Vücut Yırtıkları İle İlgili

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve erdincmusic tarafından 31 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. erdincmusic

erdincmusic Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Helsinki, Finland
    Merhaba Arkadaşlar,
    Yaklaşık 7-8 aydır düzenli bir şekilde (hafta 3 kez, hergün koşu) fitness yapıyorum. Ancak sol üst göğsümden koltuk altıma doğru ufak bir yırtık oluşmaya başladı. Doktor bir arkadaşıma durumu danıştığımda çok hızlı geliştiğim, derinin kasın büyüme hızına yetişmediği için böyle bir yırtık oluştuğunu söyledi. Birkaç hafta ara vermemi önerdi derinin büyümesi için. Açıkçası hiç ara vermek istemiyorum çünkü şu an en fit olduğum dönemdeyim ve vücudumun hamlanmasını istemiyorum. Ancak daha fazla yırtık oluşmaması için ara vermek zorundayım. Sorum aranızdaki profesyonellere; bu aranın ne kadar olması gerekiyor? İki hafta yeterli midir? Bu ara süresince vücudumun fitliğini korumam için nasıl bir program izlemeliyim? Hergün koşu, şınav ve barfiks iyi bir program mıdır?

Şimdiden cevaplarınız ve yardımlarınız için teşekkürler.

Sağlıcakla kalın

Erdinç

2. aliberk.sokulgan

aliberk.sokulgan Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Bence sporu birakman gerekmiyor
    Deri yirtigini engellemek için deriyi nemlendirecek kremlerden kullanmalisin ve bi yerde okuduğum yaziya göre bu kremlerin içine kakao yağı da karıştırıp yirtigin olabileceği bölgeye sürersen sorun yasayacagini düşünmüyorum

3. SemihCebraiL

SemihCebraiL Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    ara vermekle olmaz o iş :) arkadaşın dediği gibi kremler var onları kullan cildin esneklik kazanır.Oluşan çatlaklara bişey yapamazsın ama önlersin

Sayfayı Paylaş