Vücut Analizi..

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve dignitty tarafından 13 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. dignitty

dignitty Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar Merhaba,
    Birinci ayımı bitirdim. Daha yeni olduğumun farkındayım. Şu an için çok büyük beklentilerim de yok. Fakat bugün tekrar vücut analizlerimi aldılar. Yaptığım antremana göre kilo vermem gerektiğini düşünürken yağlanmış ve kilo almışım.
    13.01.2015
    Kilo :80.600
    Yağ : 13,900
    Kas Kg : 63,800
    Sıvı Kg : 48,800
    Yağ dışı Kg : 66,7
    Yağ Oranı : 17,200

13.02.2015
    Kilo :80.700
    Yağ : 14,500
    Kas Kg : 63,200
    Sıvı Kg : 48,500
    Yağ dışı Kg : 66,3
    Yağ Oranı : 17,900

Boy : 1,79

Antreman olarak Adaptasyon programı adı altında 2 hareket göğüs, 3 hareket omuz, 2 hareket sırt, 2 hareket biceps, 2 hareket triceps, 3 hareket karın.

Antreman öncesi normal tempoda aralıklı çalışmada 25 dakika koşu yapıyorum

Antreman sonrasında ise yüksek tempoda aralıklı çalışmada 20 dakika koşu yapıyorum.

Salondaki eğitmenle yağ alımıyla ilgili konuştuğumda antreman sonrası koşudan olmuştur dedi. Bir bildiği vardır diye ve pek fazla bilgim olmadığından dolayı doğrudur dedim. Fakat anlayamadığım ve sizlere sormak istediğim antreman sonrası koşu vücuduma eğer ki ağır geldiyse kas kaybı yaşamam normal fakat, yağ oranının artması nasıl buna bağlanabilir burasını anlayamadım.

Beslenmeme yaklaşık bir aydır dikkat ediyorum. Fazla yağlı yiyeceklerden kaçınıyorum. Spor öncesine göre yağlı yediğim şeyleri yaklaşık %80 oranında düşürdüm, bıraktım.

Bugün antreman sonrası koşu yapmadım ve şu an kendimi spor yapmış gibi hissetmiyorum açıkcası.

Yukarıda verdiğim analizleri yorumlayabilir misiniz. Birinci ayda dikkat etmeme rağmen ve haftada 3 gün antreman sonlarında koşu yapmama rağmen yağ oranın artması normal midir, antreman sonrası sizce de hoca nın söylediği gibi koşuyu bırakmalı mıyım. bunun nedeni antreman sonrası koşu mudur.

Yanıtlayabilirseniz beni aydınlatmış olacaksınız.

Şimdiden ilgilenen arkadaşlara teşekkür ediyorum.

2. hooliqan35

hooliqan35 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Gunluk ihtiyacinin ustunde kalori almissin ki yaglanmissin(kas kaybettigine gore protein alimin da dusuk), düşük karbonhidrat diyeti yapabilirsin.

3. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    o analiz yapan aletlere cokda güvenmemek gerekir,kaldiki fark cok büyük degil,aynalar ne diyor ona bak birde?:)

4. dignitty

dignitty Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    haklısınız aletlere pek güvenmemek lazım, peki sizce antreman sonrası yaptığım koşu uygun mudur, bırakmalı mıyım. benim için önemli olan konulardan birisi bu. antreman sonrası koşmak istiyorum fakat eğer ki bir zararı olucaksa bırakabilirim. ?

Sayfayı Paylaş