1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Vücut geliştirmeye başlamak istiyorum önerileriniz

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve berke039 tarafından 13 Şubat 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. berke039

berke039 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    16 yaşındayım 1.91 boyundayım 92 kiloyum basketbol oynuyorum, düzenli spor yapıyorum ( takım antremanlarına katılıyorum ) ancak beslenmem çok düzensiz şehir dışında okuyorum okula servisle gidip geldiğim için öğle yemeklerinde filan arkadaş ortamıyla Burger King gibi yerlere gidip fast food yiyorum , Yağ oranım biraz yüksek tam bilmiyorum ,

Yazdıklarınızı okuyup bilgi sahibi olmaya çalısıyorum...

Öncelikle Kilomu 80e çekip güzel bir vücuda sahip olmak için nasıl bir başlangıç nasıl bir çalışma programı gerekir neler yapmalıyım önerilerinizi esirgemezseniz sevinirim :)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 01:45 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 01:18 ----------

Bu arada ek olarak yaşadığım yerde spor salonu yok evde kendi imkanlarımla çalışacağım neler gerekli bir liste yaparmısınız, bir de bu vucut gelistirme işi ek malzemeler ( supplamentler vs. ) kullanılmadanda başarılabilir mi?

2. snatcher

snatcher Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    supplementsiz olurda ne kadar olur ayri bir tartisma konusu birde supplement kullanmadigin zaman gunluk ogun sayini dahada artirman lazim yazni gunde en az 5 seferlik ogunler halinde yiyebilirmisin forumda arama yaparsan diyet hakkinda faydali bilgiler bulabilirsin..

3. TEURG

TEURG Üye

Beğenileri:
    318
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Konu yanlış yerde.

4. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    16 yaşındaın ve basketboll oynuyosun bu güzel. Fast food olarak beslendiğini sölüyosun eğer 80 kiloya inmek istiyosan bu alışkanlığından kurtulman gerek. Daha yaşın küçük büyüme çağındasın basketboll da yaptığın çalışma sana yeterli olucaktır yalnız düzenli ve dengeli beslen. Sana tavsiyem bir diet listesi oluştur ve idmanlarını aksatma.

Pappy bunu beğendi.
  5. Destroyer2

Destroyer2 Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    bence bu yaşta başlama hele ki basket oynuyorsan çünkü kim ne derse desin hacim amaçlı yaptığın bu spor boy uzamasını durdurur veya yavaşlatır.

6. kemald

kemald Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    Sana önerim kardiyo yapman , Beslenmen iyi olmalı .

Hadi ama yapmayın zaten 192 boyunda daha uzasa nolucak ?

7. Destroyer2

Destroyer2 Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    ya zaten basket takımındayım demese ben de yazmam bunu tabiki normal hayatta yeter bu boy ama basketle ilgili ciddi şeyler düşünüyorsa 2 yıl daha kaçınmalı bu spordan bence

8. sorisaspor

sorisaspor Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    denizli
    Dışarda yemek yerken bile işine yarayacak şeyleri seç. Fast foodları kötülememek gerekli bence. Sözgelimi Mc Donalds ve Burger'in çift etli hamburgerleri var. Güzel protein içeriyor. Yanına da al bi ayran süper olur.
    Ama sen gidip de hamburgere olan mayonesi , tuzu dökersen, bütün kızarmış patatesleri bitirirsen, yanında da kola içersen bu işi unut derim.

Spora gelince ; bence hareketleri düzgün yaptıktan sonra evde tek bir dambılı kaldırıp indirmek veya sehpa ile şınav, dips yapmak bile hiç spor yapmamaktan iyidir.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 18:00 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 17:56 ----------

Bu arada hiç bir spor boy uzamasını durdurmaz. Ne basket boyu uzatır ne de ağırlık kısa bırakır. Bu dediklerim de bilimsel olarak artık kanıtlanmıştır.
    Ama hala bizde şehir efsaneleri sürer gider. Mesela adamın boyu zaten kısadır , der ki '' Ben ağırlık kaldırdım ondan kısa kaldım'' :)))

9. Destroyer2

Destroyer2 Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0

hiçbir sporun boy uzattığının bilimsel bir kanıtı yok buna katılıyorum bu iş genetikle ilgili fakat yapılan ağırlık çalışmalarıyla birlikte gelişen kasların da boy uzamasını negatif etkileyebileceğine eminin 5-10 kilodan bahsetmiyorum tabi ki fakat özellikle uzayan iki kısım yani (belden-dize olan kısım ve dizden bileğe olan kısım) bu bölgelerde gelişen kas kemiğin uzamasını negatif etkiler.

Sayfayı Paylaş