Vücut tipine göre supplement seçimi

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Macit tarafından 4 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Macit

Macit Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Değerli BodyForumTr üyesi abilerim ve arkadaşlarım,
    Spor salonu'na gitmeye üşendiğim için evime bir set aldım. İçinde bar , dumbell, göğüs yayı vs. herşey bulunmakta. Düzenli olarak çalışıyorum ve beslenmeme'de mümkün olduğunca dikkat etmeye çalışıyorum. Tam olarak 4 ay oldu. Beslenmeye her ne kadar ufak ufak hesaplarla dikkat etmeye çalışsamda takviye gıdayla daha kısa sürede başarı elde edebileceğimi sanıyorum. Vücut tipim ektomorf. Boy: 176 , Kilo:63. Sizce aminoasit mi yoksa protein tozu kullanmam'mı daha mantıklı olur? Yeni başlayan birisi için hangi markayı önerirsiniz?

Karışık resimler: DSC04604.JPG DSC04584.JPG DSC04682.JPG DSC04686.JPG

2. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Ne amino asit ne de protein tozu. Senin ihtiyacın olan şey ; Hindi , Kırmızı Et , Makarna , Bulgur , Yulaf , Muz , Süt . İstiyorsan bir kutu protein tozu veyahut amino asit alabilirsin.Yukarıda yazdığım besinleri gereği kadar tüketmeden bu bahsettiğin tozların hiçbir faydasını görmeyeceğini sana garanti ederim

Son düzenleme: 5 Eylül 2014
    Macit ve Balboa7 bunu beğendi.
  3. Macit

Macit Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    @StormBlast Üstad tavsiyelerin için teşekkür ederim. Günlük beslenme programımda bunlar mevcut ve hergün eksiksiz yemeye çalışıyorum. Takviye olarak alacağım aminoasit veya protein tozu bu süreci hızlandırmada etki gösterirmi? Gösterirse hangisini tavsiye edersin ? Şimdiden teşekkürler :D

4. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    eksiksiz yiyorsan zaten gerek yok daha 4 aylık sporcusun orta derece sporcuya bile gerekli değil ileri seviyeye geçtiğinde antreman şiddetlenir beslenme yetersiz kalırsa işte o zaman düşünürsün

StormBlast, Bekci ve Macit bunu beğendi.
  5. Macit

Macit Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    @Balboa7 tavsiyen için teşekkür ederim. Galiba yeterince ikna oldum :D

6. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    2-3 Ay önce aldiğim optimum whey proteinin yarısına yakını hala duruyor ve inan bana en ufak bir katkısını görmediğim gibi kullandığım dönemlere kıyasla hiçbir eksikliğini , hiçbir fark yaratıcı bir özelliğini hissetmedim, görmedim. Kendi tecrübelerime dayanarak söylüyorum ki asla supplementlere ihtiyacin yok

Macit bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş