Vücut Gelişimi ve Boy Uzamasında Yardım Edebilir misiniz?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Atajun tarafından 18 Ekim 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Atajun

Atajun Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    2 sene önce düzenli olarak spor yapıyor ve dumble çalışıyordum. Vücudumu kısa sürede forma sokmuştum. Yalnız daha sonra araya ÖSS girmesi nedeniyle egzersizleri bırakmak zorunda kaldım. Şu an ise tekrardan başlamaya çalışıyorum ama farkediyorum ki, eskiden aldığım verimi bir türlü yakalayamıyorum. Kaslarımın kasılması zaman alıyor. Yapabileceğim hareketler önerebilir misiniz?

Ayrıca ben kendimi bildim bileli boy kompleksine sahibim ki, arkadaşlarım her zaman benden uzun oldular. benden 2,5 yaş küçük kardeşim, benden 3-4 cm daha uzun. Ergenliği bitirip bitiremediğimi öğrenemiyorum. Yeterince çocuksu görünüyorum ve kemiklerimde en ufak bir kalınlaşma ya da uzama olmadı 3-4 senedir. (Yaşım 18, boyum 1.63. Annem ve babamın boy ortalaması 1.60) Sizce ergenliğin bitmesine işaret olan belirtiler nelerdir?

yardımlarınız için teşekkürler..

2. vanesy

vanesy Üye

Beğenileri:
    176
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mimar
    fleksorun yeni başlayanlar için tasarladığı programlardan evde ya da salonda yapılmak için tasarlanmış olanlardan biri ile başlayabilirsin. erken yaşta başlayanlar için yeni bir program daha paylaşmış. eğer çok endişeliysen onunla başla.
    ben vücut geliştirmenin boy uzamasını olumsuz etkilediği görüşünü paylaşmayanlardanım. ama kimseye görüşümü dayatamam.
    yaygın kanaat boy uzamasının en fazla 22 yaşına kadar devam edeceği. şahsen ben 17-18 yaşımdan sonra uzamadım.

ergenliğin bittiğine dair kızlarda adet ve göğüs gelişiminin tamamlanması gibi net belirtiler olsa da erkekte bunu kesin söylemek zor. kafanı takmamanı öneririm. taksan da takmasan da boyun uzayacağı kadar uzar. beslenmene dikkat et, sporunu aksatma yeter.

Atajun bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş