Vücut yağ ve su oranı

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Playmaker07 tarafından 4 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Playmaker07

Playmaker07 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba arkadaşlar.Sitede ve bu işte yeniyim.Kafamda bazı sorular var.Kısaca bahsedersem 5 sene civarı basketbol oynadım hala oynuyorum. 20 yaşındayım,boyum 185.Kilo spora başladığımda,yani yaklaşık 2 ay önce 86.7 idi.Kardio ve ağırlık antrenmanlarına başladım.İlk gün yapılan ölçümlerde yağ oranım %14.8 idi.1 hafta önce ki ölçümde yağ oranım 13.8 e düştü ve 85.5 kiloya düşmüşüm.Kilo verme hızım yavaş oldu çünkü kardioya hiç ağırlık vermedim.Ağırlıktan önce ısınma babında 10-15 dk koştum.Antrenörün dikkat çektiği nokta çok su tutuyormuşum.54.2 su ağırlığım varmış ve fazla dedi.Fazla kilonu da bu oluşturuyor dedi.Bir yandan da 3 günlük antrenman programıma devam ediyorum.Yağ oranım bana normal seviyelere geliyor ama yinede 12-12.5 civarına çekmek istiyorum.Kiloyu ise 80-82 civarı istiyorum.Daha tecrübeliler olarak yorumlarınızı ve nasıl bir süreç izlemem gerektiği hakkında fikirlerinizi bekliyorum.

2. Playmaker07

Playmaker07 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar fikirlerinizi bekliyorum.

3. tan1925

tan1925 Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    izmir
    saglam bi diyet yeterli olur diye düşünüyorum

4. Playmaker07

Playmaker07 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Üniversite öğrencisiyim.Bu senelik yurt şartlarını çekiyorum o yüzden diyete uymam zor şuan.Spora başladığımdan beri ekmeği tamamen kestim,şekeri nadir kullanıyorum,cips kola abur cubur vs tüketmiyorum.

5. tan1925

tan1925 Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    izmir
    kosullar musait olmayabilir haklısın ama maximum ve saglıklı bi süreç için düzenli etkili bi diyet gerek ne yazıkki.fitness veya bb in en önemli kısmıdır diyet.yag yakıcı al dicem ama o da diyetsiz para kaybı olur.o yüzden tek önerebilceğim interval tarzı kardiyo sistemi olur onu da araştırabilirsin internetten veya forumdan

6. Playmaker07

Playmaker07 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Teşekkür ederim,peki sana göre yağ ve su oranı,kilom falan nasıl,dediğim gibi yağ oranım bana normal geliyor ama karın bölgemde yağ var baya.Bol su tutmamı çok su içmeme bağlıyorum günde 3 litre en az.Bu su tutma olayı iyi mi kötü mü onuda anlamadım.

7. tan1925

tan1925 Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    izmir
    Bildigim kadariyla fazla su icmek su tutmuyo tam tersine az icmek su tutuyo ama o su tutma olayi kotu bisey .yag oranin da aman aman bi fazlalik yok bence ama daha da yakmakta fayda var suyu da atmak icin cesitli caylar var etkili

8. Playmaker07

Playmaker07 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Araştırmaya devam o zaman,teşekkürler.

Sayfayı Paylaş