Vücut hakkında yardım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Cagataykls tarafından 14 Haziran 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Cagataykls

Cagataykls Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle merhaba , forumunuz da yeniyim. Sormak istediğim bir kaç soru vardı . Yardım ederseniz gerçekten çok makbule geçer çünkü ciddi anlamda yardıma ihtiyacım var.

Öncelikle yaş 16 boy 1.74 kilo 70. Genetik olarak bizim sülalede geç ergenlik gibi bir sıkıntı var. Bunun için benim tam olarak gelişme dönemim bu yaz mevsimi.
    Sorunum şu ; fazla kiloluyum. Yani göbek ve göğüs bölgelerinde yağlanma var. Bunun üstesinden gelebilmek için fitness a gitmeyi planlamıştım fakat çeşitli sebeplerden dolayı (zaman) fitness a gidemeyeceğim , haliyle evde birşeyler yaparak bu 3 ay içerisinde bu kiloyu vermeye çalışacağım.

1 - Gelişimim bu yaz olacağı için yaptığım ağırlık çalışmalarının herhangi bir olumsuz etkisi olurmu ? Olmaz ise kaç kg ile çalışmalıyım ?
    2 - Ne tür çalışmalar yapmalıyım ?
    3 - Nasıl bir beslenme programı izlemeliyim ?
    4 - Sıçrama yeteneğimi de geliştirmek istiyorum , bunun için nasıl bir egzersiz yapmalıyım ?

Yardımcı olursanız gerçekten sevinirim. Şimdiden teşekkürler. İyi forumlar.

2. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Sıçrama için ''Air Alert'' egzersiz programını önerebilirim zamanında denemiştim sonuç almıştım.

3. Cagataykls

Cagataykls Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yorumun için saol , deneyeceğim.

Başka yardım edebilecek olan yokmudur ? Gerçekten yardıma ihtiyacım var.

4. kasmıodane?

kasmıodane? Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    o kiloyla sadece LOLDA SIÇRA ATABİLİRSİN :D şaka bi yana yağ kütleni azalt önce beslenceksin tabiki protein ağırlıklı sonra düzenli spor yapıcaksın başka çare yok

5. Cagataykls

Cagataykls Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    :D Peki bir beslenme listesi verebilirmisin ? ( Link olarak ) Ayritetten ağırlık çalışmam gelişimimi engellermi ?

6. kasmıodane?

kasmıodane? Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    bu adam işi biliyor takip et faydasını göreceksin adamım ağırlık çalışmak gelişimini engellemez aksine daha iyi gelişirsin

7. Semih Tuncel

Semih Tuncel Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    büyüme çağında oldugun için bende öyleyım mesela yaşım 17 çok şanslısın aslında testosteron hormonun en üst seviyede buda demek oluyorki daha çok büyümek beslenme programına uğdugun ve güzel idman yaptıgın sürece 1 yıl içinde gözle görülür farklılıklar olur

8. Cagataykls

Cagataykls Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yardımın için teşekkürler :) SOn 2 sorum daha vardı yardımcı olabilirsen sevinirim. İlk olarak kaç kg ağırlıklarla çalışmalıyım ? İkincisi bir beslenme programı örneği yollayabilirmisin ? (link olarak )

9. Semih Tuncel

Semih Tuncel Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    ilk olarak kg sen kendın secıceksın kaslarını yoran bi agırlık seciceksın ama ağırlıgı sen kontrol edıceksin ağırlık seni kontrol etmıycek
    beslenmeye gelirsek gunde 140 gr protein alman gerek kilona göre kas kaybın olmaması ıcın carb la desteklersen bunu büyürsün sürekli ama tabi kaliteli karbonhidrat tuketmelısın bunları internete yazınca uzun uzun yazıyor çeşitli videolarda var zaten araştırmanı öneririm

Sayfayı Paylaş