Vücut yapayım derken göğüslerden olmak

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve piyateys tarafından 29 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. piyateys

piyateys Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba konuya geçmeden ben 22 yaşında yeni üyeyim. Boyum 168 kilom 53 belim 68 kalçam 94. Yaklaşık 6 aydır spor yapıyorum ve inanılmaz hoşuma gidiyor. Yalnız eskiden herkesin hoşuna giden bacaklarımın üst kısmında şimdi "bulk"lar var ve en düşük bacak çapım 49 cm :( ve göğüslerim 87den 83e düştü ve görünüşünde bayağı değişiklik oldu elbette. Besinlerine her zaman dikkat eden bir insanım ama kalçadan 6 ayda 3 cm gitmişken göğüsten gözle görünür şekilde 4 cm gitmiş olması beni çok üzüyor. Bacaklarımın bulky (?) görüntüsünü indirmek için pilates + fitness yapıyorum 2 aydır ancak herhangi bir sonuç alamadım. Burada herkes kendini daha sağlıklı yaşamaya adamış ve ben de sağlığım ile vücut güzelliğimi dengede tutmak istiyorum. Lütfen üst bacak/göğüs için ne yapmam gerektiğini neden olduğunu ve ne kadarda etki göreceğimi söyler misiniz. Şimdiden çok çok teşekkürler koşmaya devam :)

Son düzenleme: 29 Mayıs 2014
  2. Coni Bravo

Coni Bravo Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Bursa - Karabük
    bence fotoğraf koyarsan, gerçekten iyi bir yorum alabilirsin, o zaman tam ne istediğini, ne ifade ettiğini anlayabiliriz.

3. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Yetersiz besleniyor olman muhtemel.

4. piyateys

piyateys Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Öncelikle cevap için teşekkürler. Sabah öğle akşam mutlaka yemek yiyorum -- öğleleri yoğurt veya meyve ile geçiştirdiğim oluyor bazen evet ama sizce nasıl besleneyim? protein ağırlıklı beslenirsem bacak kaslarım iyice güçlenecek sebze ağırlıklı beslenirsem de göğüslerim iyice küçülecek diye korkuyorum.
    --- Mesaj birleştirildi, 29 Mayıs 2014 ---
    Maalesef öncesi sonrası gibi bi fotoğrafım yok. Keşke olsaydı da yorumlarınızı alsaydım öyle :(

5. piyateys

piyateys Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar burada yeni üyeyim o yüzden kimi nasıl takip etmem gerektiğini henüz çözemedim ama sorunlarıma yardımcı olursanız çok sevinirim. 168 cm 53 kg 22 yaşındayım. Spora 6 aydır gidiyorum ama gözle görünür pek değişiklik yok güzel arka bacak kası dışında. bir de obliklerim gelişti. Sorunlarımın başlıklarını aradım ancak bulamadım örneğin bacak üstümde kas çok gelişti ve bombeli duruyor az olsa anlarım ama inanılmaz bombeli duruyor ki eskiden bacaklarımı herkes çok beğenirdi (biraz kendimi övdüm gibi oldu) hani 6 ayda HİÇ bir gelişme görmemem normal bir şey değil gibi geliyor. Benim önemli sorunlarım çoğu kadında olduğu gibi alt karın (çok az var) ve basen. Üst bacaklarım bir ayda falan böyle oldu ve ne yapsam azalmıyorlar. Göğüslerim 4 santim küçüldü antrenörüm sırttan kaybetmişsindir dedi ama zaten üst bedenim kötü değildi başladığımda ve sırttan 4 cm kaybetmem mümkün mü? Göğüslerimin küçük durması da cabası. Benim bildiğim fitness pectoral bölgeyi geliştrir ve göğüsleri daha dik gösterir ama hiç öyle bir şey olmadı? Pilates yapıyorum ama bacak kaslarım hiçbir şekilde azalmıyor. Acaba üzerindeki yağ mı diyorum ama 1 cm falan içeriye giriyor elim bacağımı sertleştirip bastırdığımda. Lütfen yardım edin, bu kadar takıntı yapmamın sebebi şu anda kendimi vücut geliştirmeye adamış olmam. Hiç bombeli bacak kasım olsun istemiyorum ama varlar ve kurtulamıyorum yani şöyle diyeyim bombenin en az olduğu yer 49 cm gerisini siz düşünün artık. Resmen üst bedenim ile alt bedenim ayrı insanların gibi. ve ALTI AYDIR böyle. Halbuki salona gittiğimde sorun olmaz 6 haftada kalçanı düzeltiriz demişlerdi ama kalça dışında her şeyi bozdular. Hiç kilolu bir insan olmadım ama bu halim beni çok üzüyor ve motivasyonum çok azaldı. Forumda başlık aradım ama bulamadım lütfen yardım edin ne yapayım.
    --- Mesaj birleştirildi, 2 Haziran 2014 ---
    Bu arada bekci ve conibravo arkadaşlara teşekkür ederim tekrar :)

6. mayiaskaquestion

mayiaskaquestion Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    28
    Eritmeyi deneyebilirsin belki

7. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Göğüs gerçekten hassas bir bölge haftadan haftaya bile formu değişebiliyor çalışacaksın özen göstereceksin beslenmene başka çare yok, bacaklara gelince benim 57 cm ve hala küçük olduğunu düşünüyorum kafana takma her bölgeni aksatmadan çalış, orantı bozulmadıkça sıkıntı olmaz.

8. piyateys

piyateys Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Squat, lounge, pilates vb yapıyorum yetmiyor :(
    Salondan sonra proteinli beslenmeye çalışıyorum ama sizce hatalı mıyım? Kafaya takıyorum maalesef çünkü üniversiteyi yeni bitirdim ve dedim bu sene de vücudumu biraz sıkılaştırayım sırf bunun için çalıştım ama her şey saçma sapan oldu :( yani beli 68 cm basenleri 94 cm olan birini düşünün çok komik değil mi :(

9. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Squat yaparsan kalça büyüyor, front squat daha az vurur kalçaya onu yapabilirsin onun dışında üst vücut yeterince hacimli olursa alt taraflarda göze çarpmaz, sen en azından çaba sarfediyorsun ve herkes kendi genetiğine göre büyüyor bizim okulda ne adamlar var adam spora başladığının 2. günü arnold gibi poz vermeye çalışıyor, biz hem çalışıyoruz hemde kendimizi beğenmeyip üzülüyoruz bence vücudumuz şuan nasıl olursa olsun kendimize hakettiğimiz saygıyı göstermeliyiz çünkü çoğu kişinin yapamadığını yapıyoruz emek sarfediyoruz, çoğu şeyden fedakarlık yapıyoruz bu şekilde düşün.

10. piyateys

piyateys Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Peki deniycem ve vay be bu beni biraz daha iyi hissettirdi hakikaten. Çok teşekkürler :3

11. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    amacın kas kütkesi artırmak mı güzelleşmek ve fitleşmek mi. yapılan yorumlar seni strong man'e hazırlar gibi.seni anladıklarını hiç sanmıyorum. kas yapayım derken bi yerlerden kas kaybediyosan çözümü basit daha iyi beslneceksin daha fazla protein alacaksın falan filan ayrıca testesteron dezavantajınızda var.amafitleşmek istiyorsan ve göğüslerin ufalıyorsa burdaki adamların anlayabileceğinisanmıyorum bunun uzmanına veya ordaki fitness hocana birdanış.
    Squat ile üst bacağını zorluyorsun sonra kalınlaştı diyorsun. daha fazla hareket edersen incelir illaki.misal bir sprinterlerin bacaklarına bak birde uzun mesafe koşucularının. popoyu irileştirmek istiyorsan Squat çok komplike kaçıyor. özelikle ilk hareketi tavsiye ederim.

Son düzenleme: 2 Haziran 2014
    columbu bunu beğendi.
  12. piyateys

piyateys Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Gğz
    Güzelleşip fitleşmek tabiiki de. Kalçayı iri değil toparlamak istiyorum sadece ama basenlerim de erise bu arada iyi olur. Burada hocalara soruyorum ama swissball squat vb verdiler sadece -- 5 aydır herhangi bir farklılık olmadı hala iriler. Çok teşekkür ederim yorumlarınız için gerçekten değerliler -- diğer merkezlere sorucam buradaki dediklerini sizinle paylaşırım mutlaka (özür dilerim biraz başbelasıyım)

13. antinkuntin

antinkuntin Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    ODTÜ
    Büyüdüğünü düşündüğünüz bölgeler için hafif kiloyla çok tekrar yapmayı antrenörünüz tavsiye etti mi?

14. piyateys

piyateys Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Büyüyen yerim yok ki :( Sadece hala büyük olan (basen) ve küçülen (göğüs) yerlerim var :( Sizce ne yapayım

15. piyateys

piyateys Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar merhaba! Fitness konusunda kafası karışık bir insan olarak bugünkü gelişmeleri size yazmak istedim. 6 aydır gittiğim salona gıcık olduğumu farkettim çünkü çoğu şeyi doğru yaptırmamışlar gibi geliyor burada okuduklarımdan. Bugün iki salona gittim. Ilkinde hoca sorunun yok dedi ama işte thaichi derslerimiz var öyle azalabilir kasların dedi. Şimdi şöyle, eğer 6 aydır mutsuzsanız sporunuzdan, bence sorun var demektir yani motive edemiyorlar beni. Evet biraz takıntılıyım ama hepimiz iyi görünmek ve sağlıklı yaşamak için istemiyor muyuz sporu? Bizi mutlu etmesi için? Vücudumuzdaki değişiklikleri görüp sevinmemiz için? Vapura hızla yetişebilmek için :p Neyse evet buradan ayrılıp başka bir yere gittim. Inanılmaz. Yani inanılmaz ilgililer ekstradan dersler burada da var, hocası inanılmaz sevimli, her yer tertemiz, hocaya ilk 2 ay boyunca her gün lounge yaptığımı söyleyince bayağı şaşırdı olmaz öyle şey dedi ve seni anlıyorum benim için bu bacak güzel ama ne istediğini gayet anladım dedi. Salonda yüzmek falan da bedava tek sorun şu an gittiğimden pahalı olması. Ama hoca birebir ilgileniyor. Açıkçası çok beğendim ve turistik yerde yaşadığım için yazın salonlar bomboş oluyor. Mükemmel. Sorunlu bir insan olarak şunu sormak istiyorum: sizce gideyim mi? yoksa Kayla Itsines adlı bir avustralyalı bikini vücudu konusunda uzman kadının 135 liraya denk gelen ve inanılmaz güzel sonuçların alındığı (instagramında görebilirsiniz) programa mı başlasam. Yani o zaman bana yardımcı kimse olmayacak ama işte sorayım dedim malum çok yardımcı oldunuz psikolojik olarak özellikle. Kafam yüzde 60 o salonda kaldı ama bunu düşünmeyip fikrinizi söyleyin. Ha bu arada ilk gittiğim yere ilk iki ay her gün lounge yaptığımı söyleyince kadın AA NE GÜZEL yaptı. Göğüslerimin küçülmeye mahkum olduğunu söyledi bir de? Fitnessta ilk bir yıl küçülürmüş sonra büyürmüş. Hmmm peki yapıp koşar adımla çıktım. Çok uzattım ama vücut konusunda hepimiz biraz takıntılı değil miyiz? :pp

16. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    şimdi gittiğin her yeni salon bir öncekini kötüleyecektir amaçları sizi kazanmak. ikincisi birinin programını uygulamak kesinlikle sonuç vermeyecektir, programlar sürekli değişmelidir, vücut bir süre sonra adapte olduğundan tepki vermez ve fayda vermemeye başlar. o bikini modellerinin programları onların genetiğine spor geçmişine göre hazırlanır ve özel beslenme ve destkler ile uygulanır. mesela dünya vücut geliştirme şampiyonlarının prıgramları bana uymaz çünki adam günde 5 kilo et yiyor, binlerce kalori alıyor. onun bünyesine göre de program yazılıyor.
    salonlarda şöyle bir durum var, genelde insanları kayıt ederler ve sıradan bir program verirler. genelde insanlar 1-2 ayda bırakır zaten. ama siz ilgilisiniz bu konuda. şimdi sizin gibiler için yardımcı olmak yerine
    özel derse yönlendirmek isterler yüksek fiyatlara. her gün lunge aa ne güzel diyen veya ilk bir yıl küçülürmüş sonra büyürmüğ peki 3.yılda ne olurmuş patlar mıymış. bu tip kişiler sizi kayıt ederler sonra ne kadar ilgillenirler orası belirsiz.
    forum bunun için var kimse karşılık beklemeden birbirine yardımcı oluyor.
    siz ne yapın? beslenmezini tüm detayı ile yazın buraya.bu işin %70i beslenme. sonra da programınızı yazın. onun üzerinden konuşulması daha doğru.

Noralisa, piyateys, Balboa7 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  17. piyateys

piyateys Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Çok çok teşekkür ederim öncelikle cevabınız için. Biraz takıntılı gibi göründüğüm için insanların yazmayacağını düşünüyordum. Teşekkürler tekrar. Özel bir diyet programım yok öyle ama sabah normal kahvaltı ederim, öğlen sandviç, meyveli yoğurt ya da meyve yerim. Aralarda yine galeta vb yiyorum. Akşam biraz kaçırıyorum bi de okumuşsunuzdur göğüslerimin küçüldüğünü o yüzden sanki biraz yiyorum gibi :$ Yani kaloriden falan anlamam pek ama dengeli beslenirim. Şu an pilatese gidiyorum haftada 3 gün. Geri kalan zamanlarda (hoca henüz programı tam oturtmadı ama) kardiyo yapıyorum 20-30 dk yürüyüş, eliptik 5 dk ve bazen bisiklet çeviriyorum düşük ayarda. Haftada en az 3 kez. Karın çalışıyorum bilinen hareketlerle, kol için triceps biceps çalışıyorum ama bicepsler biraz kocaman oldu tabii halbuki ben uzun kas çok seviyorum (tabii kişinin kasına göre değişiyormuş galiba?) Ama yani evet inceleyim derken kalınlaştım. Onun dışında hoca sadece lunge verdi şu an için. 3x8 gibi. Tabii ben o quadricepslerin kocaman görüntüsünden yakınıyorum o yüzden squat&lungedan inanılmaz korkuyorum. Çünkü ilk gittiğimde her gün lunge çalıştım ve "Bakın kocaman olmazlar di mi?" diyince hayır dediler ama 5 aydır kocamanlar. Hoca onun dışında yüzme verdi ama henüz yüzmüyorum. Şu an çok dağınık oldu yazdıklarım ama tam program yazılınca buraya daha planlı yazacağım. Benim sorunum hafif bir alt karın ve bi türlü gitmeyen basendi. Şimdi göğüs küçüldü, bacaklar büyüdü, bi tek belim inceldi o da pilatesten sonra. Hakikaten küçük yerde yaşayınca insanlar sizin bi kaç ay yapıp bırakacağınızı düşünüyor. Halbuki bilmiyorlar ki siz 20li yaşlarınızda bunu yapmaya başladıysanız bunu hayatınız haline getirmek niyetindesiniz. Motivasyonum pek yok artık resmen :( Siz ne tavsiye edersiniz? İlgilendiğiniz için çok teşekkürler tekrar.

18. sthammer

sthammer Guest

Göğüs küçülmesi normaldir, yağ oranı düştüğünden olsa gerek..

19. piyateys

piyateys Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Bu konuda pek bilgim yok ama hiç zayıflamamışken (gerek yok zaten zayıfım) göğüs ölçümün düşmesini hareketlere bağlıyorum ki asıl gitmesi gereken yerim (basen/alt karın) hiç gitmedi basen bi 3 cm falan gitti. Benim bildiğim fitness, yanlışsam düzeltin, göğüsleri daha dolgun ve dik gösterir küçültmek yerine, yani 1 saat kardiyo yapmıyorum ki sonuç olarak nasıl yağ oranım düşsün kas da yapmıyorsam. Bir kadın için göğüs ölçüsü çok önemli ve benim gibi zaten çok da büyük olmayan biri için daha da önemli. Üzücü oluyor tabii ama yorumunuz için gerçekten teşekkürler, sizce ne yapayım?

20. sthammer

sthammer Guest

Kadınlarda meme dokusunu çoğunlukla yağlar oluşturuyor benim bildiğim ve vücut yağ oranı epey düşük olan fitness veya bikini model ablalar genelde silikonludur dikkat edilirse.. yağ oranı düşüyorsa, incelme amaçlanıp bu şekilde bir diyet uygulaniyorsa o bölgenin dolgunlasmasini beklemek gerçekçi değil.. zaten duz mantık olarak yağ yakımı döneminde hacim almakta pek olası değil.. ki göğüslere yansısın..

Sayfayı Paylaş