Vücuttaki Su Oranı

Konusu 'Yağ Yakıcılar ve Yağ Yakımı' forumundadır ve game4life tarafından 23 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. game4life

game4life Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Herkese Merhabalar.Umarım konuyu çok yanlış bir yere açmamışımdır.Her ne kadar makinelere çok güvenmesem de 2 ayda bir salonda ölçümlerimi yaptırıyorum.En azından bir anlamda ne olup bittiğini takip edebiliyorum.Soruma gelecek olursak , son yaptırdığım ölçümde 68.9 kg çıktım.Makineye göre %5,2 yağ oranım mevcut.Esas merak ettiğim , vücudumda ki 47.8 kg su kütlesi.Makinenin verdiği bu değerlere rağmen alt karın kısmımdaki bombelik , sarkıklık bir türlü düzelmiyor.Sayın hocalarım vücudumda ki su kütlesinin fazla olduğunu ve bu bombeliğe ödemin neden olabileceğini söylüyorlar.Tam bu noktada bilgili arkadaşların yardımını rica ediyorum.Bu sorun vücuttaki su oranıyla ilgili olabilir mi ? Eğer öyleyse bunun için ne yapmam elzemdir.En son çare olarak arbuterol düşünüyorum.Vakit ayıran herkese tek tek teşekkürler.

2. serkankartal

serkankartal Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Cardio ile o odem yapmis suyu disari atabilirsin. Fakat kilon zaten dusuk o yuzden karindaki suyu atmak icin bisiklet yapabilirsin

HTC One cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Arşidük

Arşidük Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Merhabalar ;

Vücudunda 47 kg su olduğuna emimmisin yanlışın var bence çünkü %5 yağ diyorsun 4kg yağ yapar vücuduna göre geri kalan kas olsa 16 kg kasın mı var yanlışın var dostum

4. game4life

game4life Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Dostum bildiğim kadarıyla kaslarında büyük bir bölümü sudan oluşuyor , bu kütlede toplam su kütlesinin içine dahil diye biliyorum.Yoksa 16 kg kasla yaşayabilecek insan yoktur heralde :)

serkankart ;
    Cardio her idman sonunda 15 dakika civarı kadar yapıyorum fakat esas amacım hacim almaktı , daha sonraları bu ödem veya herneyse karın bölgesinde oluşan şişlikten dolayı amacımdan saptım.Çok fazla cardio yaparak küçülmekte istemiyorum fakat bu işin bir orta yolunu bulamadım henüz.Fazla kiloda kaybetmek istemiyorum :/

5. ccmssx

ccmssx Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    Vücudumuzun %60-70 i sudur.
    Makine sadece bunu doğru söylemiş.

Sayfayı Paylaş