Vücut Geliştirmeye En Fazla Ne Kadar Ara Verdiniz?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve bonatschi tarafından 25 Nisan 2007 başlatılmıştır.

Vücut geliştirmeye en fazla ne kadar ara verdiniz?

1. 3-7 gün

56,0%
  2. 7-14 gün

6,5%
  3. 14-30 gün

8,2%
  4. 1-3 ay

11,0%
  5. 3 aydan fazla

18,3%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 69 üye.
  1. blackwolf

blackwolf Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    6-7 aydır okul yüzünden bıraktım.şimdi tekrar başlamak istiyorum Eskişehirde bildiğiniz salon varsa yardım edin...

2. cexenes

cexenes Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    20 sene ara verdim:lol: 18 yaşımda 1 seneye yakın yaptım çok zayıftım o dönem 60 kilo falan başladım 69 a kadar çıktım sonra bırakmak zorunda kaldım bu zaman zarfında en fazla 77 kg oldum sürekli faal bir insanım sanırım bu yüzden hep fit kaldım birde beslenme alışkanlıkları etken tabi ben spor yapmadığım dönemde de hep protein ağırlıklı beslendim.
    Bu arada 8 sene bir fiil içki içtim nerde akşam orda sabah yaşadım bırakalı 6 sene oluyor şimdi 2 ay evde çalıştım sonra salona başladım 3 aydır devam ediyorum böyle kas hafızasımı olur diyerek şaşırıyorum.Boyum 1.77 başladığımda kilom 76 idi şimdi 73-74 arasında gidip geliyor 1 aydır, belim yani göbek kısmı 93 idi şimdi 88 üstten iki baklava gözüküyor biraz sıkınca, kolum 36 şu ana kadar hiç suplement kullanmadım ve kararsızım iyi beslenmeye çalışıyorum kardiyo çok nadir yapıyorum antremanlarım çok iyi ve sert geçiyor ama sonrasında yorgunluk hissediyorum sanırım yaştan ama genel itibari ile çok memnunum.Hayat hikayemi yazar gibi oldu ama benim verdiğim ara bir hayli uzun olduğundan biraz detay yazdım herkese teşekkürler.

alpercan1996 bunu beğendi.
  3. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Haziran ayından beri aradaydım. 1 ay oldu tekrar başlayalı.

Zorunlu bir araydı. Mutluyum tekrar başladığım için :)

4. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    2006 haziran ayında ve tam 3 ay ara vermiştim..sol omuzumu bench presste, çok iyi ısındırmadan fazla zorladıgım için, omuzumda cok büyük bir zedelenme olmuştu..omuzumun etrafındaki tendonlar cok acıyordu ve resmen hiçbir hareketi yapamıyordum, bu yüzden spora ara verdim ve yaklaşık 10 kg verdim 3 aylık süreçte..ünv başladıgında, herkesin moralimi iyice bozması üzerine, bir anda antrenmanlara sarılıp, tüm gün evden cıkmayıp beslenmemde sınırlarımı zorlayarak 2 ayda eski halimden cok daha iyi olmuştum..ama form kaybetmek cok kötü bir duygu, inşallah tekrar yaşamam bu sakatlıgı..

5. punkermanmania

punkermanmania Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    2006 nısanda bıraktım , turızmde calıstıgımdan dolayı 2 senelık antreman ve vuduma cok guvenmıstım , artık hıc bıtmez bu vucut dedım .ama sonrada bır baktım 2 senelık cabam bosa gıtmıs :(
    alkol ve gece hayatı .sonra da eskıden ustume kucuk gelen t-shırtlerın baya bol geldıgını gordum.

2008 ekımde ev antremanlarıyla basladım dunde salona yazılmanın zamanı geldıgını hissettim ve hemen salona yazıldım . bır daha kendıme gore ne kadar saglam oldugumu dusunsem de bırakmam .
    bana cok guzel bır ders oldu, calısmadıgın surece hıcbır sey kendını korumuyor !!

6. ozzers

ozzers Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    ramazanda( sadece cardio )ve bayramda ara verdim benim açımdan çok iyi oldu
    bence boyle zamanlara ayarlanmalı dinlenme ve ara verme donemleri tatil bayram izin v.s.

7. shownodese

shownodese Üye

Beğenileri:
    253
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    gayrimenkul danışmanı
    Yer:
    kocaeli
    inşallah ara vermeyi gerektiricek bi sorn yaşamam

8. burak1989

burak1989 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    6 ay oldu hıc bırakmadım sporumu.sağlık sorunlarından dolayı 1 ay ara verdım.cıdlı bır hacım kaybı hıssettım kendımde.tekrar basladım 2 gun oldu.gırdığim kılolarda pek fark yok.kasların yandığını hıssetmek dahada ıdman ıstegı yaratıyo :)

9. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    8 aydır çalışıyorum en uzun aram 4 gün oldu.bu aradan sonra müthiş bir güç artışıyla dönmüşdüm salona.arada böyle aralar vrmek lazım aslında fakat ara veresim yok.

10. hakonek

hakonek Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    eylul ayına kadar 1 seneye yakın sene hic ara vermeden devam ettim.eylul ayından beri elimde olmayan sebeplerden dolayı spor yapamıyorum.kaybım cok fazla ve bunu gormek acı veriyor.1 2 hafta icinde tekrar antremanlara baslayacagım..

11. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    1 yıl ara verdim en fazla. Sonuç olarak da kazandığım herşeyi benden geri almıştı diyebilirim.

12. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Selamlar herkese :=)

Çok uzun bir zaman boyunca gerek forumdan gerekse spordan uzak kaldım.Avatarımdaki halime geldiğimde yani 2007 yazında ön omuz sakatlığımı önemsememiştim taa ki incline ın altında kalıp sakatlanana kadar =)
    Ondan sonra tatil falan tatil dönüşü öbür ay yazılırız öbür ay yazılırız diye sürekli bi erteleme oldu.2008 kışa kadar böyle sürdü tabiki kayıplar da oldu.O arada zaten zor dönemler geçirmiştim aslında spor yapacak durumda değildim.Kışın bir arkadaşla başladık gerek salon gerek bazı nedenlerden dolayı spora 2 hafta ancak devam edebildim.Zaman tabi biraz daha alıp götürdü.Sonra 2008 nisana doğru 73 kg olarak spora başladım 1 ayda 77 kg oldum tam vücut oturmaya başladı sonra tekrar bıraktım.Yine başlarız sonra başlarız şeklinde giderken eylülden ocağa kadar yine çok zor dönemler geçirdim bi ara 65 kg ye kadar düştüm, artık kime ve neye göre zor onu bilemem ama yine spor yapamadım =) En nihayetinde gerek ailemin gerek arkadaşlarımın eski halin çok güzeldi spora başla bırakma baskıları ve benim de isteğim sonucunda 12 ocakta verdiğim onca aradan ve kaçamaklardan sonra spora döndüm.Henüz 1 hafta olmasına rağmen çok hızlı gelişiyorum ve şu an 75 kgyim =) Avatarımdaki halime göre oldukça lean olmama rağmen göğüs karın biceps sağlam, omuz tricepste çok kayıp var, ama artık çok akıllandım ve hırs yaptım, çok ama çok extreme bi durum olmadığı sürece sporu da artık bırakmayacağım, forumu ve sporu da çok özlemişim tekrardan herkese merhabalar =)

13. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Zafer foruma tekrar hoşgeldin diyorum.
    Açıkçası forumun nerede merak ettiği üyelerden biriydin.
    Açıklığa kavuşturmuş oldun durumu :)

Tekrardan dönmene şahsım adına sevindim.

[Zafer] bunu beğendi.
  14. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Sağol Bonatschi ben gelmeyeli yeni modlar yeni yüzler baya bir değişim olmuş :=)

Şanslıydım çünkü vücudum o kadar salmama ve o kadar ara vermeme rağmen dramatik bi kayıp yaşamadım ve her antreman daha bi kendime geliyorum, şimdi sırt triceps karın antremanı yaptım, gerçekten çok özlemişim sporu bunu her antreman sonrası daha iyi anlıyorum.

Ve çok farklı bir durum olmazsa (ölüm,hastalık,sakatlık) kesinlikle spora ara verilmemesi gerektiği düşüncesindeyim artık, çünkü bi bıraktı mı geri başlaması gerçekten çok zor oluyor kayıplar da cabası..

15. lynx_engin

lynx_engin Üye

Beğenileri:
    61
    Ödül Puanları:
    38
    bende 2 aydır ders lerden dolayı yapamıyorum kayıp olmaması içinde evde haftada 1-2 gün yapmaya calısıyorum kötü b durum morelim bozuluyo düzen olmayınca
    buradan dileğim Allah bu sporu seven herkese zaman ve para vermesidir =)

jkdo bunu beğendi.
  16. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    2 ayda kas kaybı trajik bir şekilde olmaz genelde..ama güç kaybı fazlaca oluyor..
    şahsen yaşadım bu sene..ama o da 1 ayda eski haline dönüyor..

17. lynx_engin

lynx_engin Üye

Beğenileri:
    61
    Ödül Puanları:
    38
    2 ay oldu yapamıyalı haftaya ameliyat var 1 ay da oradan şimdiden sıkındı diez =(

18. Gray Wolf

Gray Wolf Üye

Beğenileri:
    267
    Ödül Puanları:
    0
    geçmiş olsun engin.. senin duygularını anlayabiliyorum ;) insan kendini gerçekten kötü hissediyor.

lynx_engin bunu beğendi.
  19. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    Ben bıçaklanmıştım. Dizin ust arka kısmından. 7 ay ara vermek zorunda kaldım. 2 ay surekli yattım. 3-4 ayı koltuk degnegi ile bulastim. Doktor en az 1 sene yasaklamıstı her turlu sporu ama dayanamadım. Seke seke salona gittim 7.ayın sonunda. . Dusunun durumu vahim. Tek bacak leg press ve bisiklet ile toplarladım.
    Ama yeni baslamıstım o zamanlar, olay 4.ayda olmustu vg ye baslayalı cok kayıp oldu diyemem. Aradan 4 sene gecti bıcaklayan cezasını (gasp ve adam yaralama) cekti tahliye oldu ama bende hala bazen agrıyor bacak calısırken ve izin gecmesi mumkun degil 12cm genislik. Allah kimsenin basina boyle bir sey vermesin. Spor yapmayan bir insan icin de kotu ama hatta ileri dereceye gelmis arkadaslar icin fizikselden cok psikolojik bir yikim olur boyle bir sey.

20. lynx_engin

lynx_engin Üye

Beğenileri:
    61
    Ödül Puanları:
    38
    geçmiş olsun deathlifter

Sayfayı Paylaş