Vücut geliştirme.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Vertigal tarafından 19 Nisan 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Vertigal

Vertigal Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Lise Öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar öncelikle merhaba ben 16 yaşındayım istanbulda oturuyorum ismim Arda

Sorumuza gelicek olursak abilerim ben vücut geliştirmeye başlamak istiyorum önceden 1 tane dumble ile evde kol kası çalışıyordum biraz olsun etkisi oldu.

Ama benim sorum fitnese başlamak istiyorum. Bana orada belirli program verebilirlermi sizce suan kol kasım birazcık olsada var. Ama hiç göğüs kasım falan yok.

Fitnesse basladıgım sürecte orada bana program verecekmi onlara ne kadar süre uymalıyım ve degisimi ne kadar sürede görebilirim, Ha bu arada bide

Boyum 1.76 Kilom 62

Birde ayrıyetten bir sorum olacak Jiu Jitsu adlı sporumuzu istanbulda bildiğiniz calıstıran bi yer varmı kartal taraflarında tesekkürler.

2. FitnessMerdo

FitnessMerdo Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    43
    Hoca verir program bu arada bjj değilde mma var ondan jiu jittsuda var ertan balabanın oraya gidebilirsin

Vertigal bunu beğendi.
  3. tolgahanozkan

tolgahanozkan Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Sağlık / Antrenör
    Yer:
    Ankara
    Kardeşim merhaba,

Jui jitsuyu bilmiyorum malesef. Bu konuda sana yardımcı olamıcam :)

Fakat . Burada İstanbulda olan arkadaşlar hangi spor salonunun ne kadar iyi olduğunu söylerler. Bwn spor salonunun genel işleyişinden biraz bahsedeyim. En azından benim gördüğüm kadarıyla.

Profesyonel spor salonları antrenör ile çalışır. Antrenör dediğim kişi spor salonları da görmeye alıştığımız göbekli abiler değil. Fitness antrenörlük belgesi olan ve bu iii profesyonel yapan kişilerdir. Öncelikle salona başlamadan önce bu kişi ile tanışarak ona bu konuda kendini geliştirmek istediğini ve neler yapmak istediğini söyleyebilirsin. Profesyonel bir antrenör zaten sana neler yapman gerektiği konusunda detaylı bilgi verecek.
    İkinci bir konu ücret. Çok ucuz diye asla bir yere başlamanı tavsiye etmem. Spor salonları yıllık kampanyalar fln var. Sırf ucuz ve yakın diye bir spor salonuna başlanmaz. Sonrasında yanlış harwketler ve bilgisizlikler sonrasında gelecek sakatlanmalardan kendinizi koruyamazsınız.
    Bir sonraki konu ise başlangıç değerleriniz. Başlangıçtaki farkınız ile spora devam ettiğiniz süredeki farkı görebilmeniz için mutlaka vücut ölçülerinizin alınması gerekiyor. Yağ oranı, kol,bacak,bel,boyun v.s ölçüleri ölçülerek nerelerin daha fazla egzersize ihtiyaç olduğu belirlenebilir.
    Kendinizi kesinlikle gereğinden fazla zorlamayın. Antrenörünüz size 4x10 tekrarlı bir egzersiz verdiyse ve siz bunu yerine getirebilmek için kaslarınızı fazla zorluyorsanız egzersizi durdurun. Antrenörünüzden yardım isteyek programı birlikte belirleyin.
    Beslenme konusunda forumda yeterince bilgi var. Bodyforumtr bu sporu yaparken kullanabileceğin en iyi kaynak. Doğru spor salonu doğru antrenör doğru beslenme ve doğru egzersiz ile kısa zamanda iyi sonuçlar alabilirsin. Bunlardan herhangi birini yanlış yaparak spora başlayıp ilk antrenmandan sonra sporu bırakanlar kafilesine katılmanı istemeyiz :)

Şimdide kolay gelsin. Aramıza hoşgeldin

Vertigal bunu beğendi.
  4. Vertigal

Vertigal Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Lise Öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    İlginiz i
    İlginiz için gerçekten çok teşekkür ediyorum. Bir sorum daha olucaktı bir dövüş sanatına başlamayı düşünüyorum sizce bu kiloya ve boya hangisi iyi gider?

Ve sokak kavgasında vb yerlerde işe yarayabilecek en yakın dövüş sanatı hangisidir? şimdiden teşekkürler.

5. FitnessMerdo

FitnessMerdo Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    43
    MMa iyidir ama ağır gelebilir muayhai veya kickboksa yönel

6. Vertigal

Vertigal Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Lise Öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Teşekkürler.

7. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Kombine spor yapabilirsin. Ben kick boksa başladım, 5 yıl sonra çalışmalarıma Judoyuda eklemiştim. 15 yıl boyunca ikisini beraber yürüttüm.
    Şimdi sadece powerlifting yapıyorum, arada da kum torbasını dövüyorum:)

Ama kombine spor için iyi bir beslenme ve uyku düzeni şart. Yoksa sürantre olabilirsin.

Sayfayı Paylaş