Vücut geliştirme programı

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve BodyForm tarafından 12 Mart 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. BodyForm

BodyForm Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar bu program hakkında bir kaç sorum olacaktı örneğin haftanın 4 günü spor yapsam 2 günü kardiyo 1 günü de dinlenme olarak yapmak istiyorum

pazartesi:göğüs,karın
    salı:eek:muz,sırt
    çarşamba:kol,arka kol,önkol

şimdi bu program örnek olaraktı bu programı uygulamadan önce birkaç sorum olacaktı

soru1:örnek olarak haftada 1 kere kol kaslarını çalıştırırsam 1 hafta için yetersiz kalmazmı örneğin haftada 3 gün felan çalıştırmak gerekmezmi?

soru2:ben önceden haftanın 3 günü çalışırdım ve o 3 gündede tüm kas gruplarını çalışıtırırdım yani haftada 3 kez aynı kas gruplarını çalıştırmış oluyorum ama yeni programımda haftada 1 kez çalıştırmış olcam bu program nasıl işe yarayacak birisi anlatırsa sevinirim

2. Vlad35

Vlad35 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle programında bacak çalışmanı şiddetle öneririm.Tek kol günü yeterlidir.Çünkü zaten omuz,sırt,göğüs çalıştığında kol kaslarını da çalıştırıyosun.Göğüs çalışırken otomatikman arka kol da çalışmış olursun.Bu yüzden haftada 3 kol günü çalışman saçma olur.
    2.soruna gelince.. 3 gün ardarda çalışıp diğer günler off ve kardiyo yapman seni geliştirmez.Dinlenme günlerini ağırlık çalıştığın günlerin arasına koymanı öneririm.Örneğin pzt: göğüs-sırt ,salı: off, çrş: bacak-omuz, perş: off, cuma:kol, c.tesi:kardiyo, pazar:eek:ff gibi.. karın için ister bir off gününü değiştirirsin yada ağırlık çalıştığın bir günün sonuna eklersin.Ben haftanın 4 günü karın çalıştığım için antrenman sonlarına ekliyorum.Böylece 4 günde tüm kas gruplarını çalıştırmış olursun.Kolay gelsin.

BodyForm bunu beğendi.
  3. BodyForm

BodyForm Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler detaylı anlatmışsın şimdi anladım

Sayfayı Paylaş