Vücutta Titreme

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve GreenStreet tarafından 11 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. GreenStreet

GreenStreet Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Sistem Uzmanı
    Yer:
    İstanbul
    Uzun süredir motivasyonumu düşüren bir konu.Yaklaşık olarak 17 aydır bu sporu yapıyorum.En başlarda varmıydı açıkçası tam hatırlamıyorum.Var ola titreme yeni başlamamdan kaynaklanıyor olarak görüyordum.100-105 kg civarından şuan bulunduğum 81 kiloya düştüm.Boyun 1.84.

Gelelim konuya.Halsizlik tarzı bir güçsüzlük mevcut.Buda ağırlıkları arttırmamda sıkıntı yaratıyor.Bununla birlikte titreme mevcut.Ama bahsetmiş olduğum titreme zorlanmayla alakalı olan bir titreme değil. Şınav pozisyonu aldığımda bile titreme oluyor.Yatarken karın kaslarımı kastığımda ve kafamı dizlerime doğru çektiğimde bile baya bir titreme oluyor. Kaslar gerildiğinde oluyor bu titreme.Normalde ise ellerimde sadece mevcut bir titreme oluyor.Yemek konusunda baya dikkat etmeye çalışıyorum.Herhangi besin eksiğinden kaynaklandığını düşünmüyorum. Zma kullanmaya başladım belki magnezyum eksikliği falan olabilir diye.Oda fayda olmadı.

Nörolojiye muayene oldum. Troidimin normal çıktığını söyledi. Dideral diye bir ilaç verdi sabah yarım akşam yarım kullanmamı söyledi. Herhangi bir etki göstermedi ve tekrar gittim doktora. Tam olarak kullanmamı söyledi. Şuanda kullanıyorum ve pek bir etkisi olmadı. Testestoron düşünlüğünün buna sebep olabilir mi diye sordum kendisine güçsüzlükten dolayı. Ürolojiye yönlendirdi bir kaç soru sordu muhtemel olarak kaynaklanmıyordur ama test isteyelim biz dedi. yarın testin sonucunu alacağım. Yazarım buraya durumu.

Sonuç olarak baya yazdım motivasyonumu düşüren bir durum bu.Benzer bir durum yaşayan, bilgisi olan birileri varsa nasıl bir yol izlemeliyim yardımcı olursa sevinirim.

2. boks

boks Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
  3. GreenStreet

GreenStreet Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Sistem Uzmanı
    Yer:
    İstanbul
    Açıkçası olabileceği aklıma gelmiyor ama belki olmuş olabilir.Haftada min. 4 gün max. 5 gün çalışıyorum.Günlük tek bölge ve karın çalışıyorum. Biceps,Triceps bir arada çalışıyorum.Bu makaleyi okumamıştım. Bu yüzden olacağını sanmıyorum ama sanırım bu durumu da göz önünde bulundurmam gerekiyor.

4. GreenStreet

GreenStreet Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Sistem Uzmanı
    Yer:
    İstanbul
    Testosteron sonucum bu şekilde.Ne durumda pek bilgim yok şuanda sadece sonuç var elimde...

Ekli Dosyalar:

• tes.jpg
      tes.jpg
      Dosya Boyutu:
      70 KB
      Görüntüleme:
      527
  5. Verminaard

Verminaard Üye

Beğenileri:
    105
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    Testo gayet iyi. Diğer hormon ve kan değerlerini de paylaşırsan daha iyi yorum yapılabilir.

Nöroloji EMG istemedi mi ?

6. U.S.

U.S. Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar hazır konu açılmışken yeni konu açmayayım dedim.. Ben 4 aydır body yapmıyorum yeniden başlayacm yapılması gereken sağlık kontrolleri nelerdir acaba bilgi verebilirmisiniz, hangi tahlilleri yaptırmalıyım Arkadaşın gbi sadece testesterona baktırmak yeterli mi?

7. Verminaard

Verminaard Üye

Beğenileri:
    105
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    Elimde bir sonuç olsun diyorsanız : ( Benim yaptırdırdığım ve hatırladığım kadarıyla )

Total Testosteron , LH , FSH , TSH , prolaktin , B12 , kreatinin , fosfor , magnezyum , kalsiyum , HDL , LDL , total kolestrol , HGB.

8. GreenStreet

GreenStreet Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Sistem Uzmanı
    Yer:
    İstanbul
    Nöroloji EMG istemedi şuanda. Pazartesi gününe kadar vermiş olduğu diderali kullanmamı istedi. Pazartesi tekrardan gideceğim.

Genel bir horman testi istemedim. Okuduğum bazı yazılara göre Testosteron eksikliği kas güçsüzlüğüne neden olabileceğiydi. Testosteron kaynaklı olabilir mi diye sordum.Ürolojiye yönlendirdi. Oraya danıştım kaynaklanmaz ama biz yinede ölçtürelim gibilerinden söyledi.

9. U.S.

U.S. Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Hocam bunlar hangi bölümde yapılan tahliller ? ben dahiliye ye gittim b12 tsh lh (kan ile ölçülen değerler) falan oldu ama testesteron tahlili isteyince doktorun rengi attı :D neden diye sordu spor yapıyorum dedim kana bi bakalım olmasssa göndeririz dedi merakimızdan hepsini ölçtürebileceğimiz bir yer yok mu illa doktor mu izin vermesi gerekiyor

10. Ahmet3131

Ahmet3131 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Sorun cozuldumu hala titriyormusun

11. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları: