Vücut Geliştirme ve Para Kazanma

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve SoldiersOfGod tarafından 3 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Selamın Aleyküm, benim şöyle bir sorum var vücut geliştirme yapan bir kişi bu işten para kazanabilir mi? Kazanırsa ne tür yollarla kazanabilir? Nedir nasıl olur beni bilgilendirirseniz teşekkür ederim bu konuda çevremde pek bilgili olan yok malesef..

2. devasa1

devasa1 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    çok tanınmış bi vücut geliştirmeci olursun
    müsabık zamanında müsabaka ve sponsorlardan para kazanırsın
    podyumu bırakıncada kenara attığın parayla bi spor salonu açarsın

3. Namelessa

Namelessa Üye

Beğenileri:
    186
    Ödül Puanları:
    53
    Türkiyede Zor ben katılmıştım bir adet. Protein tozu ve 1000 tl para ödülü verildi o paraya da 2 ay gıda ihtiyacımı karşıladım 10 ay cepten yani olmaz daha da katılmayı düşünmüyorum maksadım fotoğraf çektirip anı bırakmaktı kendime

SoldiersOfGod bunu beğendi.
  4. SemihCebraiL

SemihCebraiL Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    kisisel antrenorlukten kazanirsin yarismalarla da kendini tanitip cv yapmis olursun aksi takdirde yarismadan kazanacagin para ne sana ne gida ihtiyacina yeter

SoldiersOfGod ve TTTT bunu beğendi.
  5. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Türkiye de kendine sponsor bulabilmiş fazla vg ci olduğunu düşünmüyorum. Serdar AKTOLGA, Murat GÖNÜL gibi... Bunlar dışındakiler cepten yiyor, salon işletiyor ya da antrenörlük, kişisel antrenörlük yapıyor. Bunun yanında bir kısım v.g ci de malesef dal gibi olup da gelişmek isteyen bilinçsiz gençlere steroidle büyüyebileceğini söyleyip ilaç satarak bu işten gelir sağlıyor.

Öte taraftan, supplement satış-imalat firmaları, spor malzemesi imal ve ithal edenler, salon işletmeleri, yazılı ve görsel yayınlar da bu sektörün içinde var. Özellikle supplement satan ve imal edenlerin iyi paralar kazandıklarını düşünüyorum. Sayılarnın ve hizmet kalitelerinin sürekli artıyor olması bunu gösteriyor.

Kısacası Türkiye de bu iştenaman aman para kazanabilinir mi? V.g. ci olarak; dürüstsen, hayır.. Sektörün diğer dallarında; olabilir..

SoldiersOfGod bunu beğendi.
  6. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Türkiye'de bu sporun önü çok açık değil sanırım anladığım kadarıyla.. Peki ya bu müsabakalara katılma olayı nasıl oluyor? Nereye başvuruluyor ne yapılıyor bu süreç nasıl beni bilgilendirirmisin?
    Supplement alanında reklam yüzü olabilmek için vg alanında tanınmış olmak şarttır elbette, peki ya bu yarışmalara katılma işi falan nasıl oluyor Türkiye'de? Diyelim belli bi vücuda ulaştık yarışmalara katılmak istiyoruz nereye başvurucaz ne yapıcaz?

Sayfayı Paylaş