Vücut Geliştirme'ye Yeni Başlayanlar İçin 1-2 program (Yapılış şekli)

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve FleXoR tarafından 6 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 241 üye.
  1. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    peki Flexor hocam ben bu programları uyguladım! bitmek üzereler... şimdi nasıl bir antrenman uygulamam lazım. 26 yaşındayım boyum 185 cm. başlamadan önce 68 kilo idim şimdi 75 kiloyum. evde kendi başıma çalışıyorum... yardımcı olur musunuz?

2. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    buraya açmışsın zaten..burdan devam etmelisin..
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/showthread.php?t=16521

saydam bunu beğendi.
  3. fiko444

fiko444 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    body de ki 2. ayıma girdim programlar için flexor a çok teşekkür ediyorum 2.ay programını uygulamaya başladım fakat şöyle bir sorunum var Straight Arm Pulldown ve leg curl hareketleri için gerekli donanım gittiğim salonda yok bu hareketleri es mi geçeyim ya da bunların yerine yapabileceğim bir hareket varmı ? bir de şimdi haftada 4 gün bodye gideceğim bir de haftada 3 gün kick boxa gitsem bodyde ki gelişimi mi olumsuz yönde etkilermi

4. volkaaan

volkaaan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kendi actıgım konusdada sormustum bu soruyu ama simdi burdada sormak istiyorum.1.5 aylık bir badi sürecinden sora 20 gün ara vermek zorunda kaldım ve simdi yeniden baslıyacagım verdiginiz 2. ay programından devam etsem bi sorun olusurmu acaba???

5. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Straight arm pulldown hareketi sırt(lat) makinasında yapılan bir hareket. Bir vg salonunda bu aletin eksik olacağını pek sanmıyorum açıkçası. Bu konuda herhangi bir yanlış anlamanız olabilir mi?
    Leg curl yerine ise good morning, squat veya deadlift yapabilirsiniz fakat, bu hareketleri 18 yaşın altındayken yapmanız pek de iyi olmaz.

Vg'de belirli bir süre idman yapmadıktan sonra programı başladığınız gibi değiştirmek yanlış olur. Vücudun tekrar adaptasyon sürecini uzatmış ve vücudunuzu zorlamış olursunuz. Başlığınızda yazdığım gibi 1 hafta eski programı yaptıktan sonra diğer programa geçmeniz sizin açınızdan daha yararlı olacaktır.

volkaaan bunu beğendi.
  6. fiko444

fiko444 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38

7. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Biraz daha açabilirseniz size daha fazla yardımcı olmaya çalışırım.

8. fiko444

fiko444 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    Straight arm pulldown bu hareketi yapmak için gerekli alet var fakat ilk sayfadaki resimde ki adam hareketi ayakta yaparken ağırlığı bıraktığı sırada kollarını tam açık bir şekilde tavana doğru kaldıryor işte ben kollarımı tam açık şekilde kaldıramıyorum aletin boyu kısa geliyor ben mi bir yanlışlık yapıoyrum acaba tutma yeri boyun hizama geldiğinde ağırlık çoktan sıfıra inmiş oluyor

9. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Boyun hizanıza kadar yapmanızın yeterli olacağını düşünüyorum. Boyun hizasını geçtikten sonra ağırlık sıfıra inmez. Hareketi boyun hizasından sonra da bırakmadan layığıyla yaparsanız devreye ön omuzlar girecektir.
    Boyun hizanızdan yukarıda harekete başlamak istiyorsanız, hafif eğilerek harekete başlayıp lat barının seviyesine göre yüksekliğinizi ayarlayabilirsiniz.

fiko444 bunu beğendi.
  10. volkaaan

volkaaan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    2. ay hareketlerine baslıcam peki bu hareketleri kac set yapmak gerek

11. Cemil OKUR

Cemil OKUR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Sayın Flexor Hocam 2. Ay programınızı Antrenman:Bodybuilding & Fitness bölümünden 2 gün antreman 1 gün istirahat veya vücut yapısına göre Kardio olarak okumuş ve uyguluyordum.Burada 2.Ay programı için 1 gün antreman 1 gün istirahat olarak belirtmişsiniz.Yanlışmı uyguluyorum ben acaba cevabınızı bekliyorum.Şimdiden tşk ederim.

