vücut tipimi bulamıyorum?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve drkfear tarafından 6 Haziran 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. drkfear

drkfear Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    arkadaşlar selamlar, ben bütün testleri yapıyorum fakat bana uygun cevaplar olmuyor sorularda bazen ekto çıkıyor bazen mezo ben size anlatayım bilen üyelerimizden cevap bekliyorum.

şimdi ben ilk doğduğumda tombulmuşum sonra 3 - 4 yaşlarına geldikçe cılızlaşmışım çok cılız olmuşum 7 yaşına kadar hep cılızmışım kilo aldırmak için uğraşıyorlarmış hep ailem. Sonrasında geçirdiğim kulak-burun-boğaz ameliyatı sonrası vücudum kilo almaya başlamış normal bir hale gelmiş bedenim sonrasında ise orta okulda gelen ergenlikle kilo almaya başladım liseyi göbekli popolu geçirdim lise sonda 172 boyunda 76 kiloyu gördükten sonra diyete başladım ve 60 kiloya kadar düştüm ( bilinçsiz yptığım için daha çok kas kaybettim) sonrasında 2 sene bu kiloyu 3 yukarı 3 aşağı korudum ve ardından gelen hayat tempomun düşmesi nedeni ile 6 kilo daha aldım 66 kilo olduğumda göbekli memeli bir adam olmuştum. 3 aydır sporla kilo veriyordum daha doğru yağ yakıyordum çok güzel sonuçlar aldım belim 85,5 dan 71 cm'e düştü ama halen biraz yağlanma var. Şimdi hacim yapmak için çalışmaya başladım. Fakat vücut tipimi bulamadığım için setleri ayarlayamyorum.

Eğer oturarark günümü geçirirsem kolay kilo alan bir yapım var, hareketli olursam hayatta kilo almam ama bedenimde yağ tutma gibi durumlar başlıyor ( ssağlıksız beslenmeden ötürü ) Kilo vermek istediğimde ise çok rahatlıkla ilk 10 kiloyu atabilirim üstümden.

Orta parmağımla bileğimi birleştirdiğimde tam değiyor bileklerim ince. Kemiklerimde ince galiba.

Metabolizmamda hızlı olduğunu düşünüyorum gün içerisinde 4 defa boşaltım işlemi yaptığımı bilirim.

Şimdi benim vücut tipim nedir?

duygusal bir yapım var, zaman zaman oturmaya meyilli oluyorum zaman zaman ise dinamik

omuzlarım dar bu arada.

2. Verminaard

Verminaard Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    Anlattığına göre ektomorf olmalı.

3. drkfear

drkfear Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    peki bir ektomorf nasıl 76 kiloya kadar çıkabilir? Kas olarak değil yağ olarak 172 boyunda. Dilerseniz fotoğraf yükleyebilirim. Ama dışarıdan cılız gözüküyorum. Bu arada babam ve abimin yapısı mezomorf geniş omuzlular.

3 ayda düzenli çalışma ile karın kaslarımda altta çıktı bir yerde okumuştum ektolar kolay kas kazanamaz diyordu ben 3 ayda göbeğin altına resmen sixpack serisini koymuşum üzerindeki yağ engelliyor gözükmesini parmaklarla sayılıyo hepsi.

ve ekto ile şu yanım uymuyor ben çok kolay kilo alabiliyorum ve çok rahat verebiliyorum

Son düzenleme: 6 Haziran 2013

Sayfayı Paylaş