Vücut geliştirmede ilk 1,5 ay

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve alexfb tarafından 18 Ocak 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. alexfb

alexfb Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Herkese merhaba sizlere bir kaç sorum olacaktı

Birinci sorum 1,5 ay geçmesine rağmen kendimde omuzlarımın genişliği dışında çok fazla bir gelişme göremedim sizce normal mi haftada 3 veya 4 kere gidiyorum spor salonuna. Tabi ki gelişme vardır ama gözle görülür göremedim ben.

180 boyundayım spora başlamadan önce 62 kiloydum şimdi 65-66 kilo ölçülüyorum.

İkincisi başladığımdan beri programım henüz değişmedi sizce ne zaman değişmesi lazım yoksa değişmeli miydi

Üçüncüsü de bende kifoz var 70 derece. Vücut geliştirme için bazıları yapma diyor bazıları yap diyor sizce yapmaya devam etmeli miyim ve devam edeceksem nereleri çalıştırmaya ağırlık vermeliyim? Sporu bırakmak hiç istemiyorum.

Şimdiden teşekkür ederim

2. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    İlk iki soruna cevap verecek olursam,

İlk başta 1.5 ayda vücut daha yeni yeni hareketlere alışır. Adaptasyon dönemidir bu. Şu kadar gelişim olur yada birden şu kadar ölçü alırsın diyemeyiz. Benim sana tavsiyem vücudunu ölç ve not al. Belli periyotlarda da bu ölçüm işlemini yenile böylelikle gelişimi daha iyi anlarsın. Bir diğer önereceğim şeyde fotoğraf çekilmek. Tabi ölçüm kadar doğru sonuç elde etmesen de başladığın günden beri gelişimi görmek güzel bir şey. Motive edicidir.

İkinci soruna gelecek olursak genelde spor salonlarında adaptasyon dönemi farklılık gösteriyor. Örneğin 3 hafta 4 hafta gibi süreleri görmüş biriyimdir. 6 hafta bana kalırsa uzun bir süreç. Ama hocana sormadan da sana program önermek yanlış olur. Onun için bu soruyu hocana sor

3. alexfb

alexfb Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Tekrar merhaba bugün 2.ayımı doldurdum kolum 2 cm omzum 4 cm artmış 2 ayda sizce normal mi. Aldığım kilo ise sadece 1. Aslında 1,5 ayda 3-4 kilo almıştım ama son günlerde tekrar az yemeye başladım ve aldığım kilonun nerdeyse hepsini verdim.

Program da değişecek ayrıca. Bundan sonrası için de önerileriniz varsa sevinirim :)

Sayfayı Paylaş