Vücut geliştirme ve boks

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve vücutcuu tarafından 17 Kasım 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    Abilerim ben 14 yaşındayım boyum 170 kilom 57.Vg ve boks benim ilgi duyduğum sporlar ikisinede isteğim var.Sizce hangisi yapmak benim için daha yararlı olur? ikisininde hem dezavantajları hemde avantajları var biliyorum.Mesela vg çok pahalı ama boksta pahalı ayda 50 tl vercem bir salona.vg yi evde yapabilirim boksu yapmam mesela.Hangisini seçeceğime karar veremiyorum forumda okudum ikis, beraber yapılabilir diyordu ama bana uymaz çünkü öğrenciyim.Çok yorucu olur zaten okul günün büyük bir vaktini alıyor nerdeyse günün yarısı okula gidiyor hem vg hem boks hem okul vücut kaldırmaz.O yüzden birini seçmek zorundayım boksu seçersem eğer spor lisesine gitme şansım olur 3 aşamada yapılıyor spor lisesi özel yetenek sınavı 1 sportif beceri koordinasyon 2 koşular sprinter birde uzun sanırım 100 m ve 1200 m erkeklerde.Koşular bana basit gelirde beceriyide bir şekilde hallederim ama en sonundada branş sınavı var abilerim onun içinde bir branş gerek boksta bu branşlar arasında yer alıyor ve sınavıda çok basit benim bildiğim şeyler her boksörün yapabileceği şeyler yani.Boks spor lisesine gitmeme yardımcı olur vg ne işe yarayacakkki diyemiyorum ama ne yapacağımı şaşırdım acil fikirlerinizi bekliyorum.O lise için mecbur bir branş gerek.Ama spor lisesine gitmesemde olur tabiki başka lisemi yok sanki.Ben sporu sevdiğim için o liseyi istiyorum.Beden eğitim ve spor öğretmenliği bölümünüde okurum sonra daha sonra maçlara çıkarım belki spordan zarar gelmez yani parada kazanırım iyice bir düşünüyorumda azimli olursamsa iyi çalışırsamsa ilerisi için boksu düşünebiliyorum.Abilerim ergenlik çağındayım ani kararlar alıyorum o yüzden bana yardımcı olun yanlış bir karar almayayım kendi başıma gençlik işte :) birden karar verip karar değiştiriyorum.Doğru yol hangisi acaba yüreğimi dinlesem doğru yapmış olurmuyum?
    A

2. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    öncelikle ne yapacğına iyi karar vermen gerekiyor...eğer "spor akademisi" vb ise ,burda "olimpik kategoride olan sporlrı "seçmen daha çok menfaatine olacaktır...

yani, "boks, halter, taekwondo ,atletizm dalları vb" ...9

vücutcuu bunu beğendi.
  3. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Gençlik ve spor müdürlüğüne bağlı kapalı spor salonlarında boks , tekvando , güreş vb. gibi sporlar ücretsiz olarak verilmektedir. Buradan bazı spor kluplerine geçiş yapıp maaşta alma şansın vardır. Yaşın şuan genç benim tavsiyem bu iki spor arasından bokstan yana. Boksta çok güzel boy uzatma idmanları vardır. Boyunu uzatmanda ve fiziğini geliştirmende yardımcı olur.

Big_Hammer ve vücutcuu bunu beğendi.
  4. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    Trabzon da avni akerin yanında kapalı spor salonu var sizin dediğiniz gibi.İnşallah bedavadır eve uzak ama olsun boks için hertürlü giderim.Sadece spor kulübüne geçiş yapıp maaş almayı anlayamadım nasıl oluyor o iş boksörler maaş alıyormu? Benim bildiğim bir kulübe salona yazılırsın lisans çıkar müsabık olursun mesela türkiye şampiyonu olunca kulüp ödül olarak belli bir miktar para veriyor maaşı ilk defa sizden duydum.amatör boksta para yokki.Sadece kulüp kendi boksörüne veriyor para ödülü yoktur yani madalya ve kupadır sadece.

5. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Ben maaş olayını genel spor branşları için söyledim. Bizim ilimizdeki güreş , bisiklet , halter ve futbol klupleri kendini kanıtlamış sporcularına belli miktarlarda maaş vermektedirler. Bu kluplerde genelde belediye veya sponsor destekli klupler oluyor. Bir nevi sporu teşvik amaçlı bir uygulama.

Big_Hammer bunu beğendi.
  6. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    Ben spor lisesine gitmeyi düşünüyorum bu lisenin özel yetenek sınavı 3 aşamadan oluşuyor bunlardan biriside branş sınavı benim şuanda branşım yok.Lisans çıkarmam gerek bu lise için.Acaba 5-6 ayda lisans çıkarabilirmiyim sizceben zaten internette izleye izleye birkaç antrenman tekniği biliyorum boksla ilgili vuruşları gardı biliyorum torba çalışmasını falan ama bir türlü nasip olmadı salona gitmek.Erken lisans çıkrabilirimiyim sizce?

Sayfayı Paylaş