Vücut gelişimim hakkinda

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve burakemal1 tarafından 11 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. burakemal1

burakemal1 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    28
    Merhaba 27 yaşındayım boyum 174 kilom ise 71 civarlarında. Bir kaç sorum olacaktı. Daha önceden 6 ay yaptım bıraktım yine aynı şekilde yapıp bıraktığım çok oldu ama bu sefer kararlı ve hırslı ilerliyorum. Haftanın yaklaşık 6 günü spor yapıyorum.
    Ağırlık öncesi 10 dk hızlı tempo yürüme 10 dk koşu ve 15 dk bisiklet yapıyorum. Sonrasında bacak çalışıyorum ve spor sonrasi muhakkak mekik ve cesitli karin hateketleri yapiyorum ki buraya kadar olan her gün rutin yaptıklarım.
    1.gun göğüs on kol
    2.gun omuz arka kol
    3.gun sırt ve yanlar ve ağırlıklı karın hareketleri
    1. Spora yeniden başladığımda ilk hedefim simit bölgemi gidermekti. Ama bu zaman zarfında kas yapmayı da hedefliyorum. Her gün rutin yaptıklarımı yaparak kas gelişimim ne olur.
    2. Sorum ise programım iyi midir.
    Yemek olarak sabah kahvaltısında muz lifalif ı yoğurdun içine karisitiyorum ve yiyorum ise gittikten sonra da peynir domates salatalık bazen gözleme yiyorum. Arada yeşil çay kuru üzüm beyaz leblebi filan yiyorum öğle yemeğinde yemekhane de çıkanları genelde bulgur pilavı tavuk yada köfte salata filan. Sonrasında ara öğün olarak muz kuruyemis yiyorum akdam eve geldiğimde bulgur ve tavuk spora gidiyorum spordan sonra da muz yiyorum peşine de 4 yumurta lor peyniri yoğurdun içerisine de lif atıp yiyerek saat 11 buçuk gibi yatıyorum.
    Bu şekilde ilerleme sizce nasıl eksikliğim veya yapmam gereken dikkat etmem gereken ir şey varmı.
    Şuan 2 buçuk aydır filan bu şekilde gidiyorum.

[​IMG][​IMG]

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Beslenmeyle ilgili artik her gun ayni seyler soruluyor. Ne yapacaginiz belli aslinda. Forumdaki beslenme ile ilgili basliklari arastirabilirsiniz.

Yada agirsaglam.com daki ornek beslenme programlarini uygulayabilirsiniz.

Antreman programi icin de vucudunuz cok yagli gozukmuyor. Kardiyoyu agirlik calismasinin arkasina alabilirsinuz. Gucunuzu agirliklarda patlatin kosu bandinda yorulmayin. 10dk isinma yeterli.

Program olarak tum.vucut programi oneririm. Daha hizli gelisim saglarsiniz.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. burakemal1

burakemal1 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    28
    Merhaba beslenme programımin hacimlenme için yeterli olup olmadığı konusunda yorum yapabilirseniz çok sevinirim (bu arada yumurtanın sadece beyazını yiyorum )

4. Marko Pasa

Marko Pasa Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Yedikleriniz iyi fakat miktarları önemli günlük kalori ve protein ihtiyacınızı belirleyin özellikle protein ihtiyacınızı karşılayacak kadar yemeye özen gösterin. Su içmeyi ihmal etmeyin vücudunuz susuz kalmasın su kasları besler. Yumurtanın sarisinin pek bir zararı yok eğer 3-4 adete kadar sarisiyla beraber yenilebilir bilimsel olarak kanıtlandı.

