Vücut tipleri hakkında

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Avicii tarafından 28 Ocak 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Avicii

Avicii Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğrenci
    Herkes İnternet aracılığı ile vücut tipini biliyordur. Fakat ben biraz daha ayrıntıya inerek vücudumun yatkın olduğu ikinci profili de öğrenmek istiyorum (bkz: Mesomorph %90 - Endomorph %10). Konuyu açmadan önce forumda dahil olmak üzere bir çok sitede araştırmada bulundum. Yine de aklımda çok soru kaldı. Sizin yorumlarınızla birlikte tam bir sonuca ulaşmak istiyorum. Çünkü gerçekten sonuca ulaşmakta zorluk çekiyorum.
    Hakkımda bilgi;
    Boy:175 cm
    Kilo: 78 kg
    Yağ oranı: %14
    Vücut tipimin okuduğum makaleler, testler vs doğrultusunda mesomorph olduğunu biliyorum. Omuzlarım geniş fakat düşük tıpkı Arnold Schwarzenegger gibi. Küçülüğümde kiloluydum fakat yinede güçlüydüm ve diğer arkadaşlarıma göre adeleli bir vücudum vardı (Endomorph). Hareketli olmama rağmen, rahatıma düşkünümdür (Endomorph). Yemek yemeği çok severim ve gerçekten de çok yerim. Ama temiz beslenmeme rağmen. Vücudum kolay yağ tutmaz ve bu sporla uğraşan arkadaşlarımdan "Ben senin gibi yesem ohooo" tarzı bi tepki alırım (Ektomorph). Duygusal değişimlere yatkınım ve sosyal ortamlara bi eğilimim vardır (Endomorph vücut tipinde görülürmüş). Hocalarımın söylediğine göre hızlı bir metobolizmaya sahibim (Ektomorph). Kas kazanmaktada zorluk çektiğim aşikar (Fazla değil ama yinede bir mesomorpha göre zor [Ektomorph])

Gördüğünüz gibi dengeli bir dağılım var. İnsanın üç vücut tipine birden sahip olma olasılığı var mıdır?
    Yoksa nasıl bir vücut tipim var?
    Sonuca ulaşmak benim için çok önemli çünkü ben bu sporda "Vücudunu dinle ve buna göre çalış" felsefesini benimsemiş biriyim.

2. NaturalBeast

NaturalBeast Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Kardeşim bu tarz şeylere takılma çok eğer -Vücudunu dinle ve buna göre çalış- felsefesini benimsediysen hangi hareketlerde yanmayı ve kasılmayı hissedıyosan yani geliştiğini hissediyosan onlarla yoluna devam et
    Ayrıca 3 vücut tipini aynı anda olmak diye bir şey yok bi insan hem ince hem kalın olamaz :)

Everybody wants to be a beast until it is time to do what real beasts do.

3. Avicii

Avicii Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğrenci
    NaturalBea zaten yanma ve kasılma olaylarına dikkat eden biriyim. Fakat bunu öğrenmek benim antrenman programlarımı yazarken nelere dikkat etmem gerektiğiyle ilgili bilgi sahibi olmamı sağlayacak

4. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Hareketliysem ektoyum yok yağlıysam endoyum falan şeylerine inanmayın. Ney geliştiriyosa seni o senin doğrundur

Sayfayı Paylaş