Vücut Geliştirme Hız ve Esneklik Kaybettirir mi?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve SoğukNefes tarafından 12 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. SoğukNefes

SoğukNefes Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar öncelikle. Şubatta 18 yaşına gireceğim. Boy 175 kilo 63. Bir yıldır wing chun yapıyorum gücüm ve dayanıklılığım çok iyi olmasa da fena sayılmaz. Bunun yanında da vücut geliştirme yapmak istiyorum. Ama wing chun önceliğim. Yani hızımdan, esnekliğimden, dayanıklılığımdan bir şey kaybetmek istemiyorum. Doğru çalışmayla bu mümkün müdür? Ayrıca bu yaşlarda vücut geliştirme boy kısaltır mı ya da uzamayı tamamen durdurur mu? Kimisi aksine boy uzamasını hızlandırır diyor kimisi de durdurur hatta ben gittim 2 cm kısaldım diyor..Bir de durumumu şöyle anlatayım: Bu yıl lise 3' deyim. Bir kaç nedenden dolayı üniversiteye kadar wing chun a devam edemeyeceğim. Üniversiteye kadar sadece vücut geliştirme yapmayı, ardından wing chun ile kaldığım yerden devam etmeyi istiyorum tabi vücut geliştirmeyi de tam olarak bırakmayacağım. Sizce uygun mudur? Çok şişmek istemiyorum, fakat vücudumun güzel bir şekil almasını istiyorum..Sizlere sormak istedim, yardımcı olursanız sevinirim...Teşekkürler.

2. SPARTACUS5

SPARTACUS5 Üye

Beğenileri:
    114
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Doctor
    Yer:
    İstanbul
    Ben de çok şişmek istemiyordum ama bir sabah uyandığımda geçen akşamki antrenmanı fazla kaçırdığımı ve her tarafımın şiş şiş olduğunu farkettim ve geri dönüşü olmadı, o zamandan beri de öyle geziyorum, ayar konusunda çok dikkatli olmalısın.

emqo33, weger ve Hamartin bunu beğendi.
  3. NEBUKADNEZAR

NEBUKADNEZAR Üye

Beğenileri:
    245
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    Tabiki kaybettirir.Vücut geliştirme seni irileştirir büyütür,fakat yavaşlatır esnekliğin azalır.Fitness yapacaksan anca fitness yaparsan kaybetmeme şansın olur.Onda da irileşemezsin çok fazla.Hız ve esneklik kaybetmemek icin sıkılaşman lazım irileşmeden sıkılaşman.1.75 boya 77-78 kg da %9 yağ oranı ile sıkı bir vücuda sahip olacak şekilde fitness yaparsan,aynı zamanda diğer sporunu devam ettiririp yeterli hız kuvvet güc antremanlarını yaparsan,kardiyo ile birleştirirsen bunu mümkün oldugunca az oranda olur bu kayıplar.Onu da sonrasında toparlarsın.Ama vücut irileşirse bu hız esneklik kaybını eski haline getiremezsin,yanına yaklaşamazsın bile.

4. sarsilmaz0721

sarsilmaz0721 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    bruce lee ye bak adamin kilo 61 her tarafi kas niye yavas degil ? cunku Gucun Ve Kutlenin Carpimi Hizi verir kendini ona gore ayarla :) vucut yap fakat cok hacim kazanmamalisin. Zaten her vucut yapan Arnold olmuyor :) suan kilon 63 vucut 67 ye kadar kasli bi sekilde guc kazan tammdir .

5. emqo33

emqo33 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Hatay
    Herşey zaman ister amacın yolunda yürü

6. emqo33