12. Valentine

Valentine Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Seated (Cable) Row yapabilecek donanımım yok acaba alternatifi hangi harekettir

13. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Birebir aynı etkiyi sağlamaz, kablonun verdiği gerilimi de vermez ama o hareketin alternatifi eğilerek yapılan rowing.

Şöyle ki;
    Ayaktayken belimize dikkat ederek ve mümkün mertebe kalçamızı dışa vererek (yani belimiz için en sağlıklı pozisyonu almaya çalışarak) dururuz, yere koyduğumuz ağır plakayı iki yanından, ağırlığı hissederek göğsümüze kadar kaldırırız, bu hareketi yaparken duruşu bozmayacaksınız, ağırlığı kaldırırken ya da kaldırdıktan sonra doğrulmayacaksınız, aynı şekilde ağırlığı bırakırken de duruşunuzu bozmayacaksınız, çok zorlanırsanız ağırlığı yere atın gitsin hiç zorlamayın, tabi ayaklarınızın üstüne gelmesin, bacaklar açık olacak, şimdi bu hareketin netten resmini de bulup koyayım. T-Bar Row, Bent Over, Barbell row falan....

EK: Resimler

Resimler benim url'emden değil, bir süre sonra kaynak site silerse resimler uçabilir, googleya t-bar row, barbell row- bent over rov falan yazın çıkar benzer resimler.

Son düzenleme: 30 Ocak 2009
  14. onurz

onurz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    hep 1. ay 2. ay programları yazılmış gerisi yok hiç bir yazı bulaamadım bununla ilgili varsa gören bi yardımcı olsun arkadaslar..flexor hoca da vermiş 2.aya kadar sora napcaz sölememiş

15. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    onur forumu iyice inlemememişsin, bu yazıştığımız konunun altındaki konuda flexor hocanın 3. programı da var. zaten flexor hocanın programlarını uygulamak 4 ayını alıyor. ondan sonra ne mi olacak? fotolarını koyacaksın foruma, buradaki hocalarımız senin vücut gelişimine göre sana özel bi program hazırlayacak. senin anlayacağın antrenmanlar satandart değil... yani 5. ay programı 6. ay programı 7. ay programı diye bişey yok...
    buraya da flexor hocanın 3. programının linkini veriyorum, iyi çalışmalar! kolay gelsin!

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/body-buildinge-yeni-ba-layanlar-t4738p3.html

onurz bunu beğendi.
  16. CeZa_deLgado

CeZa_deLgado Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    foruma girenin ilk işi yardım istemek araştırma yapmak kimsenin aklına gelmiyo mudur nedir yaa ne çok yardım mesajı var önce bi okuyun öğrenin çaba gösterin be kardeşim:D

17. fiko444

fiko444 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    arkadaşlar flexor hocanın bu 3 programını bitiren bir kişi için forumdaki max-ot un yeniler için max yüklenme programlarından birini yapmak ne kadar uygun olur hafif mi kalır yoksa ?

18. CeZa_deLgado

CeZa_deLgado Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    gelişimin doğrultusunda 4. aydan sonra bir fitness hocasına danışman gerektiğini düşünüyorum. Herkesin vücut yapsı farklıdır ve herkes aynı ölçüde gelişemez.Bana göre olması gereken bu.Mesela öksürük gibi küçük bir hastalığımız varsa internetten iyi gelebilecek otları araştırıp alıyoruz.Ama daha önemli bir hastalığımız olduğunu düşünüyorsak doktora gideriz değil mi ilk 4 ay da standart programlar uygulanabilir ama daha sornasında bu işin uzmanı bir hocaya danışılıp kendi kişisel gelişiminiz ve ölçüleriniz doğrultusunda 'KİŞİYE ÖZEL' bir program uygulanması gerektiğini düşünüyorum.

fiko444 bunu beğendi.
  19. onurz

onurz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0

gösterdik kardesim.. foruma da ilk girişim deil ayrıca üyelik tarihime bakarsan görebilirsin..

20. fiko444

fiko444 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    flexor hocamızın yazmış olduğu 3.ay programındaki Cable Crossover bu hareketi yapacak alet bizim salonda yok bunun yerine hangi hareketi yapabilirim acaba ?

Sayfayı Paylaş