Vücut geliştirmeye başlamayı düşünüyorum. Ölçülerim, merak ettiklerim ve isteklerim.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve iLker34 tarafından 5 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. iLker34

iLker34 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Boy: 185
    Kilo: 66

Vücut ölçülerine gelirsek henüz tam ölçülerimi bilmiyorum ama omuzlarım ve kollarımı biliyorum şuanlık.

Omuz: 108 (1 2 cm ölçümde oynama olabilir.)
    Sağ kol: 29-30
    Sol kol: 31-32

İstediğim vücut şekli ise şöyle anlatılabilir.
    Öyle aşırı hacimli büyük bir vücut istemiyorum. Sadece ideal kiloma geldiğimde, omuzlarımın olabildiğince geniş olmasını istiyorum. Omuz ve kanat öncelikli olucak yani.
    Çok fazla vaktim yok. YGS/LYS belası var ve bu sene vg yapabilecek son senem. Üniversite zamanında yapamıcağıma adım gibi eminim malesef.
    Şimdi eminim benden bin kat daha bilgili abilerim haklı olarak 3 4 ayda pek bişey olmaz diyebilirler ama amacım öyle çok üstün bi vücut değil. Dediğim gibi ideal kiloma gelip omuzlarım ve kanatlarımın geniş olmasını sağlamak istiyorum. Omuz ölçümü 115 falan yapmak istiyorum mesela.

Merak ettiğim;
    3 4 ayda omuzlarımı minimum 115 yapabilir miyim?
    Kilo almak istiyorum, kilomu min. 75 yapabilir miyim?
    Tişörtü üstüme giydiğimde üst kısma sağlam bi şekilde oturmasını istiyorum karın kısmıma tam oturmamasını istiyorum, yani çok çok hafif üçgenlik denebilir özetliyecek olursak. Bu 3 4 ayda mümkün olabilir mi?

Not: Üst düzey bi vücut istemiyorum, tekrar ediyorum sadece omuzlarımın genişlemesini ve ideal kiloma ulaşması istiyorum.

2. OlimpoSsS

OlimpoSsS Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Kilo alma konusunda uzman birinden bir yemek programı alman daha yararına olur ben 2 ay oldu çalışmaya başlayalı omuz 114 cm Sağ kol 34 cm sol kol 33 cm gögüs 93 cm düzenli bir programla çalışırsan istediğini elde edebilirsin ama aşırı zorlamadan kaçınarak.

3. iLker34

iLker34 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Önceki ölçülerin kaçtı?

4. OlimpoSsS

OlimpoSsS Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Omuz 108 cm sağ kol 29 cm sol kol 28.5 cm gögüs 86 cm 1 ay çalıştıktan sonra 2 hafta ara verdim mecbur daha sonra başladım 2 ay sonunda söylediğim ölçülere ulaştım

Sayfayı Paylaş