vücut geliştirme'nin dezavantajları

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve fitnessist tarafından 22 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 31 üye.
  1. Savaşcı

Savaşcı Üye

Beğenileri:
    255
    Ödül Puanları:
    0
    bu sporu yaparken antremanda; bireysel oluşu çok kötü oluyor.
    mesela toplu olarak yapılan sporlarda daha farkldır. yapanlar bilir....ortam daha farklı. iradenbittiği zaman hoca zorla yaptırıyor. güç bitince zaten üstüne gelmezler
    iradesi ve cebi güçlü olduğu kadar gelişiyor insan.

2. alicanoalicans

alicanoalicans Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yazdım.Anlamamışsınız.Spor yaparken beslendiğim gibi beslenmedim.Spora başlamadan önce nasıl besleniyorsam daha az beslendim.Ve de hayla bildiğinizi okuyorsunuz..

3. SEZER YZL

SEZER YZL Yeni Üye

Beğenileri:
    481
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    Bence biraz arstirma yapip forumu okuman lazim

spor yaptigin donemde kac kilo kas kutlesi albilirsin ki onlar sonra buyuk yag kutlesine donusebilsin b
    butun sporlarda oldugu gibi v.g de de birakinca performans dusuus yasanmasi normaldir

307KD bunu beğendi.
  4. dexterrr

dexterrr Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    bıraktım sarktım olayı hakkında..

bir kız ile konusurken ileride bunlar yağa donusecek demişti.. bende hayır donusmeyecek demiştim.. onlar hurafe demiştim.. kız da benim abim yaptı bıraktı simdi sarktı dedi......
    ----------------
    herkes aynı değildir.. insanlar çeşit çeşittir...sonuc bu... simdi bunu acıklayacagım...

Birisi vardır 3-4 ay salona gider o abuk subuk antreman ve beslenme tekniği ile o 3-4 ayda max 1 kilo kas 6 kg yag yapar toplamda 7 kg alır.. irileşir eskisine göre ve derki offf hayvan gibi oldum çok kas yaptım.. sonra irileştiği için artık salona gitme ihtiyacı ortadan kalkmıstır.. kendini önceden yaptıgı gibi abur cubura içkiye verir.. ama fiziksel aktivite yapmadığı için daha az enerji harcadığı için daha fazla kilo alır.. artık yağ miktarı iyice artınca sarkma diye tabir edilen görüntü oluşur.. ve sarktım der..

Birisi vardır yarısmacıdır 40 yıldır bu işi yapar 60 yaşına gelir hala taş gibi vucudu vardır.. Birisi vardır yarısmacı olmayı bırakmıstır kas hacmi ufalmıstır.. bazısı şişmanlamıştır...

*K A S L A R Y A Ğ A VE AYNI ŞEKİLDE Y A Ğ L A R K A S A DÖNÜŞMEZ!!!kafa_

bircok insan tanıdım 7 sene içersinde ve şunu anladım ki bizim halkımız tembel ve bu yüzden bu sporu tam anlamıyla yapamıyor veya yaptığını sanıyor.. bu yüzden bu sporu karalamaya çalışıyorlar.. ben çok insan gordum 4-5 ay salona gelip offf ulan ben ne oldum diyen ya da onceden hiç vücut geliştirme yapmamıs sırtında 0 kas olan birisinin benim kanatlarım çok iyi biraz omuz yapmam lazım diyenler :))

sultanmehmed, wurtz, ammocihe ve diğer 9 kişi bunu beğendi.
  5. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    dexterrr, mesajin icin ayrica tesekkur etmek istedim, bunun biraz daha kisa halini en cok sorulan sorular ve cevaplari arasina eklemek lazim. :)

6. LoRD oF THe SHeLPe

LoRD oF THe SHeLPe Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    ekonomik yonden dezavantajı var benim için sadece :D supplementler yemekler falan derken dikkat edecez diye aylığı alır almaz markette alıom soluğu :)

7. wearyfeat

wearyfeat Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    aynen kardesim

8. lynx_engin

lynx_engin Üye

Beğenileri:
    61
    Ödül Puanları:
    38
    benide bu sıra zaman konusunda sıkıntı çekiyorum dersane iş derken spora zor gitmeye başladım =(

9. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Bende kot pantolondan yana sıkıntı çekenlerdenim ama bu sporla ilgili değil başlamadanda baldırlar aşırı iri olduğundan aldığım kot bedenime tam(giymeden yani numarasına göre ) kotu üzerime giymeye çalışıyorum baldırdan yukarı çıkmıyor çıksada zorluıyrum zorla bedenime oturtuyorum neyse giydik diyelim kız taytı gibi duruyr baldr kısmı am bel alanı gayet iyi..ama bu seferde ben rahat edemiyorum..bacak alanı geniş olanı buldum geçen ay aldım 90 liraya eh bu seferde düşük bel çıktı :(bu seferde salaş pantolonlara yırtık model olanlar olurya hani işte onlara yöneldim beli tam oturmakta alt tarafta süpper rahat olan pantolonları giyiyorum ne yapalım o kadar yırtık'ı görmezden geliyorum....

ceket,gömlek,tişört olayına gelirsem eğer..benim umarım öyle bir derdim olmayacaktır..çünkü ben aşırı kanat,kol ..v.s amacında değilim göbekteki yağları yok edeyim kısaca fit bir vücut olamya çalışayım yeter bana...kalıplı,iri arkadaşlar kusura bakmayın sakın ..lafım sizlere değil...saygılar....:D

10. dexterrr

dexterrr Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    arkadaşlar neredeyse herkeS (herkeZ değil) baldırı üst bacak sanıyor.. baldır (calf), aslında diz ile ayak bileği arasında kalan bölümdür.. ansiklopedilerden bakarak doğrulayabilirsiniz..

birde bacak yerine ayak denmesi yanlıştır..

-sen ayak çalışmıyor musun? (bacak çalışmıyor musun? ayak nasıl çalıştırılabilir ki?)
    -bugün ayak ve omuz var.. (bravo)
    -senin ayaklar zayıf.. (evet ayaklarım zayıftır ama bacaklarım iyidir :) )

arkadaşlar lütfen türkçemizi doğru bir şekilde kullanalım... iyi antremanlar...

ammocihe bunu beğendi.
  11. alifurkan1

alifurkan1 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    vg yapmaya başladığım zaman birden sosyalleştim diyebilirm.kafam acaip rahattı.sonra bi ara bıraktım kafayı yedm.şimdi geri başladım kafam rahat.spor yapınca mutluluk hormonu olan endorfin seviyesi artıyor belki o yzdendir:D

12. TheSingleWolf

TheSingleWolf Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Adana
    arkadaşlar nasihat edenimi dersiniz, ilaçla şişirdi diyenmi dersiniz photoshop yaptı diyenlerimi dersiniz çok var. ancak ben takmyorum gelin gerçekte görün diyorum sadece :)

13. sanri1881

sanri1881 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar okuyun sureklı makaleler okuyun ogrenın vucudunuz cok onemlı asla onu hor kullanmayın. sıze en buyuk dezavantaj nedır dersenız otobuslerde kımseyle yan yana oturamıyorum sıgamıyoruz yada omuzlarımı one almak zorunda kalıyorum onun dısında uzun sure telefonu elımde tutamıyorum omzum yada kolum agrımaya yorulmaya baslıyor bunun dısında xxl bedenım ve bu bedende tshırt falan bulamıyorum buldugum xl da yapısıyor ınsanlar ne dıye body gıyıyorsun dıyebılecek kadar cahıl olabılıyor. ılac la sıstın dıyenler cabası zaten supplement de pek kullanan bırı degılım ama kesınlıkle kullanılması gerektıgıne ınanıyorum cunku bız normal ınsanlar degılız normal ınsanların kac tanesı bır gunde 5 ton cıvar agırlık kaldırıyor 1 saat ıcınde . ve hal buyken aksam makarna bezelye yıyerek bu yıkılmıs bedenı onaramazsınız. neyse ben sıze vucudunuzu ıyı tanıyın ıyı besleyın ıyı dınlenın tavsıyesı bulunuyorum.

14. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    benim için 3 büyük dezavantajı oldu :

1. asosyalleşme: arkadaş eş dost toplantılarına daha az vakit ayırma. evde akşamları çocukları daha az görme.

2. takıntı: acaba bunda ne kadar yağ var, çok karbonhidrat alır mıyım, yav kaç aydır koşuyorum şu göbeği eritemedim, şimdi bunu yesem az önceki antremanı heba eder miyim, ulan boş mideye 6 hap yuttun savaş gitti karaciğer, takıntıları...

3. diğer hobilerde azalma: org çalışamıyorum, kitap daha az okumaya başladım.

15. bodytaha

bodytaha Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Bence en büyük dezanvantaj: Sakatlıkla beraber gelen psikolojik bozukluk. İnsan kendini inanılmaz kötü hissediyor ara vermek de istemiyor. Ara verince de yerinde duramıyor Sonra bir daha spora dönemiycem diye beynini yiyor. Bu dediklerimi yaşayanlar arkadaşlar varsa bilirler. Kesinlikle büyük bir dert bu...

16. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    dikkat çekicek kadar iyi vucuda sahip oldugunda insan hep aynı ilgiyi görmek ister. 40 cm üstü kolları yaz günü sergilemek diger insanlardan farklı bir görünümde olmak insanı bence biraz degiştiriyor.bu sporu yapan kimse fizik olarak tekrardan sıradanlaşmak istemiyor. bence bu yüzdende yaptıgımız spora gereginden fazla baglanılıyoruz. haftada 4-5 saat spor salonlarında kendimize zaman ayırıyoruz ama bu yetmiyor beslenmemizi, dinlenmemizi bodye göre ayarlıyoruz. , kısaca attıgımız her adımda yaptıgımız spora ters düsen birsey var mı diye aklımızdan geçiriyoruz :D işte bunlar beni antrenmandan daha çok yoruyor...

17. boragokcan

boragokcan Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    muahsebe
    Yer:
    istanbul
    valla avantajları dezanavtajdan fazla baştan hakkını vereyim hayata bakışımı değiştirdi bu başka konuda var
    Dezavantajlara gelirsek

Evden eşimden çocugumdan ayrı kaldım işten çıkıp eve giden bir adam oldıugum için eve gitmem 2,3 saat aksıyor eve 7 de giderdim 21.30 gibi 22.00 gibi eve ancak gidiyorum
    Eşim ben fitleştikçe kıskanmaya başladı bir işlermi karıştırıyorum diye düşünüyor

En büyük problem yaşayanlar benim gibi işte takım elbise giyme zorunlulugu olanlarda giyim problemi
    l beden üzerime tam gelen gömlek kollardan sıfıra sıfır oluyor kollar 37 cm daha 2 ay oldu bb başlıyalı 40-42 cm bulursak altyapı müsait büyük beden gömlek alcaz oda göbekden omuzdan bol olcak ? ceketde aynı ceketde 1-2 cm boşluk anca var ceketde üzerime tam oturuyor kumaş alıp terziye ısmarlama yaptırcaz ama pahalı tutar

Eskisi gibi kitap okumaya film izlemeye vakit kalmıyor Evli ve çocuklu oldugumuz için bekar gençlere göre bb vakit ayırmak çok zor oluyor

Birde alışkanlık yaptı gitmeden duramıyorum :)

18. desk

desk Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    San Francisco
    beni bu konuda delirten bilip bilemden insanların konuşması toz kullanıyormusun hmmmm tamam

..NE TAMAM NE YANİ SEN HER GÜN ET YESEN AMA HİÇ SPOR YAPMASAN KAS MI OLUŞACAK

FARKI NEY işte bu mantelite beni deli ediyor bir diğer sıkıntıda yeni başlayanların araştırmadan

etmeden bu spora yapmaya kalkışmaları araştırmadan supplement kullanmaları ben bu sporu

4 yıldır yapıyorum ve halen her ay muscle and fitness alırım okurum. özelikle zaten bodyforumtr

bu konuda en iyi forum bence burda her çeşit bilgi var zaten bu yeni başlayanların biraz araştırması şart bence...

19. fsmy

fsmy Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    benim en muzdarip olduğum şey libidom tavan yaptı,aklım sürekli sexte.
    bunun neresi kötü demeyin herşeyin aşırısı zarar hem vücuda hem insanın sosyal hayatına etki ediyorduh

20. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    testo uçmuş işte daha ne istiyosun, vur kendini ağırlıklara. tam zamanı :D

Sayfayı Paylaş