Vücut geliştirme ve D vitamini ihtiyacı, yardım..

Konusu 'Çeşitli Makaleler' forumundadır ve leadquitar94 tarafından 17 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. leadquitar94

leadquitar94 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar, foruma yeni katıldım. Bulunduğum yer oldukça küçük ve sadece 1-2 tane spor salonu var oradada tam anlamıyla ilgilenmiyorlar.. Ben 19 yaşında 80 kg 1.79 boyundayım. Bundan 2 yıl önce ise 57 kg 'idim. Oldukça zayıftım iskelettim diyebilirim. Fakat hem hırs hemde kullandığım bazı ilaçlar 2 yılda 23 kg almama sebep oldu. Bu süre içerisindede 3 ay kadar spor yaptım sonra devam etmedim.. Benim asıl sorunum ben 3 yaşından beri bilmediğim bir sebep yüzünden hiç bir şekilde süt ve süt ürünlerini tüketemiyorum. Süt,yoğurt peynir,ayran bunların kokuları bile miğdemi kaldırmaya yeterli oluyor. Yani bu yaşıma kadar sadece belli başlı yiyeceklerden ve çikolata vs tarzı şeylerden kalsiyum almışımdır. 2 senede aldığım 20 kilo kemik sistemime faydası oldu ama özellikle ön kollarım oldukça zayıf ve hemen yoruluyorum yani kalsiyum eksikliğinin hat safhada olduğu muallat.. Kilomun gerektiği kemik yapısına sahip olmadığımı düşünüyorum Ve bu bende bazı psikolojik takıntılarında getirdiği bir durum.. 5 ay sonra askere gidiyorum döndüğümde body'e hiç bırakmamak üzere başlıycam. Doktora gitsem, kalsiyum hapları vericek onlarıda ömrümün sonuna kadar kullanamayacağım için tam bir çözüm olmayacak.. Spora başladığım zaman özellikle yanında takviye olarak kullanacağım D vitamini bakımından zengin supplementler önere bilir misiniz? Veya herhangibi başka bir öneriler.. Teşekkürler şimdiden..

2. ccmssx

ccmssx Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    Eğer gerekiyosa doktor sana kalsiyum+d vit. verecektir. O da supplement'dir zaten.

MyShadowKing bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş