Vücut analizi sonuçlarımda fırlama oldu

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve talakah tarafından 7 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. talakah

talakah Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar merhaba ben 4 yıl süreyle profesyonel olarak yüzücülük yaptım bu sene Üniversite sınavlarına hazırlık sebebiyle yüzmeden ayrıldım fakat formdan düşmemek ve biraz daha biçimli bir vücuda sahip olabilmek için ve antrenman saatlerini kendim ayarlayabildiğim için bir fitness salonuna yazıldım. 6 hafta önce "vücut analizi" yaptılar ve ardından fitnessa başladım. Haftada 3 gün gittim ve bugün yine ölçüm yaptılar.
    6 hafta içinde vücudumdaki kas miktarı ve yağ miktarı inanılmaz (bana göre) bir şekilde değişti. Bu da içimde bir kuşkuya sebep oldu; acaba müşteriyi kaybetmemek için değerleri değiştirerek mi veriyorlar merak ettim. 6 hafta önceki ve bugünkü sonuçlar aşağıda. Doğruluk oranı nedir yardımcı olursanız sevinirim. (Ölçümleri vücuttan elektrik akımı geçiren bir aletle yaptılar).

6 Hafta Önce 6 hafta sonra
    Kilo: 66.6 kg 68.2 kg
    Yağ kütlesi: 7.3 kg 5.9 kg
    FFM: 59.3 kg 62.3 kg
    Sağ Bacak: 1.6 kg yağ/ 10.0 kg kas 1.2 kg yağ/ 10.7 kg kas
    Sol Bacak: 1.6 kg yağ/ 9.6 kg kas 1.2 kg yağ/ 10.4 kg kas
    Sağ Kol: 0.5 kg yağ/ 3.2 kg kas 0.5 kg yağ/ 3.7 kg kas
    Sol Kol: 0.5 kg yağ/ 3.3 kg kas 0.4 kg yağ/ 3.8 kg kas
    Gövde: 3.1 kg yağ/ 33.3 kg kas 2.6 kg yağ/ 33.8 kg kas

Evet değerler böyle bu ölçümlere bakıldığında 6 haftada 3kg kas(!) kütlesi kazanmışım ve 1.4 kg yağ vermişim. Ben 4 sene spor yaptım bu kadar hızlı bir gelişim gösteremedim. Fitnessın cilvesi mi bu yoksa spor salonu müşterilerine duymak istediklerini mi söylüyor merak ediyorum. Teşekkürler, saygılarımla

Bir de son anda eklemek istediğim bir şey; sonuçlarda "EMPEDANS" değeride yazıyor. Araştırmaya çalıştım fakat pek bir şey anlamadım. Bu nedir? Yüksek olması mı düşük olması mı iyidir? Teşekkürler

2. talakah

talakah Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Yardımcı olacak kimse yok mu?

Sayfayı Paylaş