vücut geliştirme sonrası barfiks ve şınav sorunu

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve loremipsum tarafından 21 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. loremipsum

loremipsum Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaşlar, fitness'e yeni başladım. bir ay oldu ve başladığımdan bu zamana kadar kaldırdığım ağırlıkların kilosu yavaş yavaş artmaya başlamasına rağmen sanki hala ilk gün başladığım zamanki gücü hala toparlayamadım. şöyle ki; fitness'e hiç başlamadan önce 20 şınav, 4-5 barfiks çekebiliyorken spora başladığımdan beri sadece 3-5 tane şınav çekebiliyorum fakat 1 tane bile barfiks çekemiyorum.

merak ettiğim; bu durum normal midir, zamanla bu durum iyileşecek midir? bu arada araştırdığım ve öğrendiğim kadarıyla kasların spor öncesi ve spor sonrası ihtiyaç duyduğu protein alımına da dikkat ediyorum.

teşekkürler,

2. mtbowded2

mtbowded2 Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    38
    Yorgunluktan dolayıdır. Barfiks için özellikle kanatların gelişmesi gerekir.
    Bende normalde 50 şınav çekebilirken spor yapıp dinlenmeden denediğim zaman 10-15 tane zor çıkartıyorum.
    Barfiks için ise kanat kaslarını geliştir yapamıyorsan bir arkadaşın sana yardım etsin.

3. Gangstamonlu

Gangstamonlu Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Body Builder
    Yer:
    Istanbul
    Konunun takipcisiyim 60 kg biri olarak 20 barfiks cekerdim evde fakat vg ye baslayinca 1 tane cekemez oldum. Umarim yorgunluktandir.

Sayfayı Paylaş