Vücut Geliştirmek İstiyorum

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve stratejist1 tarafından 12 Kasım 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. stratejist1

stratejist1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba abilerim ve ablalarım. Ben vücut geliştirmek istiyorum; ama şu anlamda. Yani görünümün bir önemi yok güçlü ve sağlıklı olmam yeter. 1995 doğumluyum yani 15 yaşındayım. Boyum yaklaşık olarak 1.75, kilom ise 88 Anlayacağınız göbekliyim. :)

Beslenme konusunda yemeyi azaltmayı düşünüyorum yeterli miktarda kilo verene kadar. Protein vs gibi şeyler önermeyin çünkü kullanmam ki kullanmama izin de olmaz. :) Sizce kaç kiloya kadar inmeliyim?

Spor salonuna gitmeyi düşündüm; ama okulum nedeniyle tam uyuşmuyor. Evde çalışarak hem göbeği eritmeyi hem de vücudumu biraz forma sokmak istiyorum. Mekik, şınav ve koşu-yürüyüşü sizce nasıl yapmalıyım? Elimde 2 adet 3 kglik dumbell var, onu nasıl kullanmalıyım?

Önerilerinizi bekliyorum. :)

stratejist1

Son düzenleme: 12 Kasım 2010
  2. stratejist1

stratejist1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hiç mi önerisi olan bir abim yok?

3. "FURKAN"

"FURKAN" Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    yaşıtım olarak sana birkaç öneri sunayım 1. si evde göbek yakmak zordur salondakine göre ama imkansız değil o konuda bilgisi olanlar ayrıca yardımcı olurlar boyuna göre bir 62-65 kilo olsan yetecektir yemek konusunda mesela en başta abur cubur (kola-cips bisküvi) gibi şeyleri bırak yemekleri yağlı yememeye dikkat et evdeyken ant. günleri çık sokakta eğer koşabiliyorsan belirli bir hızda 20-30 dk koş yoruluyorsan 15-20 dk gibi ayarla dambıllar yaşına göre bence az yani o 3 lüklerle bazı zor hareketleri yaparsın ama en az bi 5 kg kol, göğüs için falan gerekir aksi takdirde bence kolay olur ama sana kalmış yetiyor artıyor bile diyorsan onları kullanman yeterli, ayrıca evde yapabileceğin hareketler forumda mevcut onlardan yararlanabilirsin...

4. stratejist1

stratejist1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Tamam arkadaşım sağol, önerilerini dikkate alacağım. :)

5. murderali

murderali Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Stratejist1 Bende sana benzer bir durumdaydım.

Boy 1.72 Klo 70 di :)

Şimdi 1.73 e 63 :)

Salona gitmedim,yağ yakıcı falan da kullanmadım.

Abur-Cuburlar,Kola,Cips,Hamburger,ekmek,tuz,şeker hepsini kestim ..

Okula top götürüp futbol,basketbol oynuyorum.

Eve gelince ödev falan bitince in aşağı koş (Eğer müsait ise ).

3Kg dumbell ile Furkan arkadaşım az demiş bence yeterli bendede 3 kg dumbell var .

Hafif kilo çok tekrar ile sıkılaşırsın.Mesela 3x15 3 kez 15 er set yapıcaksın.

Mekik yerine Crunch Yap mekik omurgana zarar verebilir.Crunch Karın sıkıştırma veya yarım mekik diye de adlandırılır.

Göbek için Videodaki hareketleri yap etkisini görürsün.[Ben gördüm ].

VİDEO:
    [YOUTUBE]cOf5MsV0Xz8[/YOUTUBE]

6. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    ilk önce düzenli beslenme şart evde ne yemek pişiyor bilmiyorum ama en azından abur cubur kesinlikle kesilmeli 3 kg dumbell sanırım plastik dumbell bu ilk başlarda yeterli ama sonra sana çok hafif gelecektir bence o zaman geldiğinde ayarlanabilir dumbell seti al kendine evde yapılabilinecek hareketler mevcut sitede

Sayfayı Paylaş