Vücut geliştirme de program nasıl ve neye göre çıkarılır

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve FleXoR tarafından 8 Aralık 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 62 üye.
  1. graficenk

graficenk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba, arkadaşlar ciddi manada uzun zamandır spor yapmaktayım ama ilginçtir ki bir o kadar da bu konuda cahilim:) işin aslı kafama göre takılıyorum, ama bundan sonra artık amaçlarım dahilinde bir programa bağlı devam etmek istiyorum. Öncelik olarak kol hacmine önem veriyorum. Bana yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum, bu aşamada ki en önemli sorum;
    Sporumu ne kadar sıklıkla yapmalıyım, her gün yapmamda bir sakınca var mı?

2. Herodot

Herodot Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Sayın hocalarım. Bu ilk mesajim hayırlısıyla. Fitness salonuna gidiyorum güzel bir yer ama hocası kafasına göre program veriyor ve pek ilgili değil. İnanın dördüncü ay programı için çok dolaştım forumu fakat sürekli kafam karıştı. Lütfen bana yardımcı olabilir misiniz. Baya bilgi topladım gerek beslenme gerek antrenman sistemi ve düzeni olsun. Tek eksiğim program. Ben özelliklerimi yazayım.

1- sanırım endomorf tipteyim.
    2- boy 1.81 yaş 30, kilo ise 74
    3- daha önce hiç Fitness yapmadım.
    4- kollarda ve bacaklarda görünüm olarak baya bi gelişme var fakat göğüs yerinde sayıyor gibi.
    5- protein tozuna yeni başladım, sadece antrenman sonrası alıyorum. Ve bir de gece uyumadan önce yarım ölçek alıyorum.
    6- hoca yeni programı yine haftada üç gün olarak verdi ama ben haftada dört gün olsun istiyorum artık.

Daha fazla bilgi lazım mı sizlere bilmiyorum ama aklıma şimdilik bunlar geldi ve yazdım.
    Ayrıca hocanın verdiği dördüncü ay programı:

Saygılarımla

Ekli Dosyalar:

3. Herodot

Herodot Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Ayrıca amacım kas yaparak kilo almak. Şişmek istiyorum yani. Tekrar saygılar.

4. Herodot

Herodot Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yok mu bir yardımsever ;)

5. Herodot

Herodot Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
  6. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    son mesajlarda yorum attığım diğer konuyu oku aynı şey senin içinde geçerlidir.

7. Herodot

Herodot Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Link verebilir misin, hangi mesaj hangi konu olduğunu anlayamadım da.

8. Zizxy

Zizxy Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Mobilya Makina Operatoru
    Yer:
    istanbul
  9. Herodot

Herodot Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
  10. Zizxy

Zizxy Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Mobilya Makina Operatoru
    Yer:
    istanbul
    benim 5 hafta oldu baslayali hafif geldi programin. sana attigim linkteki program daha agir sanki

11. madmax29

madmax29 Üye

Beğenileri:
    284
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul
    Konuyu biraz toparlamak isterim...öncelikle bu işte en önemli şey sabırdır. Benim en çok gözlemlediğim şey çok genç arkadaşlar salona yazılır yazılmaz en büyük beklentileri 3 ay içinde jeremy buendia , 6 ay sonra lazar angelov 12 ayda jay cuttler olmak. Sıkıntı ilk burada başlıyor. bir kişinin temel kas yapısının sadece ağırlığa alışması 3-6 ay sürerken adam 1. ayın sonunda ya bu program yetmiyor gelişemedim diye hocaya isyan ediyor. hocalar başından savmak için hazır olan 2. çıktıyı verip cocugu yolluyor. cocuk 2 hafta sonra ya bu programda işe yaramadı diyip...internete girip phil heath antremanını youtube dan izlior ve ertesi gün bir bakmışın zargana gibi 17 yaşında adam cable crossover da saçmalıyor ve sen onun setini bitirmesini bekliyosun.
    Yazımın ikinci kısmıda gözlemden sonra çözüme dayalı 1.cisi bu spordan beklenti = sabır denkleminin zamana paralel olması gerektiği başlayana anlatılmalı kimse nasıl 3 ayda futbolcu olamıyorsa 3 ayda bb gurusu olamıyacağını bilmeli sabırın-hergün bir küçük tuğla üste koyarak ilerlemenin - bb de güçlendikçe daha iyi yerlere gelinebileceği anlatılmalı. Bu manada program dediğimiz şey çoğu zaman şekilden ve laftan ibarettir. hiçbir pro veya ileri düzey sporcu bugun hangi programı yapsam diye salona gelmez. Kas gruplarını çalıştıran temel hareketler bellidir , büyük kas küçük kas sıralması bellidir temel - izole hareket önceliği bellidir. Çalışma ve dinlenme günleri bellidir. Unutmayınki kas dinlenirken büyür 6 gün üst üste salona gelen adam zaten doğru iş yapmıyodur. Son olarak dünya üzerindeki en büyük bb gurusu arnold schwarzenegger in bu spora başladığı ilk 3 yılda sadece 6-7 temel hareket ve aynı programı uyguladığını hatırlatır yeni spora başlayan arkadaşlara başarılar dilerim...

Nuwaze, mrthr35 ve Zizxy bunu beğendi.
  12. Zizxy

Zizxy Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Mobilya Makina Operatoru
    Yer:
    istanbul
    Bu konuyla ilgili makaleni bekliyoruz.

13. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    daha iyi özetlenemezdi sanırım.

14. Emre32

Emre32 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    3 yıl sadece 6-7 temel hareket ve aynı program çok şaşırtıcı geldi bana

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

15. Muhammet190725

Muhammet190725 Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    8
    Eğer antrenörün ilgisizse böyle şeylere dikkat etmez programını yazar (hatta bazıları program bile yazmıyor) bu hareketleri yap der hiç umrunda bile olmaz. Ama eğer antrenörün ilgi gösteriyosa tabi 1-0 önde başlarsın senin için daha iyi olur

16. Evren026

Evren026 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    6 ay gün aşırı çalıştım protein tozu ve aminoasit hapı destekli ancak güç artışı olurken görünürde kas kütlesi çok ağır ilerleme gösterdi yani dediğin gibi kolay değil bu işler büyük titizlikle ve disiplin ile devamlılık gerektiriyor.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

17. ertooth

ertooth Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Body sporu çok nankör ve zengin sınıfına hitap eden bir spor.Bu spor da çok güzel beslenme ve çok iyi bir ekürü,çok iyi bir salon,çok iyi bir dinlenme olacak.Ayrıca masabaşı bir işin veya spor salonunda bir hoca olacaksın.
    Yoksa işiniz zor,Body sporu azim isteyen uzun yıllara dayalı en az 5 yıl gerekiyor vücut cu olmak istiyorsanız.
    Yok ben vücutcu olmak istemiyorum sadece spor yapmak istiyorum derseniz.
    O iş o zaman başka spor iyidir kilo kontrol edersiniz.Yaşıtlarınız balkon göbeği yapar siz baklava yaparsınız aradaki fark bu olur..
    Herkese sağlıklı sporlar dilerim.

18. Emreyesildagy09

Emreyesildagy09 Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Oslo
    bence çok haklı konusmussunuz ben bunu anladım hani yok bilimesl olarak fullbody daha iyi haftada 2den fazla çalısmak daha iyi demek saçma olur bence herşey vücuda göre kurulmalı internetten görüp yapmak olmaz bence ben fullbody yapıyorum ertesi sabahlar kalkamıyorum 5 hareket girsem bile bana çok ağır geliyor fullbody programları

19. Gokkker86

Gokkker86 Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    En iyi programı kişinin kendisi yazar tabi biraz bilgi birikimiyle hangi teknikler ve harektlerin vücuda ne kadar etki-tepki yarattığını görüp hissederrek kendi programınızı belirleyin tabi beslenme için farklı bi durum onun için ya bilir bir kişi ya da fazla bilgi birikimi şart.

20. Erim Sönük

Erim Sönük Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    Teşekkürler bilgilendirme için eline sağlık

Sayfayı Paylaş