vücut geliştirmeyi çok seviyorum ama...

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve imperial93 tarafından 9 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. imperial93

imperial93 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    merhaba arkadaşlar, geçen hafta bu foruma denk geldim ve üye oldum, konuları okuyorum bir haftadır, gördüğüm kadarıyla yaş ortalaması yüksek ve seviyeli bir forum o yüzden çok beğendim önce bunu belirteyim dedim

asıl konuya gelince, aslında yeni başlayanlar bölümünde konuları okudum ama hiçbiri benim durumumu anlatmıyor, yani biraz spesifik benimkisi

şöyle ki, 2010 ve 2011 yaz tatillerinde 2 ve 3 er ay olmak üzere toplam 5 ay spor salonuna gittim. gitmeden önce yaptığım bir spor yoktu, vücudum bir erkeğe göre çok acınası durumdaydı, bicepslerim neredeyse yoktu, omuzlarım kemikten ibaret ve düşüktü, göbek vardı, zaten ektomorfum, 1.80 boyunda ve 86 kiloydum ama kas yok siz düşünün :D

spordan sonra ciddi bir gelişme oldu, ciddi dediğim vücudum normale döndü, şu an 1.83 boyundayım 75 kiloyum, üniversite 1.sınıftayım ve okul başladığından beri 3 kilo verdim, spor yapamıyorum, vücut geliştirmeyi, bara dokunduğum andaki o hissi ve gelişmeyi çok seviyorum fakat şu an imkan bulamıyorum

-sabahları 06:35 de kalkmak zorundayım haftasonları hariç, genelde 6 saat uyuyorum
    -yemek konusunda sabahları poğaçayla çay, öğlen okul yemekhanesindeki yemek, akşam 6-7 gibi ise %80 ev yemeği, %20 ihtimalle döner yiyorum

ayarlanabilir dumbell alıp evde çalışmak istiyorum ama bu şartlarda verimli olmayacağını düşünüyorum, yetersiz beslenme, yetersiz uyku, ayrıca kardiyo da yapamam ev içinde olacağım için

siz ne dersiniz? yaz tatiline mi bırakayım bu işi sizce? önerilerinizi bekliyorum

uzattım biraz kusura bakmayın

2. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    yazı bekleme şimdiden salona yazıl çalış yaza vücut çıkar plajda zor duruma düşersin benim gibi utangaçsan zayıfladım gene utanıyorum plajdan eski psikoloji eskiden kalma hala kendımı şişman sanıyorum :)

bende sabah 6 da kalkıyorum evde çok güzel kahvaltı yapıp okula gıdıyorum sende öyle yap o yedıklerın yuzunden kılolusun tamamıyle sağlıksız

imperial93 bunu beğendi.
  3. imperial93

imperial93 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    kahvaltı etme imkanım olmuyor evde buzdolabı fırın vs hiçbirşey yok sadece çay kahve yapabiliyorum

az ve sık yeme prensibine de bağlı kalamıyorum. 3 öğün yiyorum günde.

spor salonu için zamanım da yok, okul çok yoğun

ev için çalışma programlarına baktım ama onlar da iyi beslenme istiyor, çarem yok galiba kafa_

4. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    Ya bu deveyi güdeceksin ya bu diyardan gideceksin diye bir söz vardır...

Senin durumun da aynı böyle , eğer birşeyler elde etmek istiyorsan elinden gelenin fazlasını yapıcaksın , emek harcıyıcaksın...

rockybalboa7 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş