Vücut geliştirme ile ilgili tavsiyelerinize ihtiyacım var

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve CihanKaldık tarafından 17 Ocak 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. CihanKaldık

CihanKaldık Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Selamlar.Adım Cihan 17 yaşındayım(şubatta 18 olacağım) bu siteye yeni kayıt oldum,birazcıkta inceledim oldukça hoş paylaşımlar gördüm fakat benim daha farklı sorularım var.
    İlk defa bir foruma üye oluyorum yanlışım olursa affedin :)
    Ben spora bir kaç ay önce başladım bıraktım sonra tekrar başladım yine bıraktım boyum 1.86 kilom 110 bıraktım çünkü istikrarsız bir haldeydim yani o kadar spora gidiyorum güç olarak bir değişim var elbet ama görüntü olarak hiç bir şey yok buda canımı sıkıyordu gerçi 110 kiloyum yahu nasıl olsun :)
    Dün yeniden spora yazıldım bu sefer kendimi çok daha kararlı hissediyorum kendime inanıyorum.
    Doğuştan Allah vergisi bir yapım var oldukça iri yapılı kalıplı bir bireyim 110 kiloyum ama göstermediğim söyleniyor ( gerçi çıplak görmüyorlar ama neyse :) )
    Neyse fazla konuşmayayım ben yaklaşık bir buçuk saat cardio yapıyorum ağırlıklara gelincede hafif ama öyle çokta hafif değil yine kendimi biraz zorluyorum çok tekrarlı çalışıyorum spor hocam proteine ihtiyacım olmadığını söyledi benim göbekte vardır sanırım epey :) ben sorularıma geçeyim en iyisi.

1) Yağ yakıcı alıp kullansam faydasını görebilir'miyim yada herhangi bir zararı dokunur mu eğer etkili bir supplement ise önerebileceğiniz bir marka varsa yardımcı olabilir misiniz ?
    2) Sigara kullanıyorum maalesef sporuma zararı olur mu mutlaka olur ama yani bilemiyorum bırakabilmem için tavsiye edebileceğiniz herhangi bir şey ?
    3) Diyet yapmayı düşünüyorum ama nasıl yaparım hiçbir fikrim yok çok sıkı diyet yaparsam spor yapamamaktan korkuyorum yani spor yapan ve benim gibi 110 kiloluk birisi için diyet tavsiyeleriniz varsa çok minnettar olurum.

Sorularım bu kadar forumdaki konuları olabildiğince okumaya çalışıyorum benim asıl merak ettiklerim bunlardı yardımcı olursanız çok minnettar kalırım.
    Varsa bana verebileceğiniz tavsiyeleri dinlemeyi çok isterim.
    Teşekkür ederim iyi forumlar.

Sayfayı Paylaş