Vücut Geliştirmeye Nasıl Başladınız

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve gaddarkemal tarafından 18 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

VG'ye Başlama Sebebiniz yahut Nasıl Başladınız ?

1. Zaten sporcuydum, branşımda performansımı arttırmak için VG'ye başladım.

7,1%
  2. Arkadaş çevremden gidip sonuç alanları gördüm ve bende yazıldım.

3,2%
  3. Fazla / Eksik kilo problemim vardı.

16,7%
  4. Ailem / Akrabalarım sağolsun, git bir salona yazıl dediler.

1,6%
  5. Kız arkadaşım olumlu/olumsuz eleştiri de bulundu. Soluğu salonda aldım.

oy sayısı 0
    0,0%
  6. Conan'dı, Ramboydu, Terminatördü derken bir bakmışım ki salondayım. Filmler heveslendirdi.

9,5%
  7. BodyForumTR forumlarından aldığım bütan ve propan gazlarıyla VG'ye başladım.

1,6%
  8. Sağlıklı ve sportif olmak, daha iyi bir görünüşe sahip olmak için, kendi fikrimle başladım.

34,9%
  9. En önemli etken daha güçlü olmak istememdi, kendi fikrimle başladım.

19,8%
  10. Bu şıklardaki gibi değil. (Lütfen Paylaşınız)

5,6%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 23 üye.
  1. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Forumları hergün geriye doğru okuyorum ancak bu forumun 4 seneden fazla bir mazisi ve binlerce başlık, onbinlerce mesaj olduğu düşünülürse kısa sürede forumun tamamını okumak imkansız.

Diyeceğim; Eğer bu mealde bir anket/başlık varsa herkesten özür dilerim. Kilit+çöp

Bu başlığı açma sebebim bu forumda bulunan insanların istatiğini görebilmemize yardım etmek.

Öncelikle ben nasıl tanıştığımı anlatayım.
    İzmir'de ortaokula giderken -nur içinde yatsın- annemin dayısı bize gelmişti. Kendisinin bir kız bir de erkek çocuğu vardı. Kızının Karate'de oğlunun ise Vücut Geliştirme de Avrupa Şampiyonası olmasına sebep olan kişidir. Tam bir Spor Aşığıydı. Gurbetçiydi, bu ülkeye gönül vermişti bir de spora...

Beni görünce bana şınav çekmeyi öğretti ve şınav çekmemi istedi. Bana spor yapmadığım için kızdı zannederim anneme de kızmıştır neden yaptırmıyorsunuz diye :) Ondan sonra hayatımın ilk idmanını yaptım. 2 haftada 1500den fazla şınav çektim, çektiğim her 50 şınav için bir çanağa, dağılmış bir tesbihin taşlarını koyuyordum.

Daha sonra şınavı ilk başladığım kadar sık çekmesem de hayatımdan eksik etmedim ve memleketim malatyanın bir ilçesinde bir demirciye kendim için ağırlıklar ve sehpa yaptırarak acemi olarak bu spora başladım. Aklımda hep o ortaokul yıllarındaki süratli ve göze çarpan gelişmem vardı beni bu spora çeken şey o hatıramdı. Ortaokul döneminde kolumu sıraya koyup esnerken ben farketmeden ceketimi geren pazumu ellemek lütfunu göstererek "vauv" diyen kızın şaşkınlığı bugün tatlı bir anıdır benim için. Ancak ilk başladığım sıralar o anı beni motive etmişti. Tabii ki artık kızlar için yapmıyorum :)

Sonuç olarak beni bu sporla dolaylık yoldan ilk tanıştıran rahmetli büyük dayımdı. Onun ismini taşıyan bir spor salonu açmak gibi bir hayalim var, dilerim gerçekleştiririm.

Sizlerde burada lütfen anılarınızı ve başlama hikayelerinizi paylaşırsanız sizin için çok sıradan görünen bir başlangıç, bir yorum, başkasınının bu spora başlamasını sağlayabilir.

Berkthagar ve Leqend bunu beğendi.
  2. balcis

balcis Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ERP Danışmanlığı
    Yer:
    İstanbul
    tam bu tarzda bir anket açmayı düşünüyordum ancak başlama değil yapma amacı olarak soracaktım sorumu. dediğim gibi henüz arama yapmadım ama burada belirteyim ben öncelikle sağlıklı olmak; sportif bir yapıya kavuşmak, kondisyonumun iyileşmesi gibi sebeplerle başladım. benzer sebepler zaten, diğer ikisi birinci söylediğime bağlı. spor olsun diye de diyebiliriz :) çünkü spor yoktu hiç hayatımda.

"sağlıklı ve sportif olmak için" diye bir şık eklenebilir sanırsam.

Son düzenleme: 18 Ağustos 2008
  3. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle gaddarkemal ilgi çekici konular açıyorsun gerçekten benim hikayem şu ben çok küçükken evde hep sylvester arnold vandamme flimleri seyrediliyordu bende ilk kez ilkokul dördüncü sınıfa giderken flimlerde görüğüm hareketleri yapmaya başladım liseye giderken bu spor hakkında araştırmalar yaptım blinçli bir şekilde yapıldığı takdirde sağlığa yararları olduğu ögrendim bu spora olan aşkım dahada arttı neticede flimlerden etkilenmiştimde başlamıştım ama şimdi sağlık güç ve dayanıklılık için spor hayatımı sürdürüyorum

4. fehmican

fehmican Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    Ben de aşırı zayıflıktan başladım 55 kg idim şu anda 73 kg yim yağ oranımda oldukça düşük.Gerçekten çok faydalı oldu benim için.

5. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    rockybalboa7, konularımı ilgi çekici bulduğunu bilmek beni sevindirdi, teşekkür ederim. İnşallah ilgi çekici olduğu kadar faydalı da olur. Katılımlarınız için teşekkür ederim.

Fehmican, paylaşımın için teşekkürler, çok kısa bir ytazı da olsa sanırım zayıf arkadaşlar VÜCUT GELİŞTİRME SAYESİNDE 18 KG aldığını duyunca başlamak için kendilerini daha azimli hissedebileceklerdir.

Evet o şık açılabilirdi ama ben daha çok bu spora nasıl başladık derken bize aracı olan şey neydi? Sorusuna yoğunlaşmak ve bunun cevabını almak istedim. Ama dediğin şıkta uygunmuş keşke koysaydım.Önerin için teşekkürler :)

6. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar birilerine moral verir mi bilmiyorum ama bu spora bahsettiğim ilçede ilk başladığımda Halter Sırtta Çöküş (Squat) hareketi için yeterli ağırlıkta halterim olmadığından 70 kg'lik amcaoğlumu omzuma alarak çök-kalk yapıyordum :) Şınav için de 25-30 kg'lik yeğenimi sırtıma oturtuyordum, hem ona da oyun gibi geliyordu :D

7. balcis

balcis Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ERP Danışmanlığı
    Yer:
    İstanbul
    anketlere mod.larla konuşup şık eklenebiliyor,hatta bir öneri daha;kabul görürse eğer, "daha güçlü olmak için". bu da VG'ye başlayan kimi insanlarda duyduğum bir şey açıkçası.

8. seductive

seductive Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    Lefkosa - Kibris
    spor olmasi + guclenmek icin

9. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Balcis önerilerini doğru bularak talebimi yönetime ilettim. Teşekkürler.

10. balcis

balcis Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ERP Danışmanlığı
    Yer:
    İstanbul
    dediğim gibi tam ben açacaktım böyle bir anket, ondan biraz hazırlıklıyım :) bu arada ben dediğim şık sonradan eklendiği için oy kullanmış bulundum, kendi oyum patladı yani.

11. Ferhat AYDIN

Ferhat AYDIN Yeni Üye

Beğenileri:
    111
    Ödül Puanları:
    0
    "Sağlıklı ve sportif olmak, daha iyi bir görünüşe sahip olmak için, kendi fikrimle başladım."

12. Aytosh

Aytosh Yeni Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    0
    jennifer lopez- aint it funny klibindeki elemanı görünce onun gibi olmak için şınav çekip şu şişesi kaldırmaya başladım, hala da idolümdür o arkadaş :)

13. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    olay aynen bu şekilde gelişti;
    Daha orta okula giderken, çöpün kenarında konserve, çimento ve borudan yapılmış bir dambıl buldum hemen eve kaçırdım tabi daha o yaşlardan onunla agır antrenman yapıyordum zaten kolarımda arkadaşlarımdan daha hacimliydi tabi yağda vardı. Çoktan beri içimde kalmıştı hep arkadaş bulamadığımdan gidemiyordum (tek başıma bir iş yapama ma piskolojisinden ötürü). Sonra Üniversiteye gittiğim şehirde bör arkadaşla yazıldım. Yazıldığım arkadaşlarımın hepsi bıraktı fakat ben bırakamadım. Tam tersine daha da profesyonel olarak yapmaya başladım ve işi ilerlettim. 1 senedir salona gidiyorum 6 haftadırda profesyonelliğe ilerliyorum. :)

14. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    1 sene çalışma, 6 haftadır profesyonellik....helal olsun, çok yol katetmişsin...merak ettim, bir resmini görmek isterim, profesyonellikten kastın nedir acaba?...

15. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    profesyonellikten kasıt, salona gittiğimde rasgele aletleri kullanıp göğüs girerken sordan gidip arada pazu kanat çalışması sonra evede antrenmandan sonra gece boyu patates cipsi kola sabaha karşı uyuma vs.. vs.. yapmamak bunun yerine, düzenli disiplinli spor yapmak, dinlenmek, beslenmektir. Profesyonellik olarak 55-60cm lik kollardan bahsetmiyorum. Resim 6 hafta sonra hicim dönemimin bitiminde yayınlayacağım. O zaman görebilirsin.

ben de merak ettim, senin profesyollikten kastın nedir?

16. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Profesyonel deyince genelde bu isten ekmek yiyen sporcular kastedilir. Profesyonellerinke benzer ya da pro gibi demediginiz icin yanlis anlasilma olmus. Lutfen tartismayi karsilikli atismaya donusturmeden tadinda birakin.

diez, saydam ve zigbog bunu beğendi.
  17. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    aklımdan tartışmak gibi bir şey geçmemişti, ciddi olarak profesyonellikten kastını merak ettim, zaten böyle şeyler üzerine tartişmaya girecek biri değilim.
    Uyarma ve bilgi için teşekkürler.thums:

Saygılar.

saydam ve aneximandros bunu beğendi.
  18. sovereign

sovereign Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Istanbul
    içkim yok,sigaram yok.boş durmaktan iyidir :)

19. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Vallahi ben vücudumu beğenmiyor, omuzları dar buluyor ve bu yüzden de elbiseleri kendime yakıştıramıyor, o dönemki hormonlarımın etkisiyle kızsızlıktan kavrulur halimin sebebini de bunlara bağlıyor ve o yüzden bu kötü gidişata bir dur deyip, kendi milatımı yapmak istiyordum. Lakin şuan çok olgunlaştım ve dönemin psikolojik çalkantıları olduğunu anladım; ama bu depresif halimin bir meyvesini bu kadar sevip, sadık kalacağımı da ummazdım. Ne mutlu beni body teşvik eden insan, çevre ve kusurlarımaa.

20. matiasdelgado

matiasdelgado Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    Göbeğim baya bi almış başını gidiyordu babam artık dalga geçiyodu benle :) Birde nefesim kesiliyodu artık sigaradan.Sağlıklı bir yaşam az yağlı bir vücut için başladım bu spora.Çok şükür ki 2 haftadır da sigara içmiyorum bırakıcam galiba ben bu mereti BB sayesinde :D Kısacası şimdiden iyiliğini gördüm BB nin bana sigarayı bıraktırdı :D

Sayfayı Paylaş