelerin sebebi vg ile uğraşıyor olmaları değildir. Atlet de kaslıdır yüzücü de kaslıdır boksör de kaslıdır şimdi bunların hepsi bir vücut geliştirmeci gibi vg çalışsalardı emin olun o başarıları elde edemezlerdi. "Ee ama vgci gibi kaslı gözüküyorlar" bunun sebebi yaptıkları sporun kasları çalıştırıyor ve geliştiriyor olması, buna bağlı olarak bazı vg hareketlerini tabii ki yapıyorlar ancak çalışma sistemleri farklı bir vgci gibi çalışmıyorlar. ;)

11. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73

hayır kasları çalıştırıyor ve geliştiriyor diye birşey yok yanlış söylüyorsun boks antrenmanları kas gelişimine beyaz kasların gelişiminde faydası olan bi spor degil. amatör boksörlerin antrenmanlarıyla bu yönde kas hacmi elde etmek mümkün değil daha çok profosyonel boksörler ağırlık antrenmanları yaparlar temel hareketlerden oluşan.

tabi her profosyonel boksör agırlık çalışıyor diyemeyiz bunun örnekleri vardır ağırlık antrenmanları yapan ve bunu önemsemeyen antrenman programına eklemeyen boksörler vardır fiziksel görünümleri arasındaki fark belirgindir.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 16:21 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 16:04 ----------

ve ben şunu anlamıyorum. insanlar neden bu kadar doyumsuz boksa başlıyor ve belli bi zaman bence 1 yıl kadar boks dışında hiçbirşeyle ilgilenmemeleri gerekir. yapmaları gereken şey yaptıkları spora odaklanmaktır. çok iyi bir temel egitim ve bu temelin üstüne çok iyi şeyler inşaa etmek gerekir. bunun içinde uzun süre tek boksa-kickboksa odaklanmak gerekmektedir. hep şunları duyuyorum ben boksa başlıyacağım yanındada body yapabilir miyim? diyorumki çok mu lazım? ya da bu ne acele herşeyi hemen ve birlilte yürütme telaşı ne...
    boks derya deniz zaten ve bunu bilmeden yetersiz görüp başka sporlarda yapmak istiyorlar... acelesi yok 1 sene 2 sene sonra vg değil çok ayrıntıya girmeden temel hareketlerden oluşan ağırlık programlarıda uygularsın bu çokta mühim değil.

ama herşeye aynı anda başlama hevesi her zaman dövüş sporlarında gelişim adına bir engeldir.

12. MScylla

MScylla Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0

Siz boksun/kickboksun kasları çalıştırmadığı ve geliştirmediğini mi idda ediyorsunuz? Bence yanılıyorsunuz. Kickboks/Boks (farklı türden bir spor örnek verecek olursak: Yüzme) gibi sporlar tüm dünyanın kabul ettiği üzere bütün vücudu çalıştıran sporlardır. Siz Kb/boks için kasları çalıştırmıyor geliştirmiyor diyorsunuz. Daha önce söyledim yine söylüyorum: tabii ki çalıştırıyor ve geliştiriyor. Bırakın televizyonlarda izlediğimiz profesyonel boksörleri, 6 ay boks yapmış birisinin önceki ve sonraki haline bakarak kaslarındaki gelişimi görürsünüz...

13. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    ağırlık idmanı yapmak "vg yapmak "demek değildir...vg-tamamen kendine has metodolojiler ile yapılan bir spor dalıdır, metodlojileri özeldir...)

14. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73

kas gelişimi konusuna katılmıyorum dövüş sporları için konuşuyorum 3 senedir boks sporunun içindeyim bırakın 6 ayı 4 5 senedir bu sporu yapan arkadaşlarım var her sikletten sizin bahsettiğiniz kas gelişimi anlayışına göre şuanda hepsinin rocyk olmaları gerekirdi. ince kollu hacimsiz vucutlara sahipler ozaman boksun vg gibi hacim almaya yönelik bir spor olmadığını rahatlıkla anlarız.kemik sisteminin bütün vucudun çalıştığı bir gerçek ama kas gelişimi anlamında ne elde ediyorsunuz o önemli. ancak boks antrenmanın yanında vücut ağırlıgımızla çalışacagımız programlar yaparsak iyi sonuçlar elde edebiliriz.

6 aylık sporcu örneğinize geri dönersek yağ oranı düştüğü için mevcut kasların daha belirginleşmesini sağlarsınız. söz konusu yine hacim değildir. eğer öyle olsaydı insanlar sürekli geliştirklerinden dolayı aynı kiloda dövüşemezlerdi. o zaman çokta kas gelişiminden bahsedemeyiz.

örnek alistair overeem k1de dövüşen bi sporcuydu. ağırlık çalışıyor ve onunla dövüşen gökhan sakiye baktığımızda kas gelişiminden ne kastettiğimi anlarsınız.

SiR_Arawn ve mr_dblue bunu beğendi.
  15. anderas

anderas Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Kickboks
    Bence vücut geliştirmeye gitme. Kickboksa gidince kesinlikle vücudun şekil almaya başlar :)

Sayfayı Paylaş