Vücut Geliştirmede Boy

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve 240p tarafından 28 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. 240p

240p Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Selamlar arkadaşlar kafamda sıkıntı yaptığım 1-2 problem var beni aydınlatırsanız sevinirim. İlk olarak yaşım 18.5 boy kompleksi olan birisiyim boyum şuan 179.5 cm olduğu halde bana kısa geliyor nedenini bilemiyorum sanırım etrafımdaki insanların çoğu uzun boylu olduğu için. Bu boy ölçüsü sizce vücut geliştirme için idealmidir estetik olarak iyi dururmu tabi bu işin çoğu genetikte yatıyor ama boyunda önemli bir etkisi var sizinde görüşlerinizi almak istiyorum. İkinci problemimde boyumun hep 1.81-183 cm civarı olmasını istemişimdir lise 3 te boyum 165cm' ken lise 4 de 175cm' e çıkmıştı 1 sene sonrada 178cm' e geldim ve yaklaşık 1 sene boyunca boyum 178cm'de takıldı kaldı dedim artık durdu heralde 180 bile olamayacam derken 3 gün önce sabah kalkıp boyumu ölçtüğümde 179.5cm çıktım, çoğu insan sakallar çıkmaya başladımı boy uzaması durur diyor fakat benim sakallarım tam anlamıyla lise 4 de çıkmaya başlamıştı fakat sakallarımın çıkmasından 2 sene sonra bile boyum uzamıştı 1.62 cm anneden ve 1.65 cm babadan 179.5 cm boya gelmek bile benim için bir mucize bunada şükr ediyorum bu kadar uzamamı 5 sene anne sütü içmeme bağlıyorum sizce idealim olan 181 e ulaşabilme şansım varmıdır düşünceleriniz nelerdir ?

2. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    21 yaşına kadar uzarsın. Tahminimce 183 civarı olabilirsin. Boyun iyi takma kafana. Boy uzatan steroidler var bildiğim kadariyla ama detay bilmiyorum. Ama bence gereksiz gayet iyi boyun.

GT-S5360 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

3. 240p

240p Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Düşüncenizi belirttiğiniz için teşekkürler 21 yaşına kadar uzama eğer doğruysa dediğiniz gibi belki 181-182 ye gelebilirim ozaman.Doğal yollarla olursa olur boyumun uzaması, kesinlikle steroid vb. maddeleri vücuduma sokmak istemem.

4. FoReVeR_S.F

FoReVeR_S.F Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Türk erkeklerinin boy ortalaması 172 sen ortalamanın üstündesin, boyunu kafana takma uzasan da uzamasan da boyun iyi bence birkaç santim daha uzarsın gibime geliyor.

5. onur04

onur04 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    18 den sonra uzaman zor.1-2 cm falan olur belki

6. 240p

240p Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    yorumlarınız için teşekkürler inşallah dediğiniz gibi olurda 1-2 cm daha uzarım birde şunu merak ediyorum kilom şuan 79 boyuma göre fazla hafiften göbeklenmeye başladım koşuya başlayıp kilo versem buda etkileyebilirmi boy uzamasını ?

7. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    ben 18 yasindayken 1.86'dim simdi 189. aradan 2 yil gecti. belki genetiktir bilmem ama arkadas bence daha uzar.

GT-S5360 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

8. onur04

onur04 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Arkadaşlar iddia kuponu yapmiyoruz ki uzar veya uzamaz diyemeyiz.doktora gidip baktir net cevabi al.

Bekci bunu beğendi.
  9. 240p

240p Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Doğru diyorsun fakat 175 boyundaki arkadaşım gitti doktora anlattığına göre bir küfür yemediği kalmış 175 boyu olupta daha uzayıp uzamayacağını öğrenmeye geldiği için bu yüzden doktora gitmeyi hiç düşünmedim özele gitsem en az 120-150 liraya patlar o yüzden bu kadar parayıda havaya atasım yok açıkçası :)
    --- Mesaj birleştirildi, 1 Mart 2015 ---
    inşallah hayırlısı bu işin %95 i genetik zaten

10. onur04

onur04 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Doktora gitmis ve kufur yemedigi kalmis?benim boyum 1.95 olsa ve daha uzar miyim merak ediyorsam gene gidip test yaptirirdim.muhtemelen o doktor 1.60 falandir 1.75 i uzun zannediyorsa.okuyunca tepem atti.sanane lan dallama derdim yuzune bakip.orda olay cikartirdim.ayrica o para bosa gitmez oyle dusunme.surekli bu konuyu dusunup stres yapacagina durumu kabullenirsin ve stres seviyen azalir.daha az katabolik olursun yani.

11. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    ben sadece 5 sene anne sütüne takıldım :D

12. 240p

240p Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Vallahi doktorun boyu ne kadardı niye böyle davrandı bilmiyorum ama aşağı yukarı devlet hastahanelerindeki her doktorda durum aynıdır ilgisiz alakasız hastayı umursamayan bi tavırları var geçenlerde dahiliyeye gittim sıkıntımı anlattım adam bana doktora gittinmi dedi, dedim doktora gitsem size niye gelim ters ters yüzüme bakıyor bunların hepsi böyle :) Boyumuda sürekli kafama takıp stres yapmıyorum zaten o yüzden boşa gider dedim özelde o para benimkisi sadece merak, eğer boyum 165-170 civarı olsaydı ilk işim doktora gitmek olurdu :)
    --- Mesaj birleştirildi, 1 Mart 2015 ---
    Bende tam hatırlayamıyorum o yılları ama evdekilerin dediğine göre 5 yaşımda bırakmışım anne sütünü :D

13. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    kasın vücutta iyi görünüp görünmemesi boyla alakalı bir şey değil genetikle ilgili frank zane 175 boyunda ama çok estetik bir fiziğe sahip 18 yaşından sonra boy uzaması fazla olmayabilir ama 181 cm falan olursun

14. 240p

240p Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    tabiki bu işin temelinde genetik yatıyor fakat 1.65 boylu birisiyle 1.85 boylu birisindeki görüntü aynı estetiği malesef veremiyor dediğiniz gibi genetiği çok iyi olan birisine diyecek lafım yok frank zanede bunlardan birisi ama istisnalar kaideyi bozmaz bana kalırsa :)

15. uzerg

uzerg Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    bana kalırsa buna ben de dahildim(178 cm) insanlar ortalama boya sahip olsalar da uzun boy daha çekici veya daha güçlü gösterdiği için bu tribe giriyorlar 1.sini imaj yaparak burdan kastım saç sakal giyim vs... diğerini ise fitness ile aşabilirsin...

Sayfayı Paylaş