Vücut tipime Göre Diyetim ve gıda takviyesi olarak eklemeyi düsündügüm Supplementler

Konusu 'Beslenme Günlüğü' forumundadır ve asserhat tarafından 13 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. asserhat

asserhat Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    08 : 00 50 gr lor + 5 tane haşlanmış yumurta tam + sebze salatası

ara öğün 1 adet meyve

12:00 150 gr makarna soslu (karabiber-sogan-sarımsaklı) + 150gr tavuk göğsü

ara öğün meyve yada sebze salatası

16 : 00 100 gr makarna soslu " " + 150 gr tavuk göğsü + zeytin yağlı sebze salatası + diyet kola (kutu)

ara öğün 1-2 avuç kuruyemiş

18:00 antrenman ve sonrası duş giyinme faslı ve yol 1 saat'e yakın mide boş en berbat zaman...

19:00 150 gr tavuk gogsu +100 gr makarna soslu ve protein çorbası (mercimek 1 kase )

20:00 meyve

21:00 50 gr tavuk göğsü + sebze salatası

23:30 50 gr lor peyniri + ligth süt kazein baabında

00:00 uyku

Değerli hocalarım Vücut tipime(Endomorf ) göre araştırmalarım ve maddi konumuma uygun bir sekilde planladıgım diyetimdir eksigim-hatam varsa beni uyarmanızı isterim.

ve bu diyetimdeki açıkları kapamak ve kas gelişimini maxsimixe'e çıkarmak için eklemek istedigim Kombine ürünler ;

1- Optimum whey gold standart 908 gr
    2- Bsn amino-X (BCAA)
    3-MusclePharm Assault
    4-Hardline Glutamine

Bunları nasıl kullanacagıma gelirse kendi düşüncem :
    Optimum whey antrenmandan hemen sonra çünkü eve gidene kadar 1 saat geçiyo
    Amino-x ve Glutamine antrenmandan sonra kullanmayı düşünüyorum çünkü kullandıgım enerji performans ürününde(MPASSAULT) yeterli bcaa ve glutamik asit bulunmakta ve ASSAULT'u ise idmandan 30 dakika önce kullanmayı düsünüyorum acaba sizin görüşleriniz nelerdir?

Son düzenleme: 13 Eylül 2012
  2. RaPPeRuA

RaPPeRuA Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    İzmir
    Bukadar makarna vs. tüketiyorsanız bulk dönemde olsanız gerek. Supplement konusunda birşey diyemeceğim. Fakat protein bakımından Light kaşar peyniri, karbonhidrat bakıımındanda ara öğüne yulaf öneririm(Fakat herkes tüketemiyor).

Bir de kalori cetvelini ve aldığınız günlük protein-karbo miktarını belirlerseniz daha net bir tablo olacaktır.

asserhat bunu beğendi.
  3. asserhat

asserhat Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    hocam suan tam olarak hesaplayamayacagım ama kabataslak bir hesapla yaklasık değerlerini yazmaya calısıym ;

supplementsiz

protein yaklasık 220 gr
    karbonhidrat yaklasık 350 gr
    kalori yaklasık 2600
    yağ 55 gr

dedigim gibi kabataslak bir hesapla yaklasık degerleri hesaplamaya calıstım assagı yukarı bu sekılde olması gerekiyor yanlısım varsa düzeltiniz..

4. RaPPeRuA

RaPPeRuA Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    İzmir
    protein alımınız iyi gözüküyor. Kilonuzu bilmediğim için karbonhidrat alımınız hakkında birşey söyleyemeyeceğim. Kilonuz x 4-6gr. Hesaplayınız. 2600 kalori bulk dönemi için fena değil hatta az bile. Whey le birlikte günlük 2800-2900 civarı olacaktır. Fakat protein alımınız gayet iyi gözüküyor. Hesaplı kullanmak bakımından whey'in sadece antrenmandan sonra alınması iyi olur sanıyorum. Hem whey'in kullanma süresi uzar hemde hesaplı olur.

5. asserhat

asserhat Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    anlıyorum hocam kilom 80 fakat kasımdan cok yağ var :) ben yine hacim yapmaya calısıcam falat olabildigince yagsız olucak bu diyetimi kas oranını maximize'e cıkarmak amaclı yapıyorum sizce uygunmudur ?

6. RaPPeRuA

RaPPeRuA Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    İzmir
    Uygundur sanıyorum. Fakat o 55gr yağ keşke kaliteli yağlardan gelseydi :) kuruyemiş gibi. Hem kalorileri yüksek hemde kaliteli yağ içeriyorlar -diyecektim ki 1-2 avuç kuruyemiş tükkettiğinizi şimdi gördüm :)

7. asserhat

asserhat Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    teşekkür ederim :) yeni yeni bilinçleniyoruz bu sporda bakalım start vericem pazartesi inş hersey yolunda gider..

Sayfayı Paylaş