Vücut geliştirme saçma gelmeye başladı

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve EMN tarafından 16 Haziran 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. Katarina

Katarina Üye

Beğenileri:
    238
    Ödül Puanları:
    53
    Hocam dumbell le boks calismasi eklemlere zarar veriyor. Yavas calismanizi tavsiye ederim.

FiziCisT bunu beğendi.
  2. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Bende eskiden klasik vg , fitness gibi çalışıyordum.Hatta hiç esneme , ısınma , soğuma , koşu yapmıyordum.Kas yapmayı her şeyin simgesi zannediyordum.Sadece ağırlık bas , yemek ye :D Kardio , karın çalışma filanda yok dediğim gibi.Salonda boksörleri görürdüm koşarlardı sürekli , ip atlarlardı, sert karın antrenmanları , sert sparringler, patlayıcı güç antrenmanları , kendilerine göre ağırlık antrenmanları , dayanıklılık çalışmaları vb..Kendi içimden derdim bunlar istediği kadar yapsın ne kadar güçlü olabilirlerdi ki..( Tek önemli olan şey kaslardı )

Daha sonra kickbox'a başladım.Tabi hala düşüncem aynıydı.Beni kim yıkabilirdi ki ? Tabi bu düşüncede yanıldığımı anlamam uzun sürmedi.Antrenman öncesi 15 dakika koşardık.Ben yine de koşabilirdim ancak canım çıkardı.Daha sonra esneme yapardık , kazma gibiydim.Vücudum bükülmüyordu.Yumruk atarken robot gibi atıyordum.Daha sonra anladım olayı..Boksörlerle crossfit yapmaya , sert sparringlere , kendi başıma sabah koşularına , patlayıcı güç antrenmanlarına , her ağırlık antrenmanım öncesi esneme yapmaya başladım.Daha sonra anladım ki kas gücüm çok daha fazlaydı.Görünümümde daha iyi oldu.Hızım , kondisyonum salondaki çoğu kişiden çok daha fazla hale geldi.

Kas gücünün hiç mi faydası olmadı dersiniz..Öyle hırpalanmadım açıkçası hiç aşırı şekilde.Bunda etkisi vardır :D

Ağırlık çalışması+box, kickbox,crossfit veya güreş gibi bir sporlar birleştirmek çok çok iyi olur size tavsiye verecek olursam.Özellikle kickbox çünkü kickbox çok sert bir spordur diğerlerine göre ve antrenmanları daha ağırdır.Nedeni ise vücudun en büyük kasları bacaklar çalışır, güçlenir , esner , dayanıklılığı artar , karına daha çok yük biner.Ağırlık çalışırkende hantallaşmamak için ağırlığı yavaş çalışmamak gerektiğini hızlı kaldırıp indirmek gerektiğini okumuştum ki dövüşçülere bakarsanız onlar da böyle çalışıyor.

Sadece vücut geliştirme yapacaksanız da kardio antrenmanlarını , esnemeleri , ısınmaları , karın egzersizlerini asla ihmal etmeyin derim.

Yazı uzun oldu ama şunu da eklemeliyim.Kaslar işe yaramaz gibi bir sonuç çıkmasın.Güçlü olmakla gücü yönetebilmek arasında fark var.O yüzden siz o sahip olduğunuz kasları işlevli hale getirirseniz size çok büyük avantaj sağlar.Yukarıda yazmışlar görüntü her zaman önemlidir ne olursa olsun.Şu an 183 boy 85 kiloyum bacaklarımı yere 1 karış kalana kadar açabiliyorum , aynı zamanda ağırlıkta çalışıyorum , uzun süre koşabiliyorum/torba dövebiliyorum.Vücudumda daha iyi durumda

Dambılla boks çalışmak yerine cable crossover aletinde yumruk sallamak daha iyidir diye düşünüyorum.

Son düzenleme: 9 Temmuz 2015
  3. FuriousWind

FuriousWind Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Bodybuilding
    başlıkta da belirtmişsin 6-7 aydır düzenli çalışmaya başladım diye.

kafaya takılacak bir şey olduğunu zannetmiyorum, vitesi hemen 1'den 5'e takabilir misin? hayır. bu da öyle, yavaş yavaş hem güçlenmeye hem de kondisyon kazanmaya başlayacaksın.

kolay gelsin.

Sayfayı Paylaş