Vücut Geliştirme Beyin Geliştirmeye Engel midir?

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve diez tarafından 22 Kasım 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 15 üye.
  1. clubberfree

clubberfree Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    çocukken bende öyle duymuştum kaslı adamlar aptaldır falan diye ama şimdi işin içindeyim ve şunu diyebilirimki aptal adam salak adam yada beyni iyi çalışmyan bir adam asla vücut geliştirme yapamaz hepimiz şu anda matametik profösörü gibi olduk hepimiz biliyoruz ki o kasın gelişimi vücut ağırlığı x2 ve üzeri karbonhidrat desen vücut ağırlığın enaz x3-4 yağ oranı desen vücut ağırlığınx0.5 benim öyle kaslı bir vücudum yok ama o kasları çıkaranlara saygı duyuyorum çünkü sonuçta bu adamlar beslenmelerini antremanlarını bu sistemlere göre yapıyorlar her gün o proteinlerin o karbonhitratların o yağların alımını hesaplamak bunları öğünlere bölmek kolay iş değildir bu hesaplar için kafa gerekir aptal insanlar bunu asla beceremez

2. tzigi2

tzigi2 Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    mugla(ama İZMİRLİ)
    aslında olay bi kac arkadasımızın da soylediği gibi bizler bu konuyu bir donemimizde surekli muhabbet konusu yapıoruz ve baska seylerden bahsetmeyi unutabiliyoruz. ama ben acıkcası o tv de falan cıkan sahsiyetlerin beynin geri planda kaldıkları yargılarına katılmıyorum sizler gibi. ogunmek icin soylemiorum ama ben yurtdısında siyasal bilimler bitirdim ve suanda muglada sosyoloji yan brans alıyorum yani eger soylenenler dogru olsaydı cok farklı olmam ve olmamız gerekirdi. birde bizim ulkemizde su olay var tv de sinemada hep vucutcuları aptal rolunde goruyoruz bununda etkisi buyuk sanki (hatta bi cıkolata reklamı vardı su kız arkadasına gelip sisirdim abdominalleri vur diyen aptal tipler) bence bizim ulkemizin bu konuda coooook yol alması gerekiyor sonucta protein tozuna hala ilac diyen bir ulkede yasıyoruz ve hala bunu soyleyen insanların bizim sporumuza(askımıza) saygı duymalarını bekliyoruz bence hata bizde hic beklemeyin:)

3. Draqo

Draqo Üye

Beğenileri:
    224
    Ödül Puanları:
    0
    Vücut geliştirme kesinlikle beyin geliştirmeye engel değil. Fakat önemli olan bir konu var. Ağır hacim antrenmanları yapmadan önce akciğerlerinizi genişletmenizin bu konuda büyük faydası olacağını gösteren bilimsel kanıtlarımız var. Neden ?

Ağır hacim antrenmanlarında setin sonunda kan deli gibi o bölgeye pompalanır. Soluduğunuz oksijenin belirli bir oranı bu bölgede kullanılmaya başlar ve kısa bir süreliğine de olsa beyin normalde aldığı oksijenin daha azını alabilir. Bu da ilerleyen yıllarda bir miktar nöron kaybına yol açabilir. Bunun çözümüyse setin sonunda nasıl nefes almasını bilmekte ve akciğerlerinizi genişletmekte yatar.

4. mjacksonwithus

mjacksonwithus Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    kasın atar damarlar tarafından alabıldıgı bır kapasıte var ve en sıddetlı agırlık antremanlarında zırve yapar. dolasım sıstemı bunun dengesını saglar sınır koyar. bunun sorumlusu solunum sıstemı uyesı akcıger degıldır. atar damarların bu kapasıtesını arttırmak ıcınde bir kac yontem var. yanı dolasım sıstemının kapasıtesını arttırmak ıcın. birde bu ısler beynın soganiligi tarafından denetlenır. birde bu ıs ıcın bır hormon vardı o hormonu basarsak vucudumuza sorun ortadan kalkar dıye dusunuyorm.

Son düzenleme: 1 Mart 2010

Sayfayı Paylaş