5. Fitness Takımı

Fitness Takımı Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Fitness
    Yer:
    İstanbul
    Daha önceden spor yapmış olmanız iyi bir şey. Kas hafızası diye bir şey vardır. Son spor yaptığınız zamanki formunuza geri dönmek çok uzun sürmez. Aynı zamanda kas kütleniz arttıkca bel simidinizin görünümü azalır. Benim tavsiyem kış boyunca bulk dönemine girin ve yapabildiğiniz kadar kas yapın. Önünüzde bayaa uzun bir zaman var. Gelecek yazda definasyona gidersiniz ve gayette güzel vücut yaparsınız.

6. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Burak bey

Onceki mesajimda belirtmistim fakat mantigini anlamadiginizi dusunuyorum.

Kendinize beslenme programi yapmaniz lazim. Vucut ozelliklerinize gore, gun ici hareketliliginiz, antreman yogunlugunuz vs bir kalori heaabi yapacaksiniz. Diyelimki hesap yaptiniz kilonuzu korumak icin 2500 kalori almaniz gerekiyor. Siz kas yapmak icin 2800 kalori alacaksiniz mesela.

Bu kadar basit ama bunu kimse sizin yerinize yapamaz. Sizin kendinizin yapmasi lazim. Zaten verdiginiz bilgilerle (4 yumurta lor.peyniri vs) hesap yapmak mumkun degil. www.agirsaglam.com a girip kalori hesabinizi yapin lutfen.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. burakemal1

burakemal1 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    28
    Yorumlar için çok teşekkür ederim saolun

8. Avniyigitt

Avniyigitt Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    Bence kardiyoyu antrenmandan sonra yapmalısın çünkü kardiyo yaparken zaten yoruluyon bu sefer antrenmanda performansın düşüyo.

9. burakemal1

burakemal1 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    28
    Tekrar merhaba arkadaşlar bir kaç sorum daha olacaktı beni aydınlatabilirseniz sevinirim.
    Bugün vücut kilo yağ endeksi gibi değerleri diyetisyen tarafından olcturdum. Resimde görebilirsiniz. Ve en son bugün idman sonrası halimde resimlerde var. Benim özellikle çok şikayetçi olduğum konu göbek çevremde bulunan simit şeklindeki yaglanmalar. Sorum şu ki body building yaparak bu göbek çevresi gider mi? Kardiyo artık pek yapmıyorum sadece spor öncesi 15 dk bisiklet yapıyorum. Sonrasında da vücut antreman ına geçiyorum ve her spor sonrasında karın için bir kaç egzersiz yapıyorum ( dambil ile yana eğilme, mekik, sırt sabit olacak şekilde ayakları yukarı kaldırarak çevirme hareketi) sizde sadece vücut çalışarak yan yağlardan da kurtulabilirmiyim?

10. burakemal1

burakemal1 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    28
    uploadfromtaptalk1471543246859.png uploadfromtaptalk1471543255397.jpg uploadfromtaptalk1471543258327.jpg

11. burakemal1

burakemal1 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    28
    Merhaba konu hakkında yardımcı olabilecek biri varmı?

12. burakemal1

burakemal1 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    28
    Güncel.

13. burakemal1

burakemal1 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    28
    Merhaba arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum sizce 4 ay için bir gelişme var mı veya varsa 4 ay için iyi mi yoksa yavaş mi ilerliyorum yorumlarınız için şimdiden teşekkürler
    İlk ay
    [​IMG][​IMG]
    4. Ay
    [​IMG][​IMG][​IMG]

14. burakemal1

burakemal1 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    28
    Merhaba arkadaşlar suan 6. Ayımın içerisindeyim bir kaç bir şey sormak istiyor hem de yorumlarınızı almak istiyorum. Aynaya baktığım da fark olduğunu görüyorum ancak yan kısımlarım artık canımı çok sıkmaya başladı. Haftada 4 gün ağırlık min 1 max da 2 olmak üzere kardiyo olarak çalışıyorum ama yan yağlarımi bir türlü eritemiyorum hem gelişimim hem de yan yağlar için tavsiye ve onerilirinizi bekliyorum [​IMG]

15. burakemal1

burakemal1 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    28
    ??

Sayfayı Paylaş