Vücutdaki rahatsız edici kıllardan kurtulmak

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve melizcia tarafından 27 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. melizcia

melizcia Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba 15 yaşında olmama rağmen göğüs-karın-kol-bacak bölgelerimdeki kılların yaşıma göre haddi hesabı yok desem yeridir.Bu yaşta bu kadar kılın çıkması pek normal gelmiyor bana.Bu kıllardan kurtulmak istiyorum forumu az araştırdım ağda yapanından lazer epilasyona kadar gidiyor ama lazer epilasyonuna param yetmez.Lazer epilasyon dışında yaşımıda düşünerek bu kıllardan nasıl kurtulabilirim önerilerinizi bekliyorum.

İnternetten biraz araştırdım ama tam net sonuç alamadım birde burda sorayım.Dinimiz açısından göğüs-karın-kol-bacak kısımlarındaki kılları erkeklerin alması günahmıdır?Normalde caiz değildir yazıyor ama rahatsız edici durumlarda alınabilir gibi yazan yazılarda gördüm.Bu yaşda bu kadar kıl ile ne şort giyebiliyorum nede V yaka tarzı penye,kazaklar.Cevaplarınızı bekliyorum.

2. melizcia

melizcia Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Hamam otu diye birşey duydum sanırım kılları fazlasıyla azaltıyormuş bilgisi olan varmı tavsiye edermisiniz?

3. efecTive

efecTive Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Aynı sorunları malesef bende yaşıyorum ve yaklaşık 1 yıldır düzenli spor yapıyorum.İnsan ne kadar spor yaparsa vücudunu o kadar iyi tanır ve eğer gerçekten kıl sorununuz varsa eninde sonunda bezdirecektir sizi.17 yaşımdayım vücudumda kıl çıkmayan tek yer sırtım,sadece sırtımda hiç kıl yok çok az tüy var kollarımdada az var ama karnımdaki ve göğsümdeki kıllar beni öldürüyor 6packlerim karnımdaki belgrad ormanından dolayı gözükmüyor.Geçen gün dershaneden çıktım aktarcıları dolaştım biraz kıl sorunuyla alakalı tanıdığım bi aktarcı abim vardı bence alma özellikle göğüs kıllarını alırsan cesaret hormonunu azaltır felan dedi peki karnım için ne önersiniz dedim hamam otunu tavsiye etti oda.Hamam otu bi kaç dakika kıl olmasını istemediğimiz bölgeye sürüp sonra çok sert olmayan bi cisimle kazırsak orası tertemiz olurmuş.bi kutusuda 5 tl dedi.Hamam otunu kullanan bir arkadaş varsa sonuçlarını burda paylaşırsa çok memnun olucam.eğer olumluysa alıp karnıma ve göğsüme kullanmak istiyorum.

4. stinq89

stinq89 Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Konya
    arkadaşlar tüy dökücü krem kullanıyorum faydasını gördüm iş bittikten sonra vucud bebek vucudu gibi oluyor tavsiye ederim hem ucuz hem kullanışlı

5. efecTive

efecTive Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Hocam şimdi piyasada birçok tüy dökücü krem var.sen ne kullanıyosun maliyeti ne kadar bide tekrardan çıkarken jiletle alınmış gibi sertmi çıkıyor,gene aynımı çıkıyor yoksa çok azda olsa seyrek olarakmı çıkıyor.biraz daha açarmısın.Koku olayı falan varmı tüy dökücü kremde

6. stinq89

stinq89 Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Konya
    marka ismi alpiden fiyatı 4.5 tl kullanımı ise öncelikle bi duş alacaksın sonra kurulanacaksın ama unutma süreceğin yer biraz nemli olacak sonra kremi o bölgeye sürüceksin en fazla 10dk bekledkten sonra içinden çıkan spatula ile kazıyacaksın kazıdıkça kıllar dökülüyor zaten ayrıca weet tüy dökücüde var eczanede çalışan arkadaştan weet istemiştim o kalmayınca bunu verdi kullandım gerçekten güzel prüzsüz oluyor zaten içinde kullanım klavuzuda var orayı takip edebilirsin, kremi süremeden önce bacağına küçük bi şekilde sür alerjin olup olmadığını anla sonra kullanmaya başla.

Ben göğsüme uyguladım 2-3 hafta oluyor yapalı daha ilk halim gibi değil hafif kıllar var evet biraz sert oda yeni yen çıkmaya başladığındandır diye düşünüyorum zaten 5-6 haftada 1 kullanırsın bu kremi en azından bnede öyle olacak gbi tabi senin genetiğin nasıl bilemicem , benim daha tam uzamadı çeyrek şekilde uzadı diye bilirim

7. efecTive

efecTive Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Anladım bende denemeyi düşünüyorum.hamam otuyla tüy dökücü kremler arasında kaldım sadece.

8. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Hamam otu 1 kere kullandım ben geçen sene, 3 dakika içinde üst vücutta 1 tane kıl bırakmadı, spreydi benimki tüm vücuda sürdüm 2-3 dk bekledim sonra ılık suyla duş aldım suyla beraber aktı gitti kıllar ama 1 ay içinde giden kıllar geri geldi o sebeple tüy dökücü tarzı şeyler kullanmıyorum en garanti ve tüyleri güçsüzleştiren yöntem ağda, soğuk ağda bantları var erkekler için onlardan kullanabilirsiniz vg'deki no pain no gain felsefesiyle dişinizi sıkıp ağda yapın :D

Din konusuna gelirsek yorum yapmak istemiyorum bu tür konularda fazla ama kıllarla ilgili söylentilerin aslı yok tamamen çakma hadislere dayanıyor kılları almak günah falan değil,insanın temiz olması gerekir vücudunda aşırı kıllanma varsa ve rahatsızsan alacaksın.

9. stinq89

stinq89 Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Konya
    2sinide denemek lazım

10. melizcia

melizcia Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Hamam otunu denemek istiyorum ama biraz internetten baktım çok zehirleyicidir ve çok ağır kokar deniyor o yüzden pek güvenemedim.Ağda yapmak resmen işkence 1 dayanır 2 dayanır insan 3.ye bıkar ne yapıcam bilmiyorum :(

11. efecTive

efecTive Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Geçenlerde gene bu konuyu araştırıyodum eğer lazere yetecek kadar bütçeniz yoksa en uygun yöntem ağda beyler.bu konuyu çok araştırdım ne tüy dökücü kremler nede hamam otu falan bi işe yaramıyor aynı kıllar kat kat büyüyerek ve hacimlenerek tekrar çıkıyor vücutta o yüzden sadece 1-2 haftalık güzellik için kıllarımızı dahada fazla azdırıyoruz.Tabiki ben kendi gözlemlerime ve araştırmalarıma dayanarak yazıyorum,yanılıyor olabilirim.neyse geçenlerde bi video izledim işte bi erkek ağda salonunda bi bayanla röportaj yapıyorlardı.Ağda yapmadan önce kıllar çok uzunsa önce makineyle kısalttılar,sonra ağda yaptılar sonra ağda yapılan bölgeye özel bi sıvı sürdüler bu sıvı kılların tekrar çıkma süresini ve hacmini azaltma etkisine sahipmiş.Ağdadan sonra bunu sürdüler.Şimdi şu kılların tekrar uzama süresini ve hacimlerinin altıp azalması içinde aynen şöyle diyordu normal bi insanda ağdadan sonra kılların çıkış süresi tahmini 2-3 haftadır.2 veya 3cü haftada kıllar kökten yeni çıktıkları için en zayıf dönemleridir dedi ve tam ağdadan 3 hafta sonra tekrar gelip tam bu zayıf döneminde kıllar tekrar alınırsa,alınan bölgedeki tüm kılların direnci kırılır buda onları hacim ve sayı anlamında küçültür dedi.tabiki bunu 1-2 yıl boyunca düzenli yapılırsa ve ağdadan sonra o sıvının kullanılmasına bağlı dedi.Evet arkadaşlar kıllar gerçekten saç ve sakal dışında nerde olursa olsun çok illet bişey gerçekten...:/

12. tolter

tolter Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmit
    Kaşlarda uygulanan bir yöntem var. cımbızla alındıktan sonra kaya tuzunun içine taze kesilmiş limonu akıtıp birbirine yedirdikten sonra pamuk veya peceteyle kılların alındıgı bölgeye yedirin. bunu 5-10 kere yaptıktan sonra 2 hafta tertemiz bişey çıkmaz.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 04:10 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 04:08 ----------

ben bugün yanak için lazer yaptırdım lekeler kaldı . tavsiye etmiyorumrum

13. rund3v1l

rund3v1l Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Erzurum
    Kıl dökücü kullanabilirsin
    Ağda kullanabilirsin ( çok fazla acı verir )
    Hamam otu yağı kullanabilirsin (zehirlenme riskin var)
    Makine ile alabilirsin (bence uygun olanıda bu)

----

14. cenksen

cenksen Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Cesaret hormonu ne demek ya :D onundamı hormonu varmış tüy dökücü sprey yada krem al sorunun çözülür pahalı bir şey de değil.

15. brhmcr

brhmcr Guest

Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Daha önce benzer bir konu açılmıştır
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.

Link :

Arama Kelimeleri : kıl, tüy, Hamamotu, ağda,

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş