Vücut geliştirme ve Maddi durum

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve kantura2 tarafından 23 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. kantura2

kantura2 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaşlar spora başlayalı 1 ay oldu 16 yaşındayım 1.76 boyundayım 56 kiloyum başladığımda 52 kiloydum fakat maddi durumum beslenmeye yetmiyor tavuk göğsü yulaf %100 meyve suları muz ton balığı süt felan derken para yetmiyor fakat zaten kilo almaya çalıştığım için yemem gerekiyo napabilirim???

2. Terminatörcük

Terminatörcük Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Tekniker
    Yer:
    İstanbul
    Yumurta şüphesiz en ucuz protein kaynaklarından biridir (hayvansal) Yumurtayı özellikle imkan varsa sabah kahvaltılarında kullan. LOR PEYNİRİ şüphesiz benim en favori yiyeceğimdir. Fiyatıda son derece uygun denemeni öneririm hafif de bir peynir. Ton balığı biraz daha pahalı bunalra nazaran ancak imkanın var ise Tavuk göğsü ve ton balığınıda mümkün olduğunca kullan, Kilo almaya çalışıyorsan eğer tam tahıllı buğday ekmeği tüketebilirsin öğünlerinin yanında bunun yanında Halk ekmeğinin çok güzel bir çöreği var ben her sabah yiyorum bunu ALTIN ÇÖREK sadece 30 kuruş civarı içerisinde zerdeçaldan tutun keçiboynuzuna kadar bir çok şey var çok kompleks bir çörek imkan varsa bunuda tüketebilirsin. ve tabiki SÜT günde en az 2 bardak (Yarım yağlı idealdir) süt içmeni öneriyorum akşam yatmadan önce de iyi bir miktar lor peyniri tüketiyorum ben şahsen sende öyle yapabilirsin. He şimdi diyeceksin ki ''Ya arkadaş hep mi bunları yiyeceğiz ?'' Kesinlikle seninle aynı fikirdeyim ancak bu spor biraz para sporudur iyi antrenmanlar dilerim :) Ekleme : Baklagilleride unutmayalım her ne kadar bitkisel proteinler hayvansal proteinler kadar iyi etki göstermesede birbirlerini tamamladıklarında çok daha iyi performans gösterirler. Mercimek Nohut vb baklagilleride mutlaka tüketmeyi unutmamalısın...

atomkarınca01 bunu beğendi.
  3. kantura2

kantura2 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    yumurtayı çok severim sabah 3yumurtalı lorlu omlet yiyorum birde spor günleri gelince 2 tane günlük 1-1.5 litre süt içerim ancak bu tavuk ton balığı biraz pahalı geliyo göğüs alamıyorum baget alabiliyorum

4. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.382
    Ödül Puanları:
    103
    maalesef fitness ve vg sporu yapmak için biraz para lazım ama yumurta ve lor peyniri en ucuz protein kaynağıdır aslında nohut ve kuru fasülyede protein açısından çok zengin ama fiyatları uçmuş uzun lafın kısası çok isterdim sana sıfır bütçe ile fitness ve vg sporu yapılır demeyi ama seninde bildiğin gibi olmuyor

5. Terminatörcük

Terminatörcük Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Tekniker
    Yer:
    İstanbul
    Sabırlı bir şekilde devam et zaten senin alman gereken miktar günlük en idali 100gr proteindir bunuda karşılamak çok zor olmamalı ilerleyen seviyelerde biraz daha sıkıntı çekebilirsin tabiki...

6. kantura2

kantura2 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Bencede günlük karşılıyorum sabah 3 yumurta lorlu omlet biraz beyaz peynir bal zeytin pekmez cornfleks okulda elma 1 avuç fıstık 2 tane salamlı kaşarlı sandviç bir karışık tost ve %100 meyve suyu 200-300ml eve gelince makarna baget yoğurt 1-2 dilim buğday ekmeği spor sonrasında makarna tavuk yumurta meyve suyu akşam yemeğinden önce 1 avuç ceviz kraker felan akşam ne varsa gece yatmadanda bebe bisküvisi yiyorum buna ek 1-1.5 litre süt Bu benim günlük ihtiyacımı karşılıyodur

7. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    752
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Dostum ton baligi yemek zorunda degilsin zaten haftada 2 taneden fazla yeme. Yumurta tavuk tüket lor peyniri tuket gunde 300 gr civari . Süt tüket yarim yaģli olsun. Kilo almak istiyosun. En ucuz besinler karbonhidratlar. Makarna 500gr 1 tl zaten. Spor sonrasi meyve suyu içmek yerine 2 yemek kasigi pekmezi ılık suyla karistirip iciyordum salonda hocam tavsiye etti. Muzu da illa tüketecen diye bişey yok . Daha yenisin simdi pek sıkıntı olmaz yemek masraflari. Baget de ucuz olmasinin sebebi zaten yarısı kemik. Kemiksiz agirlik hesaplarsan yariya iniyor. Tavuk gogusunu marka almak zorunda degilsin açık ta alabilirsin kilosu 10tl

8. kantura2

kantura2 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    peki teşekkürler dikkate alıcam birde ben nohut fasulye mercimek gibi besinleri çok seviyorum ancak bitkisel protein olduğu için çok iyi olmadığını söylüyolar 100gram tavuk yesek kaç gr protein alırız 100gr nohut yesek kaç gr protein alırız

9. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.382
    Ödül Puanları:
    103
    ortalama 100 gr nohutta 19 gr protein 200 gr tavuk etinde 40 gr protein bulunur

10. synyster gates123

synyster gates123 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    dostum tavuk ye but göğüs farketmez ve kilo almak isitoyrsan karın kasını çalıştırmayı bırak bu senin karnında daha çok efor sarfetmeni sağlar ve kilo verirsin kilo aşamasında karın kasını çalıştırma zaten diğer kaslardada genelde karında çalışır sen normal olarak çalıştırma ve süt yoğurt yumurta ye durmadan beyaz ekmek yeme...bende 16 yaşındayım 1.94 boy var ve 65 kiloyum bunları uygulayınca fark ediyorum baya kiloyu..sakın ha çokta alma kilo sadece fitness için gerekli ideal kiloyu bul ilerde kilo vermek için çabalama boyla orantılı olarak kilon biraz düşük bir 60 ol unutmaki zaman geçtikçe alıcaksın kiloyu....
    --- Mesaj birleştirildi, 23 Nisan 2014 ---
    kardeş sen bu olaylara bakma böyle 100 gr mış falan diye Allah çok güzel vucutlar verdi bize zaten sen yiceksin vucut artka kalanı zaten dışa veriyor..baklagil çok önemli sakın onları kesme sonuçta yaş 16 gelişme çağı baklagilleri bırakma sakın özellikle bulgur çok önemli

11. Emre cenk

Emre cenk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benim için para sorun değil, hangi besinleri tüketebilirim lor ve yumurta süt v.s den baska?

12. Terminatörcük

Terminatörcük Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Tekniker
    Yer:
    İstanbul
    Ton balığı, tavuk göğüsü, yağsız kırmızı et, bitkisel protein de almanız gerekir ben eksik etmem mesela soframdan keten tohumunu. Ara öğünlerde yoğurda çilek ve keten tohumu koyup yiyebilirsiniz çok lezzetli ve besin değeri iyi bir ara öğün olmuş olur :)

13. # CANAYAKIN

# CANAYAKIN Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    çikolatalı sütdede güzel protein var ara öğün olarak hem ucuz hem ideal

14. HasanB

HasanB Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    ustam bir şey soracaktım. Yumurtayı haşlayıp 2 tane beyaz 1 tane tam olarak yanında lor peyniri yemekle 3 yumurtayı omlet tarzında yapıp 2 beyaz 1 tam kırmak şartyla yemek arasında bir fark var mı yani besin değeri açısından? bir de her gün yumurta yemenin bir sabah kahvaltısında 3 tane bir de antrenman sonrası 3 tane -sorduğum haşlama veya omlet tarzı şeklinde-bir zararı olur mu?

15. Terminatörcük

Terminatörcük Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Tekniker
    Yer:
    İstanbul
    Haslama da olur omlette. Omlete cok az bir miktar tereyagi koyabilirsin. Ama cok az, ve sadece sabah kahvaltisinda omlet tarzi yap diger ogunler haslama imkanin var ise daha iyi olur. Hayir arasinda koydugun yagdan baska bir fark yoktur. Imkanin var ise 1 liralik keten tohumu al cekilmis, aktarlardan ve her sabah omletine bundan bir tatli kasigi karistir. Benim en sevdigim kahvalti ogunum biraz sut 3 yumurta keten tohumu ve lor peynirinden olusan omletimdir :) cok faydali besin degeri vardir bu omlette.

Sent from my RM-825_eu_turkey_211 using Tapatalk

16. HasanB

HasanB Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    çok sağolasın ya yarın değil diğer sabah nasipse deniycem :)

17. RaPPeRuA

RaPPeRuA Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    İzmir
    Kuru çökelek ! 100gramında yaklaşık 41gr protein mevcut. Kuru kuru yenebilmesi zor bir besin. Ama egeli olduğum için alışığım neyseki :)

18. 0xhex

0xhex Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    yapılan araştırmalara göre fazla kalsiyum almak büyüme hormonunu salgılanmasını engelliyormuş buda çabuk kırılgan kemiklere sebep oluyormuş elimde bi kanıt yok fakat daha geçenlerde okumuştum bi araştırmakda fayda var

burdada zararlarının olduğundan bolca bahsedilmiş tabi ama bi bilimsel kaynak yok
    What happens if you drink too much milk?

Son düzenleme: 3 Mayıs 2014
  19. Terminatörcük

Terminatörcük Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Tekniker
    Yer:
    İstanbul
    Bilimsel arastirma icermeyen metinlere itibar etmeyiniz. Ancak yinede fazla kalsiyumun bobrek tasi yapma ihtimali bir gercektir. Bu yuzden 0.5 litre sut gunluk olarak bence en ideal miktardir. (75kg bir insan icin). Sahsi gorusumdur. Iyi aksamlar

Sent from my RM-825_eu_turkey_211 using Tapatalk

20. 0xhex

0xhex Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    arkadasin mesajina itibar etmeyin arkadaslar kendi diliyle soyluyor :)
    fazla kalsiyumun zararları diye araştırın fazla sütün zararlarını görürsünüz arkadaşlar

Sent from my iPhone using Tapatalk

Son düzenleme: 3 Mayıs 2014

Sayfayı Paylaş