Vücut geliştirme ve kondüsyon

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve zrb20 tarafından 11 Ekim 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. zrb20

zrb20 Üye

Beğenileri:
    219
    Ödül Puanları:
    53
    Ben amatör olarak bady yapmaya çalişiyorum.. Bu sporu devamli yapanlarin kondüsyonlarinda bi gelişme varmi merak ediyorum.. örneğin vucut çalişmadan önceki yillarda şu kadar km koşuyordum... şimdi şu kadar koşuyorum veya şu kadar şinav çekiyordum şimdi şu kadar diyebilen varmi...

Ben kilo olarak 175 kg civarindayim bende kondüsyonda değil ama güçte artiş oldu

2. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Kiloyu yanlış yazmışsın diye tahmin ediyorum... 75 değilde 175 kilo isen eğer gerçekten önce kardio yapıp biraz kilolardan kurtulup sonra vg yapmak daha sağlıklı diye düşünüyorum...

3. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Kondisyon istiyorsan fitness...

Ancak bunları düşünmeden evvel o 175 kg'u aşağılara çekmen lazım... Ne kadar zamanda o kiloya geldin? O kadar zamanda vermeye çalış öncelikle, aceleye gerek yok... Önce sağlık...

Son düzenleme: 18 Ekim 2011
  4. cagatay94

cagatay94 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaş yanlış yazmıştır 175 kilo olması bence çok zor.
    Sorunun cevabını şöyle yanıtlıyabilirim ; vücut geliştirmenin kondisyonla ilişkisi yoktur. Kondisyon farklı bişey vücut geliştirme farklı birşeydir. Kondisyon koşuyu ilgilendirir. Vücut geliştirme işini planlı şekilde yaptığında ise yaptığın hareket ne olursa olsun daha fazla yapabildiğini görüceksin.
    Kolay gelsin.

5. zrb20

zrb20 Üye

Beğenileri:
    219
    Ödül Puanları:
    53
    yanlış yok 175 kg ... askere gittiğimde 130-135 kg civarıydım. yıllardır bu kiloyu koruyordum 2011 şubat da sigarayı bırakınca aşırı kilo aldım..

6. hakan karakaya

hakan karakaya Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    0
    kardeşim sen niye body yapıyorsun bu kiloyla, aklınımı oynattın. bana üstüne para verseler yapmam. önce zayıfla. yada body den kastın zayıflamak için yaptığın kardio ise doğru yoldasınn. body ile kardio arasındaki temel fark nabız atış hızıdır. kardio da nabız hızı yüksektir buda yağ yaktırır. yürüyüş yada bisiklete binme gibi hareketler kardio etkisi yapar.
    body yağ yaktırmaz yada çok az yaktırır. önce diet ve kardio yap.

7. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    eger 175 kg ısen obesın demektır

su an yapman gerekn ılk ıs bır doktora yanı bır uzmana gorunmen cunku bu kılo ıle kendın yapıcagın dıyette sporda olumcul olabılır

devlet hastanesındekı herangı bır daılıye uzmanı sorununa cozum bulucaktır

Dynamo ve zrb20 bunu beğendi.
  8. Emiroa

Emiroa Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Erdek
    Askerde 130 kg civarında iseniz, girişte muayenelerde kilo fazlalığı yüzünden elenmemişsiniz demektir... Bu da boyunuzun uzun olduğunu gösteriyor... 1.90 hatta 1.95 ve üzeri gibi... Yok eğer yazdığım rakamlardn aşağıda iseniz henüz yaşamadığınız ama sizi bekleyen çok ciddi sağlık sorunları var demektir... Güç ve kondisyondan önce diyetisyen kontrolünde bilinçli bir şekilde kilo vermelisiniz.. Kendi başınıza ve hızlı kilo vererek te vücudunuza zarar verebilirsiniz çünkü..

9. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    olmaz mı, eskiden 20dk-9km koşunca benim için olay oluyordu, acayip keyifleniyordum, dün 30dk-10km hızda koştum hala enerjim vardı ve bugün az çalıştım diye düşündüm.

zrb20 bunu beğendi.
  10. zrb20

zrb20 Üye

Beğenileri:
    219
    Ödül Puanları:
    53
    askere 2000 de gittim o zmanlar daha sıkıydık.. tartıya soktular manisa kırkağaçta.. şınav çek dediler 35-40 şınav çekiyordum o zmanlar.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 16:56 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 16:35 ----------

kilo sorunum sanırım sigaradan oldu.. 130-135 lerde idim şubat ayında sigarayı bıraktım .haytımda almadığım kadar ani kilo aldım...
    flexor hocanın dambul programı ile haftada 2 kere 8 kglik dambullarla çalışıyorum.. aynı hareketleri tekrar sayılarını 4 kat artırarak ve yanında yarım mekik ve ağırlıksız suquat çeşitleri yaparak dhaftada 2 kere olarak devam ediyorum...

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 17:24 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 16:56 ----------

konuyu kendim saptırdım sanırım ... vücut geliştirme ve kondüsyon demiştik.. ben temmuz ayında amatörce başladım aşırı kilo almaya başlayınca... belde 16cm incelme oldu..

koşma olayı zaten yok bende.. kilodan dolayı eklemleri zorlamak istemiyorum... arada tüfekle dağda av yapmadan geziniyorum. dinlene dinlene 3 saat falan dolanıyorum..

uzun lafın kısası gücümda temmuz öncesine nazaran %200 denecek kadar artış oldu. kondüsyonda %10 diyebilirim kondüsyon için hareket devamlılığı gerekiyor

11. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Danny boy ile kesinlikle aynı fikirdeyim!

Koşabilmek; bacaklar kardionun temeli yani; bacak yoksa kardiyo olmaz, kardiyo olmazsa zayıflamak olmaz!

O yüzden ilk önce bir uzmana gidip yardım alarak, öncelikle koşabilir ve sağlıklı bir şekilde kardiyo yapabilir hale gelmeniz lazım...

Bu forumda size anlatılan bu bilgileri sırasına göre takip edip azmederseniz olur yani..
    Çok var öyle 120-140 kilo olupta zayıflayıp ardından body yapıp vucut inşaa eden arkadaşlarımız, forumda resimlerinide koymuşlar zaten, hatta geçende bi tanesine helal olsun yazmıştım :)

zrb20 bunu beğendi.
  12. avengeren

avengeren Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    53
    Senin boyun acaba 2.20 cm falan mı ?

13. zrb20

zrb20 Üye

Beğenileri:
    219
    Ödül Puanları:
    53
    Temmuz 4 itibariyle başladim spor yapmaya.. Forumdan aldiğim bilgilerle yapiyorum.. Bel 158 den 140 cm düştü... Haftada 3 gün 6km orta tempo yürüyüş yapiyorum son500 metrede koşmya başladim..

Doktora gittim klasik 1 kibrit kutusu peynir vs diyeti verdi.. Ben zaten normalde 3500-4000 kalorilik besleniyorum.. Anlattim açliktan kivrandim dedim. Olur olur dedi postaladi...

Bende forumdan okuduğum kadariyla kaloriden %20 kadar düşüş yaptim. Proteini artirdim. Bel 140 falan yazdim . Ama vucut tipim armut değil... Ayni çam tomruğu gibiyim arkadaşlarimin benzetmesi üzerine... şu an omuzlarim yan durduğumda normal bir evin odalarinda kapi kasalarina denk geliyor...

ölçüm nasil yapiliyor öğreneyim nbasipse kol bacak bilek ölçeyim yazayim. Tarti yerine bel ölçüsü ile kontrol ediyordum kendimi ..

14. zrb20

zrb20 Üye

Beğenileri:
    219
    Ödül Puanları:
    53

188cm ayakkabisiz

15. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    **kondüsyon genel bir kavramdır...içinde çok çeşitli parametre barındırır ve her sporun, aktivitenin kondüsyon tiplemeleri farklıdır...

vg -ise hipertrofi kas büyütme 9 ve estetiklik konularında davranan bir disiplindir...

bu nedenle , neyi ne yapmak istenmesi çok önemli...

örneğin, daha önce 67 kgs olup , kolu 30 cm 1 saat koşabilen , taşı 20 metreye fırlatabilen bi kişi, vg ye başlayıp ,salt ve salt vg yaptıp kilosu 85 e çıkıp , kolu 45 cm e çıknca eski beceerilerinin yanına dahi ulaşamaz ...)

zrb20 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş