vücuttaki sarkmalar

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve aine tarafından 29 Ekim 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. aine

aine Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaşlar,özellikle hocaların dikkatini rica ederek hepinize bişey sormak istiyorum. kilo verme sonrası oluşan sarkmalar toparlanabilirmi?kişi normL BİR HALE GELEBİLİRMİ?yoksa illa germe amelliyatımı?

2. Iron_Man

Iron_Man Üye

Beğenileri:
    262
    Ödül Puanları:
    0
    özellikle yüksek kilolarda olan insanlarda birden bire hızlı zayıflayarak verilen kilolar sonucu derilerde sarkma oluşur bunu önlemenin yolu fitness yaparak ve düzenli beslenerek yavaş ve dengeli kilo vermektir bu şekilde deri sarkmaları minimum seviyede olur germe ameliyatlarını pek tavsiye etmem nede olsa ameliat riski ve ameliyat sonrası iz görüntüsü vb gibi faktörler oluşabilir

3. aine

aine Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ilginize teşekkürler ama ben oluşmuş bir sarkma için neler yapılabilir onu merak ediyorum.37 kilo vermiş biri için mesela.ayrıcada proteinle beslenmenin deriyi sıkılaştırdığını duymuştum.bu doğrumu?yani bazı yiyecekler deriyi sıkılaştırabilirmi?

4. Iron_Man

Iron_Man Üye

Beğenileri:
    262
    Ödül Puanları:
    0
    bunun için su atıcı sistemlere başvurabilirsin yani derideki suyu atarak derinin kasa yapışmasını sağlayabilirsin bunu için beslenmede en etkili olanı definasyon döneminde denediğim maydonoz suyu maydonoz suyunu kaynatarak tüketmen faydalı olavaktır saunaya girebilirsin günde 3 litre su tüketimin mutlaka olmalı ekstra olarak universalın arbuterol adlı ürününü kullanabilirsin düzenli olarak mutlaka spor yapmalısın bunları düzenli olarak dene en az 3-4 ay sonuç vermesini bekle en son çare olarak ameliyat düşünebilirsin

5. İnteqral

İnteqral Yeni Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    37 kilo çok çok ciddi bir kilo verimi değil.86 Kilo verip komple sarkan bir kadın,geçen gün,dr.öz ün programına çıktı.Ben kilo verdikten sonra deri sarkması nasıl yok edilir,nasıl toparlanırdan bahsetmek istemiyorum.Çünkü zaten Iron_Man sana yeterli bilgiyi vermiş.Ben kilo verecek,vermek isteyen veya herhangi bir konuda-bu konu öss olabilir,hayatla ilgili başka bir karar olabilir,vs-yeni birşeye başlıyacak olan insanlara bir kaç faydalı bilgi vermek istiyorum.Biraz uzun olabilir ama hayatıyla ilgili bazı kararlar alırken bu söylediklerime dikkat ederseniz iyi olur.Birçoğuna kişisel gelişim kitaplarında veya pisikologların makalelerinde de rastlıyabilirsiniz.Şimdi konumuz kilo ise oradan gidelim.Bir hata yaptın ve kilo aldın.Bu aslında çokta sorun edilecek birşey değil.Ama uzun vadede alınan kiloları çok kısa sürede vermek istemek gibi bir yönelmemiz var toplum olarak.adamın 30 kilo fazlası var.biliyorda tek çare spor ve güzel(sağlıklı) bir diyet.ama hemen yok şok diyet,yok hap yok kelepçe derdiyle işe başlıyor.belki 30 kiloyu 3 ayda atıyor ama hatalı davranıyor.Elimizi vicdanımıza koyup düşünmemiz lazım.bir adamın 20 kilo vermesi ciddi bir iştir.Kolay birşey olsa bütün kilolular hemen 20 kiloyu verir.Ve zor olan birşeyi başarmanın kısa yolu yoktur.Sporla özellikle fitness la kilo vermezseniz iskelet aynı durur sadece erirsiniz.ve kaslardan yeme ve deri sarkması gibi sorunlar oluşur.Hele birde hap map kullanırsanız iş iyice çığrından çıkar.Türk milleti olarak önce şunu öğreneceğiz.büyük başarıların asla kısa yolları yoktur.Öss de derece yapmanın kısa yolu yoktur.her 500 soru çözen derece yapamaz mesela.olay çok komplikedir ve sadece oyunu kuralına göre oynuyanlar derece yapar.zayıflamada da böyle.ayda 2-6 kilo arası vermek gerekiyor,kilo verirken fitness yapmak gerekiyor.ve sağlam güzel bir diyet gerekiyor.böyle olunca ne deri sarkıyor nede başka birşey oluyor.ve güzel bir iskelete kavuşuyorsun.tv de herkes iyi bir vücutlu kadın veya erkeği gördüğünde acaba bende böyle olabilirmiyim diye düşünüyor.Ama hiç biri kalkıpta gerekeni yapmıyor.hemen kısa yol.çok sağlam fit bir vücut gördüyse tvde hemen 2 ayda nasıl olurum demeye başlıyor antrönörüne.Aslında herşeyin çözümü çok basit.yapılması gerekeni yapmak.Ama gerektiği gibi yapmak.30 kilo fazlası olan birinin 30 kiloyu çok iyi bir biçimde vermesi,öss ye çalışan birinin derece yapması veya başka konularda büyük başarılar asla kısa yolları olan başarılar değiller.kan ve ter yoksa başarı yok.zaten onu başarı yapan herkesin bunu başaramaması.herkes hapla mapla süper bir vücuda kavuşsa o zaman 30 kilo verip fit olan birine helal olsun nasıl verdin der mi?demez çünkü herkes başarmıştır.basittir.Büyük başarılar tersiz,kansız olmaz.türk milleti olarak herşeyin dandik kötü yolundan kaçınmalıyız.40 kilo verip bu kilo verimi aşamasında,dandik bir diyet ve sporsuz veren bir kişi.zayıfladıktan sonra bakar deriler sarkmış.HEmen kısa yol.gider sıkılaştırıcı alır.Tabiki işe yaramaz.Yapmayın etmeyin kendinize yazık etmeyin.Büyük insanların byük olmasında,büyük başarıları atmasında mucize bir yol yok.sadece gerekeni yapmaları onları zirveye çıkardı.Einstein gereğini yaptığı,newton gereğini yaptığı için dünyanın en iyi fizikçisi.Okulda gördüğümüz fizikçiler sadece ezberletileni öğrenip,sırf açıkta kalmamak için fiziğe gittikleri için hepsi sıradan bir fizik öğretmeni.Gün gelecek ölecekler.kimse onları hatırlamıyacak.Hiç birinin E=Mc(kare) diye anılacak bir formülü olmuyacak.Sıradan doğacak sıradan ölecekler.ve bahaneleride hazır olacak.biz einstein kadar zeki değiliz.hep bahaneler.Peki bunu böyle söyleyen fizikçi hocalar biliyorlarmı ki en ünlü 30 deha arasında einstein sadece baştan 15.ci.Ondan önce 210 ıq lu insanlar var.ama hiç biri einstein kadar kalıcı olamıyor.çünkü hepsi sıradan.Hepsi araştırmışı araştırıyor ve yapıyor.kimse gerekeni yapmıyor.konu biraz saptı ama internette gezen biri girerde yazımı okur belki kendine göre birşeyler çıkartır.Hadi selametle

mafiacik bunu beğendi.
  6. aine

aine Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar tekrardan.benim hikayem son derece mücadeleci ve uzun. birazda üzücü. geniş bir zamanda genç kızlara örnek olması için bende yazıcam. ve böyle bir konu ile başlayıp bu kadar yararlı bilgiler verilebilen bir köşe olduğu için çok mutlu oldum. sizinde ilginize ayrıca teşekkür ederim. ben 37 kilo verdiğimde 16 -17 yaşlarındaydım. şunda 25 yaşındayım. yaşlandım yani artık:) bu kiloları çok zor verdim çünkü hormonel nedenlerle ve tedavilerle aldım.yemekkolizmden diil. bunun yaNISIRA uzun bir süre kelde gezdim. bildiğiniz kel. mücadelenin sonu abimin bana dediği gibi oldu. bana hep çirkin ördek yavrusu masalını anlatırdı. şansım muhteşem bir ailem,prof. endokrinolog,prof dermatologlarımın olması idi.masal gerçek oldu.cidden kuğuya yada fıstık gibi bi hatuna dönüştüm. taşlar yerine oturdu.zayıf olmaktan nefret eden ben,yağlı olmayıda sevmem.selülitlerim tabi var çünkü ergenlik çağında sayısız hormon hapı ve doğum kontrol ilaçları kullandım(denge sağlaması için farklı amaçla verildi elbette).ancak spora hep biraz soğuktum. zavallı babam evi bir fıtness salonu haline bile getirdi. bisiklet,twist air-walker,step platformu,damdıl. OLMADI OLMADI OLMADI. alt beynimde orta okulda dalga geçildiğim için spor itici,fiziğide ultra yumuşak görünce sonuç imkansız geldi. ama şuanda yaşadığım bitakım değişikliklerden dolayı yine 77 kiloyum. yani yaklaşık 18 kilo vermem gerek.spa cxentere yazıldım. 2gün sonra başlıycam. ama bu gevşeklikle tekrar diyet yapıcam?? nasıl bi diyet uygulaMALIYIM. metabolizmam korkunç yavaş. ve çok sık diyet değiştirmekten manyaklaştı:) ilginize şimdiden teşekkürler. sevgiler...

7. İnteqral

İnteqral Yeni Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Foruma uzun zamandır giremiyordum,bugünde biraz tatil yaptım girdim(ÖSS).Sana bu işte,üstadlar yardımcı olacaktır.(Diyet vs konusunda),benim vaktim yok çıkacağım birazdan.Yanlız şu yanlışı düzeltmek gerek.Metobolizma yavaş olduğu için kilo almazsın.Kilo aldığın için metobolizman yavaşlar.Hacim/yüzey oranı arttıkça metobolizma yavaşlar(Hacim r(küp) le artar oysa yüzey r(kare) ile artar ve hacim artışı her zaman yüzeyden büyük olduğu için kilo aldıkça metobolizma yavaşlar).Zayıflarsan ve bunu sporla yaparsan metobolizman hızlanır.Son olarak tüm kadınlar güzeldir diyip moralini düzelteyim:D

8. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş