Vücut geliştirme de program nasıl ve neye göre çıkarılır

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve FleXoR tarafından 8 Aralık 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 62 üye.
  1. annn

annn Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    hocam merhaba.
    her bölge için 2 - 3 tane ısolation hareketi verebilirmisiniz.(kasları birbirinden ayırmak için ve belirgin hale getirmek için yani)

2. cece1

cece1 Üye

Beğenileri:
    225
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    2.ayın sonunda yazılmış olan programım (4 Hafta Süreli ) :

1.ANTRENMAN

5dk cardio

Chest Press 4 set 10 tekrar
    Incline Bench Machine 4 set 10 tekrar
    Hammer Bench 4 set 10 tekrar
    Dumbell Fly 3 set 10 tekrar

Burbell Curl 3 set 12 tekrar
    Scott Curl 3 set 12 tekrar
    Hammer Curl 3 set 12 tekrar

Push Down 3 set 12 tekrar
    One arm triceps 3 set 12 tekrar
    Lying triceps 3 set 10 tekrar

Parallel Bar Knee Raises 3 set 20 tekrar
    Roman chair sit up 3 set 50/45/40 tekrar

2.ANTRENMAN:

5dk cardio
    Lat pull down 4 set 8 tekrar
    Hammer row 3 set 12 tekrar
    Hyper extension 3 set 12 tekrar

Shoulder press machine 4 set 10 tekrar
    Neck press 3 set 12 tekrar
    Side letaral raise 3 set 12 tekrar
    Upright row 3 set 12 tekrar

Leg extension 3 set 15 tekrar
    Leg curl 3 set 15 tekrar

Parallel Bar Knee Raises 3 set 20 tekrar
    Roman chair sit up 3 set 50/45/40 tekrar

Programım budur önerilerinizi alabilir miyim?

3. Efrahim

Efrahim Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Ankara
    off topic diye buna derim :S flexor hocamızın actıgı konuyu mahvetmişsiniz :S

Mehmet637 ve Kara Kalem bunu beğendi.
  4. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123

kusuruma bakmayın konu açamadığım için buraya yazmak istedim nası açıldığını bulamadım
    yasaksa silin lütfen
    sorum şu olacaktı
    günlük antremanda aynı bölgeyi çalıştıran hareketleri tamamladıktan sonra başka bölgeyemi geçmek daha iyidir yoksa tamamlamadan başka bölgeyi çalıştırmakmı yani karışık çalışmakmı
    şöle açaıp önce ön kol için değişik 3 hareketi tamamlayıp sonra arka kol için değişik 3 hareket yapmakmı mantıklı yoksa
    atıyorum
    önce ön kol için bi hareket sonra arka sonra ön sonra arka sonra ön sonra arka gibi

5. alperina

alperina Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle kusura bakmayın forumda yeni olduğumdan dolayı buraya yazabildim ancak sizin önerdiğiniz yeni başlayanlar için 3 aylık programı eksiksiz tamamladım yanlız 4.ay için programa ihtiyacım var 90 kiloyu 178 boy yardımcı olursanız çok sevinirim bi liste daha yapabilir misiniz

6. bestfighter

bestfighter Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    Flexor hocam siz ve sizin gibiler sayesinde vucudumuzu az cok tanıyıp bi cok bilgi ediniyoruz ki artık ezber olmadan bilgilerimizden yorum yaparak bi cok sorunada yorum getirebiliyoruz ama ne yazık ki arkadaslarda söylemis türkiyede bu spora bakılan açı belli utanıyorum yani ne diyim.

7. Orinafore

Orinafore Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    çeşme
    türkiyede futbol dışında neye bakış doğru ki bb ye olsun:) yani sorun temelde kültürümüzde.soruma gelirsek.ben yüzme ve tenis yapıyorum yarı pro olarak buna yönelik bir fitness programı rica edicem özellikle sizden flexor hocam.

8. thundery

thundery Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Bu maddeyi cok sevdim muhtesemsin :)

9. erayaktas

erayaktas Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Flexor hocam çok güzel bilgi vermişsiniz fakat biz tecrübesisiz nasıl yazıcam programımımızı reimlerimi ekleyip yardım alıcam galiba sizlerden.

Hocan yazsın diyorsanız benim hocam ölçü alıyor sonra yazarım diyor :D bir sonraki gün gelip bakıyorum yazmış programı artık neye göre yazıyor anlamadım :D Elimde kalıcak yakında :D

10. Rocker47

Rocker47 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar sayın Flexor hocam. VGye yaklaşık 3 ay kadar önce başladım ve o zamandan beri forumu takip ediyorum. Üşengeçlikten yeni üye oldum. Benim sizden ricam şu: Bazı salon aletleri satın aldım ve bu işi ciddi anlamda yapmak istiyorum benim için bir program hazırlayabilir misiniz?

Elimdeki alet&edavat :badgrin:

Altis BNC-2 bench istasyonu + bacak ve göğüs fly aparatı ayrıca burada görünmeyen bir de kol çalışma aparatı var preacher için galiba

-2 adet ayarlı dumbell
    -normal bar
    -z bar
    -Bükme yayı
    -Germe yayı
    -Atlama ipi
    -Salon bisikleti
    -sıkma yayları
    -twister aleti
    fotoğraftaki barfiks aleti

Daha önceden sizin evde çalışma programınızı ek birkaç hareket ekleyerek uygulamıştım. Ama elimdeki aletlerle sert bir program istiyorum mümkün müdür acaba? Rica etsem yardımcı olabilir misiniz? Çok detaylı birşey istemiyorum. Sadece yapacağım hareketleri ve setleri verseniz yeter. Lütfen yardımcı olun.

Yaşım : 24
    Boy:176
    Kilo: 80
    Disiplin: Tam dumbelllls

Son düzenleme: 18 Ağustos 2012
  11. yancizici

yancizici Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    ya ben 14 yaşındayım bir şeyler yapmak istiyorum ama babam salona gitmeme izin vermiyor. 4 kg dumblle ve barfiks aletim var ayrıca bükbük göğüs aleti ve şu sıkıp bırakma aletinden var. hergün 8 dakika karın kası yapıyorum level 2 ye gececeğim ama yetmiyor program cıkarabilicek varmı

12. brhmcr

brhmcr Guest

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/evde-dumbell-ile-al-ma-t13409.html kolay gelsin.

13. RabbitHole

RabbitHole Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    ben size katılmıyorum... Belli bir spor geçmişi olan, hareketleri sağlıklı yaptırmasını bilen, beslenme konusunda az çok bilgisi olan herkes spor salonu açabilmeli...

Haa tabi böyle söylerek sizin gibi profesyonelce düşünenleri küçümsemiyorum. kaldı ki bu öyle bir konu ki adına kitaplar yazılıp forumlar açılabilen çok geniş bir dünya...

Ama gün geçtikçe çoğalan spor salonları insanları spora teşvik ediyor... Her sokakta var artık. İnsanlar " aaa bizim mahalleye salon açılmış hadi gidip yazılalım" diyor... İnsanlar az çok, iyi kötü hareket ediyor... kemiklerini çalıştırıyor...

Hatta çoğu kişi spor salonuna yazıldıktan sonra merakını artırıp internette araştırma yapıyorda bu siteyle ve sizin önerilerinizle karşılaşıyor...

Olabilir...bilinçsiz başlasak bile öğrendikçe inandıkça bu rayına oturacak ve bilinçli olacağız... Hangimiz bilinçli başladık ki... Küçükken aldık elimize ağırlıkları indirip kaldırdıkça kas yapacağımızı zannettik... sonra spor salonuna yazıldık... hangi hareket nereyi çalıştırır bilmeden yaptık. Bunu yaparken bile az biraz güçlendik...

Asıl böyle olursa VG gelişir bu ülkede... Herkes yapmaya başlarsa ortak bir bilinç doğar ve insanlar buna odaklanır...

Haa bu insanlar oldu ki yarışmalara katılmak istediler, kendilerini geliştirmek istediler işte ozman sizin gibi ustalardan yardım alacaklardır elbette...

Her yer Vücut şampiyonu kaynamıyor...

14. Poseidon.

Poseidon. Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Ankara
    Herkese Selamlar Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Vg ye 3 aydır gidiyorum hocam hakkında şüphelerim var bana hiç bir şey sormadan programımı yapıyor bu normalmi ilk 3 ay için. Ayrıca gittiğim spor salonu MAC Panora , pahalı bir spor salonu ama hocalar genellikle genç. Merak ettiğim şu , hocamın bana bişi sormadan program hazırlaması normalmi ilk 3 aydır vardır bi bildiği diyorum ama bana ne zaman sen nasıl bi vücut istiyosun diye sorucak ve ona göre program hazırlayacak??

Saygılar.kafa_

15. Poseidon.

Poseidon. Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Ankara
    Lütfen biri cevap versin...

16. torress9

torress9 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    farklı bı sorum olacak sayın hocalaarım.. oncelıkle goğüs ve arka kol antrenmanları ıle ılgılı bır sorum olacak.. goğüs ve arkakol antrenmanı aynı gun yapılır mı ? ogrenmek ıstedıgım ıse tam olarak hacim antrenmanı yapan kişilerde uyglanması pek doğru değildir ? kişinin backroundu göz onunde bulundurulur.. vucut geliştirmede 5-6 aylık gecmısı olan kısıler ıcın hacım kazanma dışında aynı gun goğus ve arka kol antrenmanı yapılabılır.. yorma programlarında kullanılabılır.. ?? bu konud yardımcı olabılırsenız sevınırım ??

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 16:10 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 15:35 ----------

antrenman proğramıyla ilgili bir sorum olacak sayın flexor hocam.. öncelikli olarak göğüs ve arka kol antrenmanları aynı gün içerisinde yapılır mı ? bu konuda soylentiler cok kafam karışmış durumda.. hacim kazanmaya yönelik çalışmalarda önerilmediği söyleniyor.. sebebi ise göğüs çalısırken arkakolunda yüzde 35 oranında çalştığı ve performansda düşüş oldğu ve gerekli yüklenmenin tam anlamıyla yapılamadğı ve gelişim için verimin az oldugu söylenmekte.. bana bu konuda açıklık getirebilir misiniz ... teşekkürler...

17. BNS237

BNS237 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba Arkadaşlar, Ben 5 Aydır Vücut geliştirme yapıyorum ,boyum:1.79 - 1.80 , kilom:69-70 ,Yaş:21 haftada 5 gün spor yapıyorum 3 gün sonunda mekik hareketleri 2 gün ise Kardio yapıyorum Tavsiyeleriniz var mı beslenme ,çalışma programı vb. konularda arkdaşlarım 5 ayda pek bişey yapamamışsın yanlış çalışmışsın diyolar Uzmanlar tavsiye bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.

18. MountainBiker

MountainBiker Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Mühendis, Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba Flexor Hocam :)
    Ben de forumdan okuduklarımla bir program oluşturmaya çalıştım, sizden de biraz yorum bekliyorum daha neler eklenebilir ya da hangi hareketler çıkarılmalı :)
    amacım tamamen bb değil, sadece kış sezonu bisiklet için off-sezon olduğu için ve salona da gidemediğim için bu şekilde bir süre çalışmayı düşünüyorum.[​IMG]

19. muris

muris Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    8 set 5 tekrar sizcw ?
    --- Mesaj birleştirildi, 25 Mart 2015 ---

Ekli Dosyalar:

20. Ahmet034

Ahmet034 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Flexor hocam program ile ilgili acilen size ulaşmam gerek.

Sayfayı Paylaş