Vücut simetrisinin bozulması

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve ByM3hmetcik tarafından 8 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. ByM3hmetcik

ByM3hmetcik Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yazılım Mühendisi
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba arkadaşlar
    Vücudumda doğan bu simetri bozukluğunu nasıl gidereceğimi hiç bilmiyorum sizlere sormak istedim birde.
    Durumum şöyle vücudumun sol tarafı sağ tarafıma göre daha güçlü trapez kaslarıma bakınca bile anlıyorum sol trapez sağdakinden baya büyük durumda.
    Kol kaslarımın durumu sol taraf ile sağ aynı büyüklükte fakat arka kol sağ tarafta daha net gözükürken sol tarafta gözükmüyor.
    Göğüs kaslarımın durumu sol göğüs kasım sağdakinden daha sert ve büyük duruyor.
    Sizlere sorum şu ; Bu simetri bozukluğunu düzeltmek için nasıl bir çalışma programı izlemeliyim ?
    Şuan low car diyet yapıyorum ,yağ yakımını hızlandırmak için yağ oranım %12 civarlarında seyrediyor. Haftada 5 gün spor salonuna gidiyorum 15 dakika koşu 5 dakika bisiklet ardından kardiyo baskül er hareketler ile 15 dakika daha devam edip kas antrenmanına geçiyorum.Kilom 80 ,boyum 185 sadece alt göbek çevremde biraz yağlanma var bunu eritmeye çalışıyorum.Yani bir yerlerde hata yapıyorum ve bunu bulamıyorum bir türlü bu sporla uzun süredir ilgilenen biriyim sonuçlarının benim için ağır olacağını biliyorum ufak bir hatanın. Bench press de ise göğüs kaslarımdan çok omuz kaslarım yanıyor internetten doğru hareketin videolarını izledim hepsini denedim ama sonuç aynı.
    İyi forumlar dilerim.

2. rd2a

rd2a Üye

Beğenileri:
    65
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Ankara
    Bodyforumtr.com Forum Kuralları
    6- Okunaklı Mesaj Yazın :

6.3. Mesajınızın tamamını kapsayacak şekilde gereksiz yere renk, boyut, smiley gibi efektler kullanmayınız.
    Lütfen dikkat edelim

elite35 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş