V.G kitapları hakkında

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve S.Çağrı tarafından 31 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. S.Çağrı

S.Çağrı Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Arkadaşlar 18 yaşından itibaren 1 sene Fitness yaptım şimdi 20 yaşındayım arada 1 sene kadar ara verdim.Yani az çok diyet nedir,aletler nedir,spor nedir biliyorum hatta kendi çapımda program yazacak kadar biliyorum diyebilirim.Dün itibariyle tekrar başladım 10 kilo kadar yağ yakmam gerekiyor.Bu dönemde yani 1 senede internetten araştırmalarım oldu vs ama şimdi daha profesyonel çalışmak yağı yaktıktan sonra kas inşası için daha bilinçli olmak istiyorum.Çünkü hepimiz biliyoruz ki herkes vücut çalışır ama imrenilecek vücut tek tüktür.Bu farkı kişinin bilgisi,anatomisi,hocası oluşturur.Yani iyi vücut iyi bilgiden geçer diye düşünüyorum.Bu kas yapma dönemine geçmeden önce fitness yapacağım,10 kiloyu atmam 2-3 ay sürer belki de daha fazla.Bu dönemde kendimi vücut geliştirme bilgisi olarak geliştirmek istiyorum.Dergiler var sanırım piyasa da 2 tip dergi var Muscle and Fitness ve Mens Healt olması gerekiyor.Bunlardan hangisi iyi bilgi içeriyor ve işe yarar?Ayrıca kitap olarak başlangıç için hangi kitapları tavsiye edersiniz?Arnold un kitabı vardı sanırım o nasıl?Forumu oku demeyin zaten yeterince okudum okumaya da devam edeceğim sadece internet dışında dinlenirken de okumak istiyorum ve daha da geliştirmek istiyorum önerilerinizi bekliyorum.Şimdiden teşekkürler.

2. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    arnold hayranı olarak bir vücutçunun eğitimi kitabı hakkında şunu söyleyeyim ortalama 120 sayfası hayat hikayesini başarılarını anlatılıyor 120 den sonra vg ile ilgili bilgiler verilmiş ama forumda zaten bunları okumuştursun o kitap azim sağlamak motive olmak için okunabilir fiyatı 20 tldir dergi konusunda muscle and fitness bence daha iyi tabi ben body building seven biri olarak yazıyorum diğeri için üç sayısını okumuştum daha çok fitness için olduğunu görünce vazgeçmiştim okumaktan şimdi nasıl bilmem elbette

Ocensers, Zerk ve S.Çağrı bunu beğendi.
  3. CarpeNoctum

CarpeNoctum Üye

Beğenileri:
    1.298
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Zimbabwe
    M&F 'ı daha cok sevıyorum ben daha vg ağırlıklı güzel bilgiler var.Menshealth biraz genel dergi.Onun dışında şu kitabı önerırım sana temel bilgiler içeren çok okunaklı anlaşılır bi kitak

Özer Baysaling'in "Hard Drive Bodybuilding".Nette bulabılırsn

[​IMG][​IMG]

S.Çağrı bunu beğendi.
  4. S.Çağrı

S.Çağrı Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Peki son yıllarda çıkmış daha güncel bilgiler içeren Fitness/Body kitapları mevcut mu?

5. leecH

leecH Üye

Beğenileri:
    319
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Erol uğur ve özer baysaling'in kitabı olan herkes içi sporu okudum. Tavsiye ederim, elinizin altında bulunması gereken değerli bir eser. Şimdide Can üstel'in adele ve kuvvet kitabını arıyorum henüz bi yerde bulmuş değilim. Birde aşağıda linkini verdiğim konuya baktınız mı bilmiyorum güzel tavsiyler var

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/kitap-nerisi-t6728.html

S.Çağrı bunu beğendi.
  6. S.Çağrı

S.Çağrı Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Verdiğin linki inceledim teşekkür ederim.Erol Uğur ve Özer Baysaling-Herkes İçin Spor,Can Üstel'in Adele ve Kuvvet kitabını okumayı düşünüyorum.Burada ve verdiğin linkte zaten bu kitaplar ve 1-2 kitaptan daha bahsedilmiş ama bu kitapların yeterli olacağı söylenmiş.Sanırım bunlar beni bilgi olarak istediğim seviyeye getirir.M&F ile de takviye yapsam yeterli olacaktır diye düşünüyorum.Güzel yorumlarınız için tekrardan hepinize teşekkürler.Hepimizin istediğimiz vücuda kavuşması dileğiyle.Ekleme yapmak isteyen arkadaşların yorumlarını da bekliyorum.

7. S.Çağrı

S.Çağrı Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Yalnız alacağım diyorum da Can Üstel in kitabı hiçbir yerde yok,internet dahil.Alınabilecek bir yer bilen var mı?

8. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Ben Mf ye artık güvenmiyorum; inan bana bu forumda Mf de yazanlardan daha sağlam bilgisi ve tecrübesi olan adamlar var...

Bence Vg bilgini arttırmak istiyorsan bu forumu kullan derim; sağlam adamların açtıkları konularını, günlüklerini takip et, öm ile sor görüş ;)

Ocensers ve S.Çağrı bunu beğendi.
  9. S.Çağrı

S.Çağrı Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Ben zaten bu forumu takip ediyorum ama elimde başvurabileceğim,internet dışı bir kaynak olsun istiyorum :)

10. Dexter_Morgan

Dexter_Morgan Üye

Beğenileri:
    665
    Ödül Puanları:
    123
    Mf %100 abartı. Bence de o dergiden uzak durun. Arada can sıkıntısından okunur anca.

Şubat ayına bakayım dedim bakmaz olaydım. Yine abartmışlar; 1 ayda 4.5 kg kas kazanın, 1 ayda 2.5 cm kol, 5000 kalorili diyetler..

11. CarpeNoctum

CarpeNoctum Üye

Beğenileri:
    1.298
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Zimbabwe
    Bence derginin bilgilendirici olumlu yönleri cok var ancak yeni başlayanlar için çok sıkıntılı bazı şeyler dedigin gibi abartı ve tamaman supplementlere yönlendırıyorlar mecburen 5 sayfa arası reklam var ztn :)

12. S.Çağrı

S.Çağrı Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Can Üstel'in Adele ve Kuvvet kitabını alabileceğim yer önerebilecek olan var mı :)

13. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    http://www.gain-weight-muscle-fast.com/free-bodybuilding-ebooks.html

http://build-muscle-gain-weight.com/free-muscle-building-ebooks-weight-gain-tools/

http://www.snipfiles.com/free-body-building-book

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 01:50 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 01:45 ----------

eger bulmassan ben ıstanbuldayım kıtap aramayı bulmayı okumayı cok severım eskı bır kıtap o yenı basımı zor bulunur bence hıc yok pıyasada

eger bulmassan burdan yaz

bende arıcam ıstanbulda 2.el okuyup sana kargo edebılırım

S.Çağrı bunu beğendi.
  14. S.Çağrı

S.Çağrı Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Arkadaşlar sanırım Can Üstel'in kitabını bulamayacağım,zaten eski bir kitap,bu katagoride yani V.G de hiç mi kitap basılmıyor Türkçe doğru dürüst?Yeni çıkmış veya çıkacak başucu kitabı niteliğinde Can Üstel'in kitabı gibi hatta daha iyi bir kitap yok mu?

15. CarpeNoctum

CarpeNoctum Üye

Beğenileri:
    1.298
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Zimbabwe
    Benım onerdıgım kitabı alabılrsn.Tam anlamıyla başlangıc kıtabı bence anlaşılır.

bodydrom/com da var Sporcu kitabları kategorisinde bulabılırsın

S.Çağrı bunu beğendi.
  16. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Bence yanlış yapıyorsun, ben anladım senin istediğin şeyi, sen bir başucu kaynağı, kitaplığın ilk ve en görkemli sırasına koyacağın bir otorite niteliğinde kitap arıyorsun...
    Ama benim bildiğim kadarıyla böyle nitelikte bir kaynak yok!!!

Bence bilgisayar dökümanı olarak Vg bilgini bir klasörde toplaman daha verimli olur ;)
    Ben mesela 4 aydır bu şekilde ciddi bir klasör yapmaya başladım içinde flexor hocanın yazılarından tutda yabancı kaynaklardan çeviri metinler, Vg belgeselleri, ve beğendiğim bilgilendirici video ların türkçe altyazısını yapıp yapıştırıyorum...

Ben mesela şu sıralar Mentzerin underground seminar a türkçe altyazı çekiyorum bittiğinde klasörümün en nadide parçalarından biri olacak ;)

Bence kendine iyi bir klasör hazırlaman da da fayda var;)

Ama yine de kitaplığa konulacak güzel kitaplar öğrenirsen burada paylaş bizde edinelim...
    Ama benim bildiğim kadarıyla o nitelikte bir Vg kitabı yok!
    Ve olsa bile çok yeni olması gerekir, çünkü Vg hakkında bildiklerimiz sürekli değişiyor ;)

S.Çağrı bunu beğendi.
  17. S.Çağrı

S.Çağrı Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Erol Uğur ve Özer Baysaling-Herkes İçin Spor hakkında ne düşünüyorsun ?

18. CarpeNoctum

CarpeNoctum Üye

Beğenileri:
    1.298
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Zimbabwe
    Alıp okumadım ancak direk vg üzerine yazlms bi kitap olarak dusunmuyorm onu yani spor üzerine baya bir genel kitap ancak bahsettigim kitap temelden başlamakta yani vucut anatomısınden tut antreman teknıklerı beslenme şekilleri vs... sizin için daha bir anlaşılır kitap.

Zeus dedıklerıne katılıyorum ancak forumda temelden bilgiye ulasmak kolay olmuyor herkez ıcın yanı ordan oraya zor biraz ,herkez direk kolay yoldan sonuca gitmek istiyor .Dediğin gibi olsa idi herkez icin ztn zırt pırt sacma konular acılmazdı bence.

S.Çağrı bunu beğendi.
  19. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    D&R magazasının kitap bölümünde hobi alanında vg ile ilgili 3 tane kadar kitap görmüştüm 4 ay önce bakabilirsin

S.Çağrı bunu beğendi.
  20. S.Çağrı

S.Çağrı Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Son düzenleme: 1 Şubat 2012