Vücutcular için Restorant, Kfc, burger king, mcdonalds gibi yerlerde ne yenilebilir?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve lordmarvel tarafından 21 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Bazen aile baskısıyla, bazen arkadaşları kıramadığım için bu tip yerlere gitmek zorunda kalıyorum. KFC de tavuk söylüyorum biliyorum ki bunlar yağda kızartıyorlar bende derisini soyup sadece tavuğunu yiyorum.

Sizde deneyimlerinizi paylaşırsanız bizim gibi beslenmemize dikkat edenler için harika bir konu olacaktır.

Restorantta ise tavuk şiş yenilebilir sanırım, tavuk kendi yağında pişiyor (közleniyor) yağ oranı 10-15 arasıdır tahminimce.

2. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.132
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
    en başta kfc,burger,mc gibi yerler bodycilere uygun değil.herşey çok yağlı.ama hepimiz gidiyoruz o ayrı :)

sultanmehmed bunu beğendi.
  3. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Salata menuleri oluyor.

4. RocKuN

RocKuN Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Burgerkıngde Delight ürünleri var/.KFC ve MCdan. bilmiyorum.
    Diğer restoranlarda ise yiyeceğin tek şey tavuk yemekleri tavuk şiş,ızgara,piliç köfte ve balık.
    Ama bana kalsa dışarda hiç birşey yenmez...:)
    Tavuk yiyeceksin şiş sosu yağlı,köfte yiyeceksin yağlı,hatta balık bile yağda pişiriyolar..
    Ben haftada 2-3 kere restorantta yerdim.Tanıdığım balıkçı var önceden dikkat etmiyorduk tabi şimdi dikkat ettim balık pişerken bile sacdan yağlar akıyor...
    Mecbur kalmadıkça yememeye çalışıyorum.Ama yinede aralarında en yenilebiliri balık

5. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Evet bende 3 gün önce ailemle iftarı dışarda geçirdim. Tavuk şişin sosu yağlıydı ama derisini soyup yedim en azından yağını olabildiğince azalttım.

Gene bir çeşmede denize doğru giderken restoran a gittik daha doğrusu kahvaltılık bir yer, kepeklik ekmek ve 4 haşlanmış yumurta siparişi verdim herkes hönk diye bana bakıyor zor anlar yaşadım. Cidden body işine gönül verenler aile veya arkadaş ortamında aptal durumuna düşüyor ama bilmiyorlarki kendileri ne için yediğimizi.

6. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Genelde dışarda yemek yemeği sevmem. İmkanım varsa evde hazırlayıp götürüyorum yanımda. Olmadı bir marketten light 500gr yoğurt alıyorum kazein proteini için hiç değilse. Onun dışında le-pi diye bri tavukçu var onun kadıköy şubesinde kızarmış tavuk yapıyorlar mesela orada yemek yerim, hatta sporcular istiyor diye yakında sadece tavuk göğsü de yapacaklarını söylediler. Onun dışında mc dan ızgara tavuk burger ama mayonezsiz yerim ama bu yılda bir veya iki olur. Onun dışında arkadaşlarla bir yere gidersek genelde salata yerim. Birde düzgün beslenemeyeceğimi bildiğim her yere çantamda dediğim gibi öğünü hazırlayıp giderim veya protein tozumu götürürüm.

Azi bunu beğendi.
  7. BassHunter

BassHunter Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Şahsen çok sık gitmem ama gidersemde kendimi kasmam ne canım isterse onu yerim öyle bir yere girdiysem geçmiş o iş bir kere. Çok sık gitmiyorsan o kdr düşünme bence

8. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    bu tarz yerlere gitmeyeli yıllar oluyor mc benim ikinci evimdi ama artık tadlarını bile unuttum diyebilirim ızgara secenekleri oluyor onları deneyebilirsin eger zoraki bir sekilde dısarda yemek yemek zorunda kalırsam yagsız ve ızgara tercih ediyorum bunuda sölüyorum ve tabii ki sossuz salatalar draft arkadasımızın dedigi gibi bende genelde yanımda birseyler bulundururum özellikle meyve tavuk vs

9. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaş ortamında mecbur yemek zorunda kalıyorsunuz 2 seçenek var ya arkadaşlarınla ilişkiyi kesicen diğeri ise seçip yicen birini ben bi ara 1. seçeneği uyguladım çok rahattım ne sigara dumanı ne fastfood yemeği paramda cebime kalıyor protein tozuna oda :D

10. H4k4nn

H4k4nn Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Haftada 1 kere sakıncası yok.

11. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    böyle bir mesajı görünce şaşırmamak mümkün değil. Şahıs bazında değil ama genel konuşuyorum; müsabık sporcuları anlarım ama

müsabık olmayanlar içinse, tamam iyi bir vücut sağlıktır, iyidir güzeldir...amaaa eziyet değildir.

çak fazla takıyorsunuz, köfte yağlıymış, sosu yağlıymış, dışarda yemem filan...rahat olun, bu hayatı bir kez yaşayacaksınız.
    gidin... yağsız menu seçmeye çalışın, mümkünse salata yeyin, alkolsüz bira için, zero için, ama sosyal ortamdan uzaklaşmak bana mantıklı gelmiyor. "takıntı" olarak geliyor.

Zapo ve legolas246 bunu beğendi.
  12. ARSON

ARSON Üye

Beğenileri:
    1.618
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    V.G.F. 1.Kademe Antrenör
    Yer:
    MERSİN
    Haftada bir kereden bir şey olmaz; profesyonellerin bile junk day yada cheating day adında günleri vardır. Mesela Coleman ın favorisi pizza; Cutler 3 büyük burger ve patates kızartması yer bu günde. Bana burger türü şeyler çöplük olarak geldiği için yemem gider kebap, döner yada tantuni tatlı olarak da baklava yada kadayıf yerim.
    Konuya gelirsem lokantaya gittiğimiz zaman garsona tarif veririm; mesela kuzu eti yiyeceksem bonfile külbastı isterim soslu olacaksa kremasız ve tereyağsız salça soslu mantarlı olmasını isterim. Lokantada menü seçmek zorunda değilsiniz istedikten sonra her türlü tarifi yapar getirirler.

Steve ve Zapo bunu beğendi.
  13. Desperate81

Desperate81 Yeni Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    haftada 1 ogunden birsey olmaz ben sevmedigim icin gitmiyorum ama patates kızartması falan yapıyorum kendime

14. jeytan1905

jeytan1905 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    bu lepi tam olarak nerde ? menüleri nasıl ? gidince ne yiyebiliyoruz ?

işyerim kadıköyde kaç senedir adam akıllı yemek yiyecek bir yer bulamadım kadıköyde.üniversitede ne güzeldi her restoranda yarım tavuk+salata+pilav menüsü vardı.

15. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Sokağın adını bilmiyorum ama barlar sokağına boğadan aşağı inen yoldan girince soldaki ilk sokaktan biraz yukarı yürüyünce. O civarda hangi esnafa sorsan gösterir. Fiyatlarıda çok uygun.

16. army1010

army1010 Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    izmir
    burger kingin çıkardığı yeni ızgara göğüs etinden meünler var tatsız tuzsuz gızgara göğüs eti tam bizlik :D

17. jeytan1905

jeytan1905 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    adama bildiği yeri unutturursun yemin ediyorum , o nasıl bir yer tarifi :D

ramazandan sonra uğrayacağım.

18. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    Genelde bu tür yerlere gitmemeye özen gösteriyorum dışarı çıkınca..
    Çok sık da dışarı çıkmadığım için sorun da olmuyor aslında :D

Eğer mümkünse kızarmış tavuk satan bir yere yöneltin rotayı , ama diyetiniz için yediğinizi söylemeyin karşınızdakine , deyin ki ne zamandır canım kızarmış tavuk çekiyor bu sefer oradan yiyelim felan deyip işi bağlayın :D

Mc ve burger de bize uygun pek bir şey yok sanırım , ancak varsa ayran içilebilir, ya da salata menüsü ...

Ama eğer çıkarsam yanımda , ton balıklı kepekli sndviç hazırlıyorum evde onu götürüyorum...
    Protein tozu şu ana kadar taşımadım ama bundan sonra kesin gibi :D

AngryHun bunu beğendi.
  19. puffin

puffin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    az giderseniz hiç sorun olacagını sanmıyorum...

Sayfayı Paylaş