Vücut gelişmesi için Egzersiz (14 yaşındaki bir çocuk için)

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve gfb_zorba tarafından 1 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. gfb_zorba

gfb_zorba Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Danışmanlık
    Yer:
    ÇoRLu
    Merhaba değerli bodyforumtr üyeleri ve saygıdeğer hocalar.
    Benim sizden istediğim yiğenim icin bir şey. Benim yiğenim 14 yaşında ama görünüş olarak 9 yaşıdaki bir çocuktan farksız. Tam 3 senedir tedavi görüyor ve danıştığımız doktorların %90'ı fizik tedavi yöntemleriyle kemiklerin gelişmesi gerektiğini söylediler. İlaçlar veya beslenme tam anlamıyla tedavi etmez dediler bize. Bu durum yiğenimi çok üzüyor. Kız çocuğu olduğu için dahada zorlanıyor. Yaşıtlarının yanında hem kendini kötü hissediyor hemde kendini hiç bir zaman koruyamayacağını düşünüyor. Maddi durum fizik tedaviye imkan tanımıyor.

Zaten sigortada bir kaza yada önemli bir hastalık olmadıgından (neden gelişme bozuklugu önemli bir sorun değil anlayamadık) karşılamıyor masrafları
    Bu yüzden siz değerli hocalarıma bu konuyu sormak istdim. Acaba yiğenimin gelişmesine yardım edecek hareketler var mıdır? En azından kendisini rahatlatabilmesi için yapabileceği birşeyler var mıdır?

Şimdiden teşekkür ederim

2. guardian

guardian Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Dostum öncelikle geçmiş olsun demek istiyorum inşallah spor ile hem kendine güveni gelicek hemde fiziksel olarak daha iyi olucakır tabi bunun için Vucut egzersizi özellikle bu yaşlarda çok önemli benim tavsiyem basketbol,yüzme,voleybol gibi hem takım sporu olan hemde fiziksel gelişimini destekleyen güven terkin eden sporlardır özellikle ülkemizde kızlar için basket ve voleybol okulları ve sınıfları mevcuttur ama şuan yaz ayında oldugumuzu düşünürsek yüzme egzersizi en keyifli olanıdır.Benim tavsiyem bu yönde zamanında basket ile boyumu uzatmıştım yüzme ile kilo vermiştim ama en önemlisi her ikisinide yaparken hem kuvvetlenmiş hemde kendime öz güvenim gelmişti özellikle bu yaşlar çok hassas dönemlerdir spor güzel bir terçih olucaktır aile büyüklerine bu yönde tavsiyeler vermen güzel olucaktır...tekrar geçmiş olsun inşalllah bu zor dönemleri geride bırakıcaksınızdır allah kolaylık versin.

3. gfb_zorba

gfb_zorba Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Danışmanlık
    Yer:
    ÇoRLu
    Zaten doktorun tavsiyesi ile basketbola başlıyacak ama onlarında kayıtları eylülde başlıyor (kendisi doğuda yaşadığından buradaki yaz okullarına geçici olarak getirdik istanbula). Ama ek olarakda spor yapması lazım mıdır yada yapsa iyi olur mu? Fizik tedavi egzersizleri dendiği için buradan sorma gereği duydum.

4. guardian

guardian Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Sen diyorsunki ek olarak spor yapmalımı zaten doktor basketbol oynasın demiş buda bir spordur.. sakın 14 yaşındaki çocuga agırlık egzersizi yaptırmayın çok gereksiz olur gelişim çagındaki çocukların yapmaması gereken türden bir spor türüdür..yine yazıyorum eger mümkünse basket veya voleybol oynasın güney doguda bunlar mümkün olan imkanlar dahilinde çocuga sevdirin bu sporları.

5. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    yiğeniniz için kesinlikle pilates öneriyorum ayrıca geçmiş olsun

dinamik.ip bunu beğendi.
  6. gfb_zorba

gfb_zorba Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Danışmanlık
    Yer:
    ÇoRLu
    Pilatesteki tüm egzersizleri yapabilir mi?

7. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
  8. gfb_zorba

gfb_zorba Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Danışmanlık
    Yer:
    ÇoRLu
    Yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Forumdaki pilates egzersizlerinin hepsini öğretiyorum şimdi. Yapabildigi kadar yapsın. Kendi gelişimi için önemli olduğunu söyledim. Yarın doktora gidicez. Oradada doktorlada konuşucam. Umarım yardımı olur.

salvadore_xp bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş