Vücut dinlenme süresi?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve avengeren tarafından 24 Kasım 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. avengeren

avengeren Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    53
    Iyi aksamlar forumdaslarim. Size bir sey sormak istiyorum. Ben bu aksam 10 ile 11 arasi omuz on kol antremani yaptım. Yarin da ogle 2 gibi gogus arka kol calismayi dusunuyorum. 2 gun ust uste farkli bolgeler calisilmasinda sakinca olmadigini biliyorum fakat simdi ben yarin 2 3 gibi antreman yaparsam bir onceki antremanimin ustunden 15 saat falan gecmis olucak. 2 gun ust uste antreman yaptigim gunler tam 24 saat gecmeli mi yoksa farkli bolge calistiktan sonra farketmez mi?

2. PointQuard

PointQuard Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Benim bildigim dinlenme süresi eğer aynı bölgeyi çalıştıracaksan en az 48 saat geçmeli şeklinde. Farkı bölge çalışacaksan dinlenme süresinin önemi yok diye biliyorum. En azından ben öyle yapıyorum haftanın 6 günü gidiyorum. p.tesi - perşembe göğüs +ön kol / salı - cuma omuz + arka kol / çarşamba - c.tesi kanat+ bacak şeklinde çalışıyorum yaklaşık 7 aydır sistemim bu.

avengeren bunu beğendi.
  3. Franquez

Franquez Üye

Beğenileri:
    353
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    BURSA
    şöyle birşey var arkadaşın dediği gibi ufak bolgeler ıcın 24-48 büyük bolgeler için 48-72 saat dinlenme lazım ama genede sen 24 saat onceden gıtme cunku p.tesi gogus onkol calıstın dıyelım salı arka kol omuz gırıceksın gogusdede arkakolun calısıyor mesela sırt calıstın gün onkola vurur dıger gun onkol hareketi koymasan daha ıyı olur ona dikkat edersen fayda olur

avengeren bunu beğendi.
  4. avengeren

avengeren Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    53
    Anladim tesekkurler

Sayfayı Paylaş