Vücut Tipimi Bir Türlü Çözemedim!

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve forbody tarafından 5 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. forbody

forbody Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Herkese merhabalar 3,4 yaşına kadar tombul birisiymişim o yaştan beri zayıfım.

Şuan 18 yaşındayım ;

Boy : 176
    Kilo : 66

Zayıf gözüküyorum kollar ve bilekler ince fakat bacak ve baldırlarım oldukça kalın. Üst ile alt arasında dünya kadar fark var. Ektomorf olma şansım varmı. Çünkü çok korkuyorum.

2. mmayg

mmayg Üye

Beğenileri:
    130
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    masabaşı iş
    merhaba, genetik yapımız bize allahın verdiği bir şey,korkacak ne var, resimleri göremediğim için birşey yazamıyorum.
    yapımız ne olursa olsun ,ektomorf, mesomorf ya da endomorh ya da karması fizikte olmak korkulacak birşey değil. kusursuz fizikte kaç tane insan tanıyorsunuz, fiziği bu kadar kafaya takmayın, beğenmeyen beğenmesin.önemli olan iç güzellik.

3. xcheque

xcheque Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Adam bodyforum da iç güzellikten bahsediyo :))

4. caga

caga Üye

Beğenileri:
    155
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Capua
    Moral vermek isstemiş ya . Takma kafana sen yeter ki çalış demiş :)bench_O

5. brhmcr

brhmcr Guest

%100 ekto veya endo veya mezo olmak zor zaten, 2 sinden veya hatta 3 unden ozellikler almak mumkun...

6. mmayg

mmayg Üye

Beğenileri:
    130
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    masabaşı iş
    elestiri için teşekkür ederim,elimden geldiği kadar adam olmaya çalışıyorum.

bodyforum fitness ya da body sporu ile ilgilenen amatör ya da profesyonel olarak buna gönül vermiş olanların,merak edenlerin soruları, haberlesmeleri, dertleşmeleri ,bilgi paylaşmaları,birbirlerine destek olması, karşılıklı fikir alıp vermeleri için kurulmuş bir site.

her fitness yapan lazar angelov , rob richi gibi ,ya da body yapan arnold, frank zane, ya da coleman gibi olabilmesi mümkün mü?

her insanın genetik fizik yapısına göre egzersiz ve diyetle ulaşabileceği maksimum bir beden güzelliği vardır. sahip olduğumuz beden nasıl olursa olsun korkularak değil, allahın bize verdiği bir armağan bir emanet olarak görülmeli ve mevcut sağlığımız için şükürle karşılanmalıdır.
    birinci adım gerçeği kabullenmektir.egzersize başlayan herkes öncelikle genetik yapısını kabul etmeli. antreman ve beslenmesini bu yapıya göre seçmeli. kabul etmek de iç güzellikle ve iç saygı ile başlar.spor sağlık ve zindelik içindir.
    .
    burada benzer hobisi olan insanlarla iletişim kurma imkanı sağlandığı için , zaman ayırıp hem yeni birşeyler öğrenmeye,bigileri güncellemeye hem de deneyimlerimizi yeni olanlara aktarmaya çalışıyoruz.
    forumda bir arkadasın beden yapısını takıntı yapması karsısında ne yazılabilir? yıllarca calısıp düzeltemeyeceği bir genetik kusuru olan intihar mı etsin. yapısı çok bozuk olan birisi bu yapısından dolayı fitness yapmasın mı? motive edilmesin mi?
    coğumuz bu işe yıllarımızı verdik. ben bu yaştan sonra fitnesi hem hobi hem de ruh ve beden sağlığı için yapıyorum.fiziğim de yaşıma göre oldukça iyi merak etme.yazdığım her mesaj ,her kelime 20-25 yıllık gerek yaşam, gerekse fitness birikiminden sonra düşünülerek yazılmış mesajdır.
    bizler maalesef sporcu değil ,egzersiz yapan insanlarız.
    bu sitede bile 2-3 ay spor yapıp bırakan yüzlerce mesaj yazan insan var.onlardan bile öğrenilecek çok şey var, fizik mükemmel olsun ,iç güzellik yoksa,,spor ahlakı, düzeni, yardımseverliğini, neşesi,enerjisi alınmamış ise neye yarar?
    benim fikrime göre beden kusurlarını takıntı yapmak çok gereksiz. beden sağlığı da iç güzellik ve ruh sağlığı ile bağlantılıdır. zaten iyi antreman ,zihinde canlandırılarak yapılan antremandır.
    saygılarımla

7. xcheque

xcheque Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Ben bu yorumu yaparken sizin yaşınıza dikkat etmemiştim.Çok güzel bir yazı olmuş.Okudukça okuyasım geldi.Kesinlikle söylediklerinizde çok haklısınız.Öylesine düşünmeden kullandığım bi cümleydi.Kusura bakmayın çok çok özür dilerim.

8. mmayg

mmayg Üye

Beğenileri:
    130
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    masabaşı iş
    .
    işte iç güzellik der iken kastetiğim buydu canım kardesim, ben sana ince düşünüp cevap yazdıgın için çok teşekkür ederim.
    bu arada çok da yaşlı değilim yahu...
    baslık sahibi arkadasım spor bir aractır. fizik nasıl bir degisim gostrir ise gostersin , yas ne olursa olsun can aynı can. belki biraz güven artışı oluyor ama hissettiğin aynı can.bu yuzden görünümünü fazla takma ,çalışmana bak. herkes aynı durumda.sana basarılar

Sayfayı Paylaş