Vücut Geliştirmeciler Kötü Mü Dövüşür?

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Destrovski tarafından 27 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. Destrovski

Destrovski Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Giresun
    Merhaba, vücut geliştirme ile uğraşan insanlar yani hacimli insanlar kötü mü dövüşür? Dövüş ya da kavgayla araları nasıldır?

2. rip hunter

rip hunter Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Aslında boyle bir genelleme yapmak yanlış gibi gozukuyor.Vucutlu insan iyi dovusur mu bilmem fakat karsisindakini korkutacagindan eminim.Ayrica yeni üye oldum nasil konu acicam yardim edebilir misiniz?Simdiden tesekkur ederim.

3. Ümit KOÇ

Ümit KOÇ Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Bilgisayar bilmem nesi
    Yer:
    İstanbul
    Dövüş taraftarı değilim. Ancak şunu söyleyeyim.
    Daha sıkı kaslara sahipsin, çok daha güçlü ve atiksin. Darbe aldığında çok çok daha az etkileneceksin. Niye kötü dövşesin ki? Sonuçta bir dövüşün kazananını ayakta kalan belirleyecekse, bilesin ki vücut geliştirme ile uğraşanın ihtimali çok daha yüksek.

4. serkanhector

serkanhector Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    23
    dövüşmek başka bir şey kaslı olmak başka bir şey hiç dövüşme bilmeyen kaslı olan karşısındaki insanın canını daha çok yakar

Sent from my iPhone using Tapatalk

5. SemihCebraiL

SemihCebraiL Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
  6. Algol

Algol Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Hacimle bir alakası olduğunu sanmıyorum.
    Fakat, boy ve kilo bunlar çeviklikle alakalı ve aynı zamanda kavgada çok önemli...
    Çizgi filmlerde izlediğin gibi '' ne kadar büyükse o kadar sert düşer'' olay böyle değil.

7. fight fight fight

fight fight fight Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Kişiye göre değişir.Kas dövüşe etki edebilir de etmeyebilir de ama genel olarak kas dövüşte bir işe yaramaz.Ama hangi spor olursa olsun spor yapan insanın bir şeyler başarabileceğini umuyorum.;)

8. Muhammedali67

Muhammedali67 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Kesinlikle dovüş sporuyla uğraşanlara bulaşmamalılar vucüt geliştirme şampiyonu birinin dayak yediği haberlerde çıktı evet kas ve hacim var ama teknik hepsinin önünde 1 yıllık body ciyi 6 aylık bi boksör hastanelik edene kadar döver emin olabilirsin sadece eğitimsizlere karşı avantajın olur eğitimli biri kaslı maslı dinlemez indirir

Ekli Dosyalar:

9. YEAHBUDDY

YEAHBUDDY Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    Istanbul, Turkey
    Bencede dövüş sporu yapan tabiki avantajlı fakat paylaştığınız haberdeki vatandaşın dükkanına 15 kişi sopalarla dalmış silahla tehdit edip öyle dövmüşler, haberlerin başlıklarına degil içeriklerinede bakmak lazım sanırım :)

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

10. Muhammedali67

Muhammedali67 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Ben haberi öylesine bir örnek diye vermiştim ama içerik konusunda haklısınız ancak sinan şamil sam ı hatırlayın fazla kilosu ve aşırı yağına rağmen wbc dünya ağırsiklet şampiyonu oldu kas kavgada işe yaramayabilir önemli olan bilek ve yürektir bence bir kickboksör olarak vücut gelişmtirmeci bir rakibi 2 dakikada paketledim vg cilerin eğitimlilere karşı hiç şansı yok bence

11. YEAHBUDDY

YEAHBUDDY Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    Istanbul, Turkey
    O konuda haklısınız bencede genelleme yapamayız ama normalde dövüş sanatıyla uğraşan birisi tabiki avantajlı, balyozla kırılmayıp iğne kadar ince metal uçla kırılan camlar var mesela bence rakibe darbe vermekte tamamen teknik bir mesele.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

12. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Şu iki şey sürekli karıştırılıyor.Sağlam bir vücudunuzun olması size dövüşte avantaj sağlar.Bu bir gerçek isteyen istediğini desin.En basitinden kruvazör siklet diğer sikletlere göre üstündür.
    Ancak bu şu demek olmuyor vücudu sağlam olan biri iyi dövüşür.

Kaslar işinize oldukça yarar her türlü mücadelede.Fakat tabiki sizin tekniğiniz , kondisyonunuz , çevikliğiniz varsa ve kaslarınız işlevliyse ( kırmızı ve beyaz kasları birlikte geliştirmek ) ( Esnek kaslar )

13. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    Ülemizde özellikle ergen yaşaki arkadaslarin cok merat ettiği bir konu bu , aslinda merak edecek birsey yok biraz mantikli dusununce neyin ne oldugu zaten belli ,oldukça sacma bir soru aslinda bodyforumtr'ye uye oldugum tarihten bu yana buna benzer sinirsiz sayida baslik gordum , normalde boyle sacma basliklara yorum yazmam ama nedense bu aralar sacma basliklara yorum atmaya basladim hayirlisi olsun...
    soyle diyelim ;
    vucut gelistirme yapan biris profosyonel bir dovuscuden daha kotu dovusur
    vucut gelistirme yapan birisi yapmayan birisinden daha iyi dovusur
    vucut gelistirme yapan ayni zamanda da dovus egitimini sertifika/kuşak vs gibi belgelerle tescillemis bir kişi ayni dovus bilgisine sahip bir kisiden daha iyi dovusur , cunku vg ile ugrastigi icin vucudu daha guclu ve daha dayaniklidir

14. Secretsoul

Secretsoul Üye

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    28
    Son posta ekleme yapayım. Karşıdaki adamda kriko varsa, ne olursa olsun o daha iyi dövüşür. Müsabakaya çıkmıyorsanız bu muhabbetin sonu yok.